Ile zarobisz w hipermarkecie i dyskoncie? Wiemy, który sklep płaci najwięcej

Nie wszystkie sieci handlowe zdecydowały się na podwyżki dla pracowników.
Ile zarobisz w hipermarkecie i dyskoncie? Wiemy, który sklep płaci najwięcej
Fot. Thinkstock
04.01.2019

Mówi się, że żadna praca nie hańbi, ale jeszcze do niedawna handel postrzegany był jako branża gorszej kategorii. Raczej jako sposób na przetrwanie, niż plan na życie. To nie było zajęcie ani prestiżowe, ani dobrze opłacane. Mówimy o tym w czasie przeszłym, bo największe sieci handlowe walcząc o pracowników musiały wreszcie ich docenić.

Zobacz również: Lista najgorszych zawodów. Trudno wyobrazić sobie gorszą pracę

Stoją za tym konkretne liczby: sprzedawcy z roku na rok zarabiają coraz lepiej i mogą korzystać z bogatych pakietów socjalnych. Dziś przyzwoita pensja, prywatna opieka zdrowotna i karnet na siłownię to już standard. Wielu kasjerom żyje się lepiej, niż nauczycielom czy urzędnikom.

Dyskonty i markety regularnie podnoszą płace, a dla wielu młodych ludzi stały się pracodawcami pierwszego wyboru. Oto obowiązujące aktualnie stawki.

Zarobki w Tesco

Jak informuje expressilustrowany.pl, te nie są tak dobre, jak w przypadku dyskontów. Pracownik hipermarketu po pół roku zarabia średnio 2295 zł brutto. Ma również dostęp do bezpłatnych badań lekarskich i otrzymuje bony świąteczne.

Zarobki w Kauflandzie

Średnie wynagrodzenie kasjera i sprzedawcy wynosi od 2600 do 3100 zł brutto. Wszystko zależy jednak od lokalizacji. W mniejszych miastach to odpowiednio 2600-2900 zł brutto, w większych - 3000-3300 zł, a w stolicy - 3100-3400 zł brutto.

Zarobki w Auchan

Według serwisu gowork.pl w tej sieci handlowej kasjerzy otrzymywali do niedawna 2000 zł brutto. Od tego czasu płaca minimalna jednak wzrosła i dziś musi to być przynajmniej 2250 zł brutto.

Zobacz również: Absolwenci tych uczelni zarabiają NAJMNIEJ. Po takich studiach kariery nie zrobisz

Zarobki w Carrefourze

Podobnie jak w przypadku Auchan, ostatnie dane mówią o 2000 zł, ale dziś to nie mniej, niż 2250 zł brutto. Płaca minimalna, ale wzbogacona o dodatkowe korzyści, jak prywatna opieka medyczna czy wyprawka dla dziecka.

Zarobki w IKEI

Te zależą od lokalizacji i stażu pracy, ale według serwisu to przynajmniej 3300 zł brutto dla nowego pracownika. Szwedzka sieć oferuje również dodatkowe korzyści socjalne.

Zarobki w Lidlu

W pierwszym roku pracownik sklepu może liczyć na wynagrodzenie od 2800 do 3550 zł brutto. Po 12 miesiącach pensja automatycznie wzrasta do 2950-3750 zł brutto. Pracownik z przynajmniej dwuletnim stażem otrzymuje od 3150 do 4050 zł brutto.

Zarobki w Biedronce

Osoba zatrudniona na stanowisku sprzedawca-kasjer otrzymuje na początku przynajmniej 2650 zł brutto. Po 3 latach minimalna pensja wynosi 2950 zł brutto. Jednak wszystko zależy od lokalizacji, bo w większych miastach to nawet 3550 zł brutto. Pensja magazynierów to średnio od 3050 do 4000 zł brutto. Ta zależy od lokalizacji i stażu pracy.

Zobacz również: Kasjerka bezlitosna dla klientów dyskontu. Wyznała, czym najbardziej ją denerwują

Dla właścicieli tych imion 2019 rok będzie wyjątkowo szczęśliwy
Dla właścicieli tych imion 2019 rok będzie wyjątkowo szczęśliwy - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie