Popularna na całym świecie baza zdjęć teraz po polsku

Znana i ciesząca się dużą popularnością na zachodzie baza zdjęć Depositphotos PL została wreszcie przetłumaczona na polski w formie najzwyklejszej nakładki językowej. W dalszej części artykułu będziecie mieli okazję zapoznać się z moją prywatną opinią na temat tej platformy.
Popularna na całym świecie baza zdjęć teraz po polsku
20.06.2018

Nie będę wam opisywał tej strony pod względem graficznym, ponieważ o gustach się nie dyskutuje — niektórym może się podobać jej wygląd, a innym wręcz przeciwnie. Dlatego na początku skupię się na funkcjach, które może nam zaoferować strona Depositphotos PL, bo trafne i szybkie znalezienie odpowiedniej fotografii jest naszym głównym celem. Na stronie znajduje się standardowy typ wyszukiwarki zawierający różne bardziej zaawansowane opcje, jak np. szukanie według kategorii czy tagów.

Przeglądanie zdjęć odbywa się na podobnych zasadach jak w przypadku stocków. Dużym ułatwieniem są wskazówki z miniaturową wersją obrazka, wariantami fraz i ilością fotografii. Niestety nie wszystkie zdjęcia są dobrze opisywane, ale ja sam nie napotkałem jakichś większych przeszkód. Brak tylko opcji, która umożliwiałaby pokazanie każdego obrazka z konkretną osobą.

Nie jest czymś nowym fakt, że główną zawartość każdej bazy stanowią zdjęcia royalty free. Zazwyczaj na różnorakich serwisach powtarzają się jedne i te same twarze, jednakże w tym wypadku przeżyłem niemałe zaskoczenie. Postanowiłem poddać niektóre strony testowi. Na każdej z wybranych stron (m.in. na istockphoto.com czy na shutterstock.com) wpisałem „business woman”. O ile w innych wyszukiwarkach wyniki bardzo często się powielały, tak na depositphotos.com większość zdjęć była zupełnie nowa. Jedynym minusem było to, ze niektóre zdjęcia zupełnie nie pasowało do kryteriów mojego wyszukiwania, ale uważam, że w porównaniu z ogromem i różnorodnością wyników jest to tylko mały, nic nieznaczący drobiazg.

Dlatego uważam, że każdy znajdzie tu coś ciekawego i nowego do swoich projektów, czy żeby wzbogacić swoje teksty i nie będą to obrazki powtarzające się wszędzie indziej. Na depositphotos.com dostępne są także wektory stockowe royalty free, które wyróżniają się tym, że możemy wykupić jakąś grafikę w formacie .jpg po niskiej cenie zależnej od rozmiaru pliku oraz plik wektorowy.

Oprócz tego ważna jest cena fotografii. Strona ta działa na zasadzie bardzo prostego przelicznika 1 kredyt = 1 USD (czyli ok. 3.27zł za kredyt), kiedy standardowa cena fotografii to od 0.5 do 7 kredytów (1,64-22 zł). Niska cena i łatwy przelicznik są zdecydowanie kolejnym plusem. Kredyty opłacić można za pomocą PayPal, karty Visa czy Mastercard szybko i bezproblemowo.

Wybierz najlepszy dla siebie plan

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie