W tych zawodach aż roi się od PSYCHOPATÓW. Sprawdź, czy jesteś na liście

Żeby wykonywać tę pracę, trzeba być choć trochę bezwzględnym.
W tych zawodach aż roi się od PSYCHOPATÓW. Sprawdź, czy jesteś na liście
Fot. Unsplash.com
24.05.2018

Czym jest psychopatia? Jak czytamy w Wikipedii: to „zaburzenie struktury osobowości o charakterze trwałym, dotyczące 2–3% każdego społeczeństwa. Wiąże się z obecnością trzech deficytów psychicznych: emocji (defekt emocjonalny polegający na braku przyswajania odruchów moralnych i braku empatii), uczenia się (dominujące w typie impulsywnym zachowania agresywne) i relacji interpersonalnych (relacje oparte na przydatności innych do własnych celów, płytkie związki – dominujące w typie kalkulatywnym, ignorowanie konwencji społecznych)”.

 Kobiety pracujące w tej branży najszybciej znajdą męża

Krótko mówiąc, człowiek z osobowością dyssocjalną, czyli psychopatyczną, nie do końca panuje nad emocjami i trudno odnaleźć mu się w towarzystwie. Ciężko się z nim dogadać i go zrozumieć, ale paradoksalnie - ten psychologiczny defekt może okazać się przepustką do ogromnej kariery. Jak twierdzi Kevin Dutton, brytyjski psycholog i pisarz, w niektórych zawodach taka osobowość jest wręcz pożądana, bo pozwala osiągać zamierzone cele, nie do końca przejmując się odczuciami innych.

Po trupach do celu - to główna zasada ich działania. Autor książki „Mądrość psychopatów” twierdzi, że nasza kariera zawodowa wcale nie musi być efektem przypadku. Jeśli borykamy się z podobnymi zaburzeniami, do niektórych działań jesteśmy wręcz stworzeni.

zawód a osobowość

fot. Unsplash

10. Urzędnik

W tak zwanej „budżetówce” aż roi się od psychopatów. Zwłaszcza na szczeblu państwowym i na najwyższych stanowiskach. Empatia, cierpliwość i przesadna moralność nie ułatwiają wykonywania tego zawodu, dlatego garną się do niego osoby zaburzone.

9. Kucharz

Nie chodzi jednak o pomoc kuchenną, ale szefa kuchni. Psychopaci uwielbiają, kiedy wokół nich dużo się dzieje i mogą spróbować panować nad chaosem. Czerpią satysfakcję z wydawania poleceń i konkretnych działań nastawionych na szybki efekt.

8. Ksiądz lub zakonnica

Osobowość dyssocjalna ma to do siebie, że uwielbia mieć wpływ na wszystko, a wręcz manipulować osobami wokół. W związkach wyznaniowych nie jest to szczególnie trudne, bo wierni często ślepo wykonują nasze polecenia.

 Faceci pracujący w tych zawodach mają problem z wiernością. Zdradzają na potęgę

zawód a osobowość

fot. Unsplash

7. Policjant

Nie ma się specjalnie czego obawiać. Szaleńcy zdarzają się wszędzie, a psychopata pracujący jako stróż prawa nie musi być bardzo niebezpieczny. Taka osobowość pomaga mu jednak w podejmowaniu szybkich decyzji i ryzyka. Bez nieco stępionych emocji i uczuć byłoby to trudne.

6. Dziennikarz

W tym zawodzie bardzo przydaje się bezwzględność i bystry umysł, a to cechy charakterystyczne dla osobowości psychopatycznej. Brak przesadnej empatii pozwala na bezstronne relacjonowanie wydarzeń i szybkie dotarcie do źródeł informacji.

5. Chirurg

To może zaskakiwać, bo lekarze kojarzeni są z chęcią pomocy innym. Jedno nie wyklucza jednak drugiego. Jak czytamy na łamach portalu „Business Insider”, lekarze o wiele częściej bywają psychopatami, niż reszta społeczeństwa. Z tego powodu są bardziej odporni na stres.

 Najseksowniejsze zawody świata. Taka praca gwarantuje powodzenie

zawód a osobowość

fot. Unsplash

4. Sprzedawca

Bezpośredni kontakt z klientem wymaga przyjaznej osobowości, ale to nie wystarczy, by odnieść sukces. Przyda się również niepohamowana chęć zysku i bezwstydne usposobienie. Zwłaszcza, jeśli konieczne jest drobne oszustwo, aby sprzedać towar.

3. Prezenter radiowy lub telewizyjny

Osobowość dyssocjalna ma to do siebie, że idzie w parze z samouwielbieniem. Aby zrobić karierę w mediach trzeba być w jakimś stopniu narcyzem. Konieczna jest również odporność na stres i presję. Tylko ktoś taki potrafi zapanować nad emocjami.

2. Prawnik

W tym fachu bardzo przydaje się zimne serce. Chociaż prawnik z założenia ma pomagać - nie może podchodzić do swojego klienta zbyt emocjonalnie. Fakty musi oceniać na chłodno, bo tylko wtedy linia obrony ma szansę na powodzenie.

1. Dyrektor

Tu także przydaje się zimna krew i umiejętność panowania nad chaosem. Praca na najwyższym stanowisku wymaga szybkiej oceny sytuacji i podejmowania czasami radykalnych decyzji. Tu liczy się zysk, a nie dobre samopoczucie pracowników.

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 4.56 / 5
gość (Ocena: 5) 25.05.2018 00:21
O ku.wa... :D Ale się uśmiałam czytając te bzdury :D
odpowiedz
tyfus (Ocena: 1) 24.05.2018 15:21
Najgłupszy komentarz jaki można przeczytać na łamach waszej strony. Szkoda, że twórca tych bzdur nie podpisał się. Wstyd.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.05.2018 12:11
Czytałam książkę i powiem że tam są inne zawody wymienione... Co za bzdet
odpowiedz
Lolololo (Ocena: 5) 24.05.2018 11:22
Dyrektor to zawód? Są jakieś szkoły zawodowe dyrektorów albo studia kończone dyplomem magistra dyrektora? Redakcja tego serwisu to chyba same bezmózgowia
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 24.05.2018 10:04
wiedziałam że mój zawód tu będzie hahaha
odpowiedz

Polecane dla Ciebie