9 zawodów, w których kobiety są lepsze niż mężczyźni

Bijemy facetów na głowę!
9 zawodów, w których kobiety są lepsze niż mężczyźni
Fot. Unsplash.com
27.12.2018

Czasy, w których uważano, że kobiety nadają się wyłącznie do opieki nad dziećmi i zajmowania się domem, zniknęły bezpowrotnie. Musiały minąć długie lata, aby udało nam się tego dowieść, ale obecnie nikt nie ma wątpliwości, że osoby płci żeńskiej są tak samo dobrymi pracownikami, jak mężczyźni. A w niektórych zawodach nawet lepszymi. Nie da się ukryć, że na to, jakim ktoś będzie pracownikiem, mają wpływ nie tylko zdolności i wykształcenie, ale także cechy charakteru.

„Czy praca jako recepcjonistka hotelowa to wstyd?”

W jakich zawodach kobiety sprawdzają się lepiej?

Pielęgniarka

Ten zawód wymaga dużej delikatności i empatii. Mężczyźni nie wykazują ich tyle co kobiety.

Pracownik socjalny

Pracownik socjalny pomaga nie tylko w problemach materialnych. Służy również psychicznym wsparciem: radą i zwykłą rozmową. Bardzo często ma kontakt z rodzinami z dziećmi, więc z reguły lepiej sprawdzi się pod tym względem kobieta, która łapie z nimi porozumienie szybciej. Wzbudza też większe zaufane.

Kryminolog

Kobiety mają dobrą intuicję i są bardzo dociekliwe, co bardzo przydaje się w tym zawodzie.

Nauczycielka

Kobiety przeważnie są bardziej wygadane, więc bez problemu nawiązują kontakt z uczniami. Poza tym to właśnie im uczniowie chętniej powierzają swoje problemy. W tym przypadku kobieta również może popisać się empatią.

Dietetyczka

Dietetyczka ma za zadanie nie tylko opracować dietę, ale także zmotywować i napełnić nadzieją, że cel jest osiągalny. Ponieważ do dietetyków częściej udają się kobiety, w tej roli również lepiej sprawdzi się kobieta. Kto jak nie kobieta zrozumie pragnienie drugiej, żeby mieć szczupłą sylwetkę? Dietetyczka będzie umiała dotrzeć do kobiety, która ma problem.

Dlaczego nie osiągasz sukcesu zawodowego pomimo kwalifikacji i doświadczenia?

Psycholog

Psychologowi trzeba się zwierzyć. Przeważnie chodzi o najintymniejsze sprawy. Kobieta wzbudza pod tym względem większe zaufanie niż mężczyzna. Poza tym, w tym przypadku też potrzebna jest empatia, którą kobiety wykazują.

Instruktorka fitness

Na fitness przeważnie chodzą kobiety. Oczekują pokazania efektywnych ćwiczeń i dużej dawki motywacji. Pod tym względem niezastąpiony będzie instruktor płci żeńskiej.

Adwokat

Adwokat musi być wygadany i dostrzegać niuanse. Kobiety są w tym lepsze niż mężczyźni.

9 zawodów, które wywołują depresję

Lekarz weterynarii

Ze względu na swoją delikatność i opiekuńczość kobiety sprawdzą się bardziej od mężczyzn w zawodzie weterynarza. Ale mowa tylko o przypadkach zajmowania się kotami, psami i innymi niedużymi zwierzętami. W przypadku krów i świń niezastąpieni wydają się jednak faceci.

Ten kalendarz adwentowy to marzenie każdej kobiety! (CZĘŚĆ 1)
Ten kalendarz adwentowy to marzenie każdej kobiety! (CZĘŚĆ 1) - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 28.12.2018 09:29
Nie zgadzam się z nauczycielką. Mnie nauczały w większości same wredne i pozbawione empatii babska, za to nauczyciele faceci byli spoko.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.12.2018 13:08
oj czy ja wiem, pielęgniarki, czy fizjo to ciężka fizyczna praca czasem, wcale nie tylko wkłuć i podać leki.
odpowiedz
Janek (Ocena: 5) 27.12.2018 11:31
I tak głupie baby będziecie pracować na moje utrzymanie w pierdlu xddd
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 27.12.2018 10:59
Tak jakby mężczyźni z zasady byli pozbawieni empatii... Najlepsi moi nauczyciele to mężczyźni...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.12.2018 07:21
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )..m
odpowiedz

Polecane dla Ciebie