Lista najgorszych zawodów. Trudno wyobrazić sobie gorszą pracę

Badania wykazały, że zarabianie w ten sposób jest najbardziej frustrujące.
Lista najgorszych zawodów. Trudno wyobrazić sobie gorszą pracę
Fot. Thinkstock
16.07.2018

Trudno być szczęśliwym człowiekiem, jeśli wykonujemy zawód, który nie sprawia nam żadnej przyjemności. W pracy spędzamy większą część życia i warto mieć to na uwadze, kiedy zastanawiamy się nad idealnym zajęciem. Czasami pieniądze to nie wszystko. Wielu najlepiej zarabiających wcale nie odczuwa satysfakcji i spełnienia. Nie brakuje też osób na niższych i gorzej opłacanych stanowiskach, które z uśmiechem wykonują swoje obowiązki.

Zobacz równieżCo trzecia kobieta pracująca w tej branży ZDRADZA. Lista najbardziej niewiernych zawodów

Nie podpowiemy, jaka branża jest ci pisana. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, predyspozycji i umiejętności. Możemy jednak zdradzić, jaki zawód może odebrać ci radość z życia i tylko pogłębić frustrację. Sprawdził to brytyjski serwis pośrednictwa pracy Fish4Jobs. Na podstawie odpowiedzi ponad 2 tysięcy ankietowanych pracowników powstała ta czarna lista.

Oto 8 zawodów, które nie dają satysfakcji większości z nich. Pamiętaj o tym wybierając studia albo wysyłając kolejne CV…

praca

fot. Unsplash

1. Obsługa klienta

Okazuje się, że to najbardziej niewdzięczna branża. Aż 37 procent osób zajmujących się obsługą klienta uważa się za nieszczęśliwych. Przede wszystkim dlatego, że klienci potrafią być bardzo wymagający i nieżyczliwi.

2. Obsługa gości

Podobnie wygląda to w przypadku osób pracujących w hotelach i obiektach gastronomicznych. 34 proc. z nich nie lubi swojej pracy. I tu problemem może być bezpośredni kontakt z nieuprzejmymi klientami.

3. Administratorzy

To dość obszerne pojęcie, ale faktem jest, że 34 proc. osób piastujących to stanowisko nie odczuwa satysfakcji z pracy. Zawód ten wymaga sporej odpowiedzialności i odporności na stres. Nie jest zbyt ekscytujący.

4. Sprzedawcy

Dokładnie co trzecia osoba pracująca w handlu częściej się smuci, niż cieszy. Winne mogą być m.in. stosunkowo niskie zarobki oraz coraz większe wymagania. Wybredni klienci też mają w tym swój udział.

Zobacz równieżKobiety pracujące w tej branży najszybciej znajdą męża

praca

fot. Unsplash

5. Pielęgniarki i opiekunki

Wydaje się, że trudno o bardziej satysfakcjonujący zawód. Pomaganie innym wzbudza powszechny szacunek, ale 28 proc. osób w tej branży odczuwa frustrację. To bardzo stresujące i zazwyczaj kiepsko płatne zajęcie.

6. Nauczyciele

Nie mogło ich zabraknąć na tej liście. Co czwarty nauczyciel odczuwa frustrację. Powodów może być wiele - trudna młodzież, konieczność ciągłego doszkalania, niskie płace i coraz mniejszy autorytet tego zawodu.

7. Zawodowi kierowcy

Może się wydawać, że prowadzenie samochodu dostawczego to nie taka zła praca. A jednak - co czwarty kierowca myśli o zmianie branży. Frustruje ich samotność i ogromna presja, aby dostarczyć towar na czas.

8. Budowlańcy

W porównaniu z obsługą klienta, budowlańcy to wyjątkowo szczęśliwa gruba zawodowa. Nie oznacza to jednak, że wszyscy uwielbiają swoje zajęcie. 16 proc. z nich chodzi do pracy za karę.

praca

fot. Unsplash

Niedawno psycholog Kevin Dutton stworzył listę zawodów, w których pracuje najwięcej psychopatów. W niektórych taka osobowość jest wręcz pożądana, bo pozwala osiągać zamierzone cele, nie do końca przejmując się odczuciami innych. Ale chyba jednak lepiej ich unikać, jeśli nie chcemy do końca zwariować.

1. Dyrektor

2. Prawnik

3. Prezenter radiowy lub telewizyjny

4. Sprzedawca

5. Chirurg

6. Dziennikarz

7. Policjant

8. Ksiądz lub zakonnica

9. Kucharz

10. Urzędnik

Sprzedawca pojawił się na obu listach, więc można uznać, że to najbardziej ryzykowny dla naszego zdrowia psychicznego zawód.

Zobacz równieżNajseksowniejsze zawody świata. Taka praca gwarantuje powodzenie

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Julka (Ocena: 5) 18.07.2018 17:06
Tak naprawdę to kazy z nas ma inne predyspozycje i jest inny. Jeden moze być kelnerem, drugi murarzem a trzeci nie wyobraża sobie robić nic innego niz skoki narciarskie...dlatego dobrze ze tak jest bo nie wiem kto by domy budował czy nas uczył, leczył itd. Jak komuś źle, to są szkolenia, kursy, szkoły. Ja mam wyzsze wykształcenie, ale potzreba zmiany sprawiła ze znowu sie na studiach znalażłam. Na wsb znalazłam sobie studia e-commerce. Coś totalnie innego. http://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/e-commerce Zaczełam rok temu i już mam pracę jak tylko je skończę:)
odpowiedz
Anonimka (Ocena: 5) 16.07.2018 15:59
Pracuję w sklepie i mam wyj.... na klientów. Nie wchodzę z nimi w dyskusję. Wzywam kierowniczkę niech ona się męczy, gdy ktoś ma jakieś ale.
zobacz odpowiedzi (1)
sprzedawca (Ocena: 5) 16.07.2018 13:06
sfrustrowany psychopata ? o kufa koniec z zakupami
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.07.2018 12:25
Ja byłam sprzedawcą, a teraz pracuję w obsłudze klienta i zgadzam się z tym. Niektórzy klienci potrafią być bezczelni i chamscy w stosunku do obsługi.
zobacz odpowiedzi (2)
słodziutka:) (Ocena: 5) 16.07.2018 10:44
Praca w sklepie nie jest taka zła.Jestem młoda mam 25 lat i od 5 pracuję w sklepie i jest spoko
odpowiedz

Polecane dla Ciebie