Jedzenie będzie coraz droższe!

Kryzys da nam wszystkim popalić. Jego skutki będziemy coraz bardziej odczuwać podczas codziennych zakupów spożywczych. Ceny wędlin już wzrosły o 10%!
Jedzenie będzie coraz droższe!
04.07.2009

Aż łza się w oku kręci, gdy przypomnimy sobie, że jeszcze kilka lat temu chleb kosztował złotówkę… Zaledwie w ciągu ostatnich czterech miesięcy ceny dwudziestu podstawowych produktów żywnościowych wzrosły o średnio 2,6% i niestety rosnąć będą nadal.

Winne sytuacji są zdaniem ekspertów supermarkety, które zapobiegawczo podnoszą ceny większości towarów. Nawet w dyskontach słynących z szacunku do kieszeni swoich klientów płacimy coraz więcej (obecnie o około 3%, w porównaniu z sytuacją sprzed kwartału).

Najbardziej zdrożały wędliny –  aż o 10%! Przyczyną jest wzrost cen transportu oraz słaba złotówka, a także… nieuczciwość hipermarketów, które negocjują stawki z dostawcami, ale same cen nie obniżają.

Pracownicy marketów niestety nie mają najlepszych wieści. Ze względu na spadek sprzedaży, ceny w najbliższym czasie znów pójdą w górę. 

Zobacz także:

Którym produktom ufają Polacy? 

Produktami roku zostały te nowości, które uzyskały najwyższy wskaźnik atrakcyjności i zadowolenia w swoich kategoriach.

Dlaczego tanie produkty są tanie?

Problem łamania produkcyjnych standardów to nagminna praktyka. W tej jakże niesmacznej dziedzinie prym wiodą wielkie sieci, które pod swoim szyldem wypuszczają tanie marki.   

Polecane wideo

Komentarze (70)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.07.2009 10:49
Jedzenie zdrożeje a płace zmaleją...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.07.2009 21:50
przynajmniej schudne !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.07.2009 15:37
własnie w zwykłych sklepikach u mnie w mieście jest drozszy chleb niż w hipermarketach, ale za to smaczniejszy. Co do wędlin się nie wypowiadam, nie jem już od dłuższego czasu :) Sądzę, że nie ma już takich dobrych jak kiedyś, teraz są robione na samych dodatkach, fuj.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2009 20:54
wraz z wzrostem ceny,wielkość popytu na dane dobro maleje,wraz z wzrostem ceny wielkość podaży rośnie. nadwyżka rynkowa?? haha nie zwracajcie na mnie uwagi,jestem po egzaminie z mikroekonomii:))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2009 13:48
Jak będzie droższe jedzenie to bedzie mniej jamochłonów xd hahahahaa walka z otyłością ;ppppp hahahahaaaaa :))
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie