Przegrali dwa mecze, ale zarobią miliony. Wiemy, jakie sumy dostanie polska reprezentacja

Biało-czerwoni dostaną na pocieszenie miliony złotych. O jakiej sumie dokładnie mówimy?
Przegrali dwa mecze, ale zarobią miliony. Wiemy, jakie sumy dostanie polska reprezentacja
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/_rl9/)
26.06.2018

Po przegranej z Senegalem i Kolumbią dla naszej reprezentacji z pewnością będą pocieszeniem kwoty, które wpłyną na ich konta. Niezależnie od wyniku, FIFA przewidziała dla każdego uczestnika Mundialu 2018 8 mln złotych. Już ta suma wydaje się przesadą w porównaniu do osiągnięć niektórych drużyn, a okazuje się, że to nie wszystko, na co mogą liczyć piłkarze.

Każda drużyna występująca w Rosji dostanie 1,5 mln dolarów kwoty przygotowawczej, czytamy na fakt.pl. Polski związek otrzyma zatem 35 mln złotych. Jaki udział mają w tym nasi sportowcy? Zgodnie z umową należy im się 40 proc. tej kwoty. Wynosi ona około 15 mln zł. Tyle podzielą między siebie.

Wszystko zatem wskazuje, że... opłaca się być piłkarzem. Im wyżej zachodzi się podczas Mundialu, tym na większe wynagrodzenie można liczyć. Portal fakt.pl informuje, że grupy, które awansują do 1/8 finału otrzymają premię w wysokości 12 mln dolarów. Przejście do następnego etapu oznacza kwotę o 4 mln wyższą. Zwycięska trójka wzbogaci się jeszcze bardziej. W zależności od miejsca (pierwsze, drugie, trzecie) otrzymają oni odpowiednio 38 mln dolarów, 28 mln dolarów i 26 mln dolarów.

Nasza reprezentacja na pewno wiele straciła, ale na pocieszenie dostaną tyle, ile zwykłemu Kowalskiemu nawet się nie śniło....

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 4.29 / 5
gość (Ocena: 5) 27.06.2018 08:38
O tym mowi pani Pawłowicz.oddac te pieniądze.przekazac na cele harytatywne. Przeprosic narod polski.i zniknac z zasięgu wzroku bo maja bana od nas na nastepne 4 lata...
odpowiedz
bogusa (Ocena: 1) 27.06.2018 06:04
Najpierw zdecydujcie czy dostana w PLN czy w USD. Następnie odróżnijcie piłkarzy od PZPN. Te pieniądze to po prostu zwrot kosztów poniesionych przez Związek. Zgodnie z umowa??? gdzie ja widzieliście??? 40 dla piłkarzy? Zgodnie z umowa to premie mieli dostać PO WYJSCIU Z GRUPY!!! To co dostana "na pocieszenie" to naprawdę będzie na pocieszenie. Zwykły Kowalski? jak będzie specjalista w jakimkolwiek zawodzie i z umiejętnościami w pierwszej setce fachowców w kraju, to TEZ zarobi, bez snow!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.06.2018 05:53
Byłoby miło, gdyby te pieniążki przekazali np. Hospicjum dla dzieci.
odpowiedz
kos (Ocena: 4) 27.06.2018 05:35
Powinni pieszo wracać z Rosji
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.06.2018 20:58
Nie mogę już patrzeć na te wyżelowane lalusie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie