7 rzeczy, na które nie warto wydawać pieniędzy: markowe ubrania, kawa na mieście...

Przyjrzyj się swoim wydatkom, aby przekonać się, czy wydajesz pieniądze na produkty, na których możesz sporo zaoszczędzić.
7 rzeczy, na które nie warto wydawać pieniędzy: markowe ubrania, kawa na mieście...
Fot. Unsplash
08.02.2019

Oszczędzanie to umiejętność, której można się nauczyć. Podobno jednym z najczęstszych błędów, jakie popełniamy, jest wydawanie pieniędzy na rzeczy w naszym mniemaniu niezbędne, jednak występujące również w tańszych odpowiednikach. Przez to, że je kupujemy, tracimy mnóstwo pieniędzy.

Singielki dostaną dodatkowy urlop, w czasie którego... mają szukać sobie męża!

Przyjrzyj się swoim wydatkom, aby przekonać się, czy wydajesz pieniądze na produkty, na których możesz sporo zaoszczędzić. Oto kilka z nich.

Ciasto z cukierni

Upieczenie ciasta czy ciasteczek nie zabiera dużo czasu (a przynajmniej są takie, które go nie zabierają) i jest znacznie bardziej opłacalne niż kupowanie gotowych wypieków w cukierni. Kawałek ciasta w większych miastach kosztuje w nich ok. 4 zł albo i więcej. Sporo zapłacimy również za ciastka.

Kawa na mieście

Duża kawa kosztuje ok. 17-20 zł. Raz na jakiś czas nie uszczupli za bardzo naszego budżetu, ale kupowana dzień w dzień albo kilka razy w tygodniu już tak.

Obiady na mieście

Obiad u Chińczyka czy w barze mlecznym jedzony sporadycznie również nie uszczupli naszego budżetu, ponieważ kosztuje ok. 12-15 zł, chociaż i tak bardziej opłaca się gotować w domu. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja, gdy często stołujemy się w restauracjach. Jeżeli to robisz, przepuszczasz mnóstwo pieniędzy.

Awantura o rodzinną kolację w restauracji. Kobiecie nie spodobał się podział rachunku

Markowe ubrania

Można kupić ubrania bardzo dobrej jakości za niezbyt duże pieniądze, chociaż na pewno trzeba zapłacić za niej więcej niż za produkty przeciętnej jakości. Jeżeli chodzi o markowe ubrania, płaci się tylko za metkę. Czy jesteś pewna, że warto je kupować?

Najnowszy smartfon

Lepiej inwestować w dobry sprzęt, ale kupowanie najnowszego smartfona to już rozrzutność. Tym bardziej dlatego, że za jakiś czas (czasami zanim zdążymy spłacić nabytek) pojawi się nowsza wersja.

Drogi laptop

Za ok. 2 tys. zł można kupić przyzwoity laptop. O ile nie potrzebujesz lepszego sprzętu ze względu na pracę, drogi laptop stanowi zbędny wydatek.

Byłam kelnerką tylko przez miesiąc. Opowiem wam, dlaczego stamtąd uciekłam

Droga biżuteria

O ile nie stanowi przedmiotu inwestycji, nie warto kupować bardzo drogiej biżuterii. Okazje, aby ją założyć, raczej nie pojawiają się zbyt często, a noszona na co dzień może wyglądać zbyt ostentacyjnie. Ładną i dobrej jakości biżuterię nabędziesz za dużo mniejsze pieniądze.

 

Dla nas to przedmioty codziennego użytku. Ale dla dzisiejszych nastolatków to czarna magia!
Dla nas to przedmioty codziennego użytku. Ale dla dzisiejszych nastolatków to czarna magia! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 4.71 / 5
gość (Ocena: 3) 10.02.2019 08:00
Jeśli chodzi o ciasto to bzdura, bo nikt nie powinien mieć w domu i zjeść w kilka dni (zanim się zepsuje) całego, chyba że odświętnie albo mamy przewidzianych gości. Jak kupie kawałek to zjem kawałek a nie np 1/4 blachy w kilka dni... A zdrowie chyba najcenniejsze?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.02.2019 22:17
że na kawę nie warto wydawać pieniędzy?? bzdura. kawa to najlepiej ulokowane pieniądze :D poczytajcie o filozofii zwiazanej z kawa - delonghi .com/pl-pl/strony-funkcjonalne/uzupelniajce-linki-naglowka/dolce-vita
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.02.2019 06:31
Uwielbiam technologię i najchętniej zmienialabym telefon co generację i miała ich kilka - telefon z rysikiem, telefon z ciekawą nakładką producenta, telefony z czystym androidem, iphone... Najlepiej na raz by każdy poznać i go spróbować. Może by mnie było stać, ale musiałabym mocno zacisnąć pasa i nie mieć żadnych oszczędności... Ciężko jest się powstrzymywać, ale powtarzam sobie "twój obecny działa jak nówka, opanuj się kobieto". Dlatego rozumiem gdy ktoś lubi sobie kupować drogą biżuterię czy markowe ciuchy - każdy ma jakiegoś bzika ;) Grunt to nie stracić głowy. A co do ciast - nie każdy potrafi jakieś zrobić, a te z dyskontu nie są tak dobre jak z porządnej cukierni. Tak samo z kawą czy gotowaniem - jak ktoś ma 2 lewe ręce to musi się wykosztować, niestety :(
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie