„Babochłopy” więcej zarabiają!

Kobiety o męskim usposobieniu – konkretne oraz stanowcze – zarabiają o 4% więcej od swoich tradycyjnie kobiecych koleżanek… Czy piękne i uśmiechnięte sekretarki staną się niedługo przeszłością?
„Babochłopy” więcej zarabiają!
15.07.2009

 

 

 

 

Nie jest tajemnicą, że zarobki nie zależą w 100% od naszych zdolności, inteligencji czy wykształcenia. Według badań na to, jaką otrzymujemy pensję wpływają jeszcze „tak zwane znajomości”, szczęście (czyli znalezienie się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie), a nawet… kolor włosów (o czym wspomnieliśmy w artykule „Brunetki mają łatwiej w życiu?” ).

 

Znani ze swojej słabości do dziwacznych eksperymentów Brytyjczycy wysnuli ostatnio kolejny wniosek mający pomóc w zrozumieniu tego, dlaczego niektórzy zarabiają więcej. Okazało się, że w przypadku kobiet zasada jest prosta – im bardziej jesteś męska, tym większe wynagrodzenie otrzymujesz.

Brytyjscy naukowcy poparli swoją tezę raportem „Czy opłaca się być miłym?” autorstwa Guido Heinecka z Instytutu Badań nad Zatrudnieniem z Norymbergi w Niemczech. Jasno z niego wynika, że pozornie milutkie, a tak naprawdę humorzaste i żyjące w ciągłym napięciu kobiety o neurotycznej osobowości ,zarabiają mniej od pań, które „potrafią nosić spodnie”, podejmują szybkie decyzje oraz są zdecydowane i konkretne. Zdaniem badaczy, te bardziej kobiece przedstawicielki płci pięknej przyjmują pasywną postawę w życiu zawodowym, a także w sytuacjach konfliktu czy negocjacji. Automatycznie więc nie radzą sobie z nimi tak dobrze jak kobiety o męskim usposobieniu i nie potrafią na przykład skutecznie poprosić szefa o podwyżkę, przez co zarabiają nawet o 4% mniej. „Tradycyjnie kobiety są bardziej pasywne i miłe dla innych - również w miejscu pracy. Ale żeby osiągnąć sukces w miejscu pracy, kobiety powinny zaadaptować się do zachowań zbliżonych do samców alfa" – skwitowali naukowcy.

Co jednak pokrzepiające, badania pokazały również, że obok stanowczości nagradzana jest skrupulatność. Dokładne i staranne kobiety mają aż o 5% wyższą pensję od swoich gorzej zorganizowanych oraz mniej drobiazgowych koleżanek.

Natasza Lasky

 

Zobacz także:

 

Polskie studentki sprzedają noszoną bieliznę! 

I całkiem nieźle na tym zarabiają. Ich klientami są najczęściej mężczyźni fetyszyści, których podnieca zapach brudnych majtek, staników, pończoch…

 

Gdzie w Polsce zarabia się najwięcej? 

Według danych GUS najlepiej zarabiają mieszkańcy województwa mazowieckiego, a najgorzej…

Polecane wideo

Komentarze (152)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2010 19:19
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2009 17:15
dlaczego kobiety "konkretne oraz stanowcze" cytuje określacie babochłopami ?? nie czuje się romemłaną idotką której w głowie tylko tipsy więc czy jestem babochłopem ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2009 12:27
brzydale :O
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2009 17:33
Az 4% nie no to jest taka róznica haha, że szok:P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2009 17:30
Interesuje Cię, jak wysokie masz I Q ? Zmierz je w wysokojakościowym teście. Rozpocznij Testt >> : w-w-w-.-i-q-t-e-s-t-2-4.-.p-l (usuń pauzy)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie