To udowodnione - bycie ładną się nie opłaca. Im gorzej wyglądasz, tym lepiej zarabiasz

Mało atrakcyjne osoby o wiele lepiej radzą sobie w życiu.
To udowodnione - bycie ładną się nie opłaca. Im gorzej wyglądasz, tym lepiej zarabiasz
Fot. iStock
25.04.2018

Uroda to oczywiście nie wszystko, ale zawsze lepiej wyglądać dobrze, niż źle. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wygląd odgrywa kluczowe znaczenie. Jeśli nie jesteś atrakcyjna - nawet świetny charakter na niewiele się zda, bo nie dane będzie ci go pokazać. Jesteśmy uczuleni na brzydotę i odruchowo zamykamy oczy, gdy coś lub ktoś nie przypadnie nam do gustu. W relacjach międzyludzkich działa to tak samo.

Zobacz również: Kobiety pracujące w tej branży najszybciej znajdą męża

Każda z nas chciałaby wyglądać jak miss świata. Z nieskrywaną zazdrością spoglądamy na kobiety, którym natura nie poskąpiła urody, przy okazji wpadając w coraz większe kompleksy. Choć rzadko się do tego przyznajemy - w większości jesteśmy zdania, że piękne opakowanie załatwi wszystko. Ślicznym ludziom żyje się łatwiej. Okazuje się jednak, że to nie zawsze prawda.

Wyniki najnowszego badania wykazują, że idealny wygląd często nam przeszkadza. I zwyczajnie się nie opłaca…

uroda a zarobki

fot. Unsplash

Naukowcy z amerykańskiego Boston University przez 13 lat przyglądali się ponad 20 tys. młodych ludzi. Ankietowani mieli od 16 do 29 lat i regularnie proszono ich o ujawnienie szczegółów ze swojego życia. Także tych dotyczących aktualnego stanu finansów. Wcześniej zostali również podzieleni na grupy w zależności od tego, jak są postrzegani przez innych - bardzo atrakcyjni, atrakcyjni, przeciętni, nieatrakcyjni i bardzo nieatrakcyjni.

Analiza danych pozwoliła pozwoliła wysnuć wniosek, a później także go udowodnić, że piękno fizyczne zazwyczaj nie idzie w parze z bogactwem. Ładni zarabiają mniej i radzą sobie zdecydowanie gorzej od osób, którym natura poskąpiła urody. Obalono więc mit, że im lepiej wyglądasz, tym łatwiej jest ci w życiu.

Uczestnicy badania określeni jako bardzo nieatrakcyjni ZAWSZE zarabiali więcej od osób tylko trochę nieatrakcyjnych, a tym bardziej ślicznych. Okazuje się, że trzeba wybrać - albo idealna twarz i ciało, albo pełny portfel.

Zobacz również: Właściciele tych imion zarabiają najwięcej. Czy Twoje też znalazło się na liście?

uroda a zarobki

fot. Unsplash

Z czego to wynika? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że osoby ładne są pewniejsze siebie. Łatwiej znaleźć im pracę i walczyć o swoje. W rzeczywistości jednak na niewiele się to zdaje. Takie osoby zarabiają mniej od brzydkich, bo tamci są zamkniętymi w sobie indywidualistami skoncentrowanymi wyłącznie na osiągnięciu celu. Uroda rozprasza i nie sprzyja wielkiej karierze.

Osoby nieatrakcyjne nie są aż tak otwarte na świat i ludzi. W wielu zawodach działa to na ich korzyść, bo pozwala skupić się na pracy. Ci ładni prowadzą bogate życie towarzyskie i często odpuszczają sobie obowiązki. Fizyczna brzydota to cecha charakterystyczna dla sumiennych pracoholików. Oni rzadko się z kimś spotykają i nie mają hobby, więc całą energię poświęcają życiu zawodowemu.

Zastanów się więc, kiedy kolejny raz wyśmiejesz kogoś z powodu wyglądu. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

Zobacz również: Pracujesz w tym zawodzie? Istnieje ryzyko, że się rozwiedziesz!

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.04.2018 16:10
piertolenie.Badania w Usa, u nas jest inaczej.Choć bez kompetencji można dojść do pewnego poziomu.Albo jechać do dupaju
odpowiedz
racja (Ocena: 5) 25.04.2018 22:06
ja mysle,ze osoby mniej urodziwe bardziej stawiaja na edukacje.wiecej czasu spedzaja nad ksiazkami a to pozniej procentuje lpsza praca i zarobkami.ladni ludzie maja wiecej przyjaciol,sa popularni.mniej sie ucza,bo prowadza bujne zycie towarzyskie itd
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.04.2018 20:34
Nie mieszczę sie w tej kategorii wiekowej,bo mam już 35 lat. ALe zarabiam lepiej niż koleżanki i mam stanowisko starszego specjalisty. Nie stroję się do pracy, ale zachowuję sie profesjonalnie. nie wierzę, że wszystko zależy od urody, może to zależy od tego czy mężczyzna czy kobieta jest na wyższym szczeblu...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.04.2018 16:02
Niekoniecznie. Ale ja zauważyłam inna zależność, piękne kobiety mają pecha w miłości. Te która są na prawdę śliczne, z idealnym wzrostem, figura, włosami, nie mogą sobie znaleźć partnera. Nie wiem skąd ta zależność ale mam kilka takich koleżanek. Jedna ostatnio w wieku 26 lat znalazła wkoncu druga połowę
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.04.2018 11:48
Lekkie bzdury :) co do płac nie mam zdania. Ale jako osoba w miarę ładna widzę. że mam duże fory u panów. Łatwiej mi coś załatwić, niż mniej ładnym koleżankom.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie