Mężczyźni nie chcą się spotykać z kobietami pracującymi w tych zawodach

Publikujemy pełną listę. Czy jest na niej twoja praca?
Mężczyźni nie chcą się spotykać z kobietami pracującymi w tych zawodach
fot. Unsplash
25.02.2019

Przy wyborze partnerki życiowej mężczyźni zwracają uwagę na wiele rzeczy. Znaczenie ma wygląd, zachowanie, charakter, poglądy, zainteresowania i zawód. Ten ostatni nie przesądza o wartości kobiety, ale może wskazywać na jej cechy charakteru oraz na to, jak będzie wyglądała z nią przyszłość.

Awantura o rodzinną kolację w restauracji. Kobiecie nie spodobał się podział rachunku

Niektóre kobiety, odrzucone przez faceta, zaczynają uważniej przyglądać się sobie w lustrze, analizują każdą wypowiedź, która padła w jego towarzystwie, i zastanawiają się, czy nie popełniły jakiejś gafy. Tymczasem powodem wycofania się faceta może być zawód.

Dlaczego niektóre działają na niekorzyść kobiety? Oto pełna lista wraz wyjaśnieniami.

Modelka

Chociaż dziewczyną-modelką można pochwalić się przed kolegami, życie z nią byłoby udręką. Modelki mają powodzenie, czasami muszą odsłaniać ciało, a ich życie toczy się na walizkach. Poza tym ich zarobki są duże. To mógłby być problem dla wielu facetów. Mężczyzna czuje się źle z tym, że jego partnerka zarabia więcej.

Stewardessa

Nie można liczyć na to, że każdego dnia będzie czekała w domu z ciepłym obiadem. Raczej sama będzie go podawać jakiemuś przystojniakowi o ciemnej karnacji. Poza tym ten zawód jest ryzykowny.

Tancerka

Tancerki są seksowne, ale niektórzy faceci szukający partnerek na stałe, wolą szare myszki. To dlatego, że tancerki mają powodzenie. Mężczyźni boją się zatem, że któregoś dnia pojawi się rywal, który odbije kobietę. Inne wady tego zawodu to brak codziennej stabilności, odsłanianie ciała i wyjazdy. Rzecz jasna nie dotyczą one życia każdej tancerki.

Kasjerka

O ile nie ma nic dziwnego w tym, że studentka pracuje jako kasjerka, w kolejnych latach życia to zajęcie działa na facetów odstraszająco. Kojarzy im się z brakiem ambicji, małymi zarobkami, a czasami także z brakiem inteligencji i lenistwem.

7 rzeczy, na które nie warto wydawać pieniędzy: markowe ubrania, kawa na mieście...

Prawniczka

Prawniczki są błyskotliwe, wygadane, inteligentne, przebojowe i mają mnóstwo innych zalet. Dla wielu facetów to zbyt wysoka poprzeczka. Boją się takich kobiet. Jeżeli na dodatek kobieta jest ładna i ma dobry charakter, peszy osoby płci męskiej.

Menadżerka

Menadżerki są stanowcze, zaradne, czasami apodyktyczne i świetnie zarabiają. Dlatego działają na facetów podobnie jak prawniczki.

Sportowiec

Kobieta-sportowiec ma piękne ciało i dużo energii, ale poświęca się głównie aktywności fizycznej. To ona jest jej miłością. Trudno z kimś takim zbudować związek. Ciągłe wyjazdy, treningi i uczestnictwo w zawodach – facet ma dylemat, czy brnąć dalej w tą relację. Ma też świadomość, że sportsmenka może go w każdej chwili porzucić. Nigdy nie wiadomo, jak rozwinie się jej kariera i gdzie ją poniesie.

Sprzątaczka

Żadna praca nie hańbi, ale ta jest postrzegana jako niezbyt ambitna. Faceci nie lubią przesady ani w jedną, ani w drugą stronę. Najchętniej wiążą się z kobietą, która nie robi wielkiej kariery, ale zajmuje się czymś odpowiedzialnym albo ewentualnie kreatywnym.

Singielki dostaną dodatkowy urlop, w czasie którego... mają szukać sobie męża!

Kelnerka

To taki niepoważny zawód, dobry co najwyżej dla studentki. A przynajmniej wywołuje podobne skojarzenia. Kelnerki noszą seksowne uniformy, dostają napiwki i często są podrywane przez klientów. To nie podoba się ich partnerom. Dlatego przeważnie naciskają na nie, aby zmieniły pracę. Co do starszych kobiet pracujących jako kelnerki, faceci szukający stałych partnerek, nie traktują ich poważnie. Uważają, że taka praca w pewnym wieku już nie przystoi. W każdym razie na pewno nie przyszłej matce ich dzieci.

48-letnia kulturystka z Polski robi furorę na świecie. Ma figurę jak marzenie
48-letnia kulturystka z Polski robi furorę na świecie. Ma figurę jak marzenie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (18)

Ocena: 3 / 5
Herman (Ocena: 5) 13.05.2019 14:31
Sprzątaczka to najbardziej se*owny zawód (bo się rymuje do łe**taczka;-)) A jak jeszcze jest na basenie bezczelna i się ładuje z mopem pomiędzy golasów w szatni i pod prysznicami, to już pełny odlot!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.03.2019 11:56
Wstyd to jest być na zasiłkach będąc zdrowa, w pełni sił osobą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.02.2019 17:52
Najlepiej nigdzie nie pracuj, bądź samotną madką żyjącą na socjalu, to dopiero się spodoba facetom :P A nie, czekaj, jednak nie :P Co byś nie zrobiła, to i tak źle i tak nie dobrze :P Wniosek - rób to co lubisz, a właściwy mężczyzna będzie Cię wspierał w Twojej pasji i cieszył się, że ma zaradną kobietę, która potrafi na siebie zarobić ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 26.02.2019 15:54
clickbaity obrzydliwe, rozumiem pogoń za kasą ale kurwa bez przesady...
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 25.02.2019 17:36
Śmiać się? Płakać? Autor artykułu w swojej obarczonej stereotypami perspektywie sam wydaje się nie wiedzieć, po której z czarno-białych stron postrzegania kobiet ma stanąć. Mam pytanie - jakie zawody według idei które przyświecały (a może przyciemniały) autorom przy tworzeniu tego artykułu może mieć kobieta, które będą do niej pasować? Czy może powinna oddać się buddyjskim poszukaniom złotego środka i nirwany aby zadowolić mężczyznę, który chciałby kobietę nie za bardzo ambitną, jak prawniczkę, ale też nie zbyt mało ambitną, jak kelnerkę? Swoją drogą chciałbym usłyszeć jak autor artykułu mówi ciężko pracującym kelnerkom-matkom z całego świata że ich praca nie przystoi ich pozycji jako matce, i mierzyć to jak długo na ich twarzyczce zostanie ślad liścia. Pozdrawiam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie