Ile zarabiają strażacy w Polsce?

Nie uwierzysz.
Ile zarabiają strażacy w Polsce?
Fot. Unsplash.com
04.08.2018

Ile powinien zarabiać strażak? Na pewno adekwatnie do rodzaju wykonywanych zadań, włożonego w nie trudu i ryzyka, które się z nimi wiąże. Biorąc pod uwagę to, że osoba pełniąca tę funkcję naraża życie, zasługuje ona na duże wynagrodzenie. Praktyka pokazuje jednak, że jest inaczej.

Praca na kasie to już nie powód do wstydu? Ujawniamy zarobki w Lidlu, Biedronce czy Tesco

Na portalu o2.pl ujawniono, ile zarabia miesięcznie szef Państwowej Straży Pożarnej. Od tej sumy może się zakręcić w głowie. Wynosi ona 21, 7 tys. zł. Jeżeli chodzi o szeregowych strażaków, otrzymują 10 razy mniejszą kwotę.

Na stronie pojawiła się również informacja na temat zarobków strażaka-stażysty, który pracuje na terenie Śląska. W okresie maj-lipiec zarabiał on 2214,37 zł netto miesięcznie. Na pensję składa się wynagrodzenie zasadnicze, dodatek służbowy oraz dodatek za stopień – czytamy na o2.pl. Jeżeli chodzi o ujęcie roczne, strażak zarobił trochę ponad 30 tys. zł. W tej sumie zawiera się dodatkowo kwotę przeznaczoną na ubezpieczenie oraz Pracowniczą Kasę Zapomogowo – Pożyczkową.

Przy ustalaniu pensji strażaka bierze się pod uwagę miejsce wykonywania pracy, staż pracy oraz rodzaj zajmowanego stanowiska. Na przykład Dowódca Zastępu z dwuletnim stażem zarabia 2920 zł netto, natomiast jeżeli jego staż wynosi 7 lat – 3150 zł, podaje o2.pl.

Ile waszym zdaniem powinien zarabiać szeregowy strażak?

Tak się kończy oszczędzanie na fryzjerze. Z ich doczepów śmieje się cały Internet
Tak się kończy oszczędzanie na fryzjerze. Z ich doczepów śmieje się cały Internet - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.08.2018 12:02
Tak RP wycenia życie ludzi który ryzykują w pracy dla innych, żenada
odpowiedz

Polecane dla Ciebie