Zastanawiasz się, co chcesz robić w życiu? Oto kilka pomysłów na czasie

Nowoczesne zawody, o których warto pomyśleć. Można sporo zarobić!
Zastanawiasz się, co chcesz robić w życiu? Oto kilka pomysłów na czasie
Fot. Unsplash
03.11.2017

Wedding planerka

Organizacja ślubu i wesela to duże wyzwanie dla narzeczonych, zwłaszcza, gdy każde z nich pracuje lub uczy się, i nie za bardzo ma głowę do porównywanie ofert różnych lokali, wyboru pojazdu ślubnego czy dekoracji sali weselnej. Nic dziwnego, że coraz więcej młodych par korzysta z usług konsultantek  ślubnych, zwanych z angielska wedding plannerkami, które biorą na siebie odpowiedzialność za załatwienie wszystkich mniej lub bardziej istotnych spraw związanych z tą uroczystością, od pomocy w wyborze sukni po logistykę związaną z transportem i zakwaterowaniem gości.

Jak zostać wedding planerką? Jeśli masz zmysł organizatorski, potrafisz współpracować z ludźmi i umiesz radzić sobie w sytuacjach stresowych warto na początku wziąć udział w jednym z licznych kursów szkolących konsultantki  ślubne, choć w tej profesji i tak najważniejsza jest praktyka i doświadczenie.

Zobacz także: W jakiej pracy przytyjesz najbardziej?

Groomerka

Brzmi trochę zagadkowo, ale za tą nazwą kryje się po prostu psia lub kocia fryzjerka, a bardziej precyzyjnie stylistka, ponieważ coraz więcej właścicieli czworonogów, zwłaszcza rasowych, oczekuje nie tylko rozczesania i strzyżenia swoich pupili, ale również farbowania, żelowania czy obcinania pazurków. Niekiedy trzeba też myć zwierzętom zęby lub usuwać insekty.

Popularna groomerka może naprawdę nieźle zarobić, jednak musi posiadać odpowiednie predyspozycje: zdolności manualne, wyczucie estetyki, opanowanie i cierpliwość. Powinna też kochać zwierzęta. Warto skończyć kurs kończący się przyznaniem honorowanego również za granicą certyfikatu MGC (Master Groomer Certificate).

Doradca ds. żywienia

Ten zawód już dziś cieszy się dużym powodzeniem, które będzie tylko rosło, ponieważ nasze społeczeństwo tyje na potęgę i przybywa osób marzących o zrzuceniu zbędnych kilogramów. Doradca ds. żywienia najpierw dokonuje analizy klienta (na podstawie pomiaru ilości tkanki tłuszczowej i mięśni w organizmie czy informacji o stylu życia i upodobaniach kulinarnych), a następnie pomaga w przygotowaniu odpowiedniej diety oraz innych zaleceń, które pomogą w zredukowaniu masy ciała.

Jak zostać doradcą? Można ukończyć dietetykę na jednej z wyższych uczelni, choć do uzyskania odpowiednich uprawnień wystarczy też specjalistyczny kurs. Po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia można starać się o pracę w klubach fitness, ośrodkach SPA, sanatoriach, poradniach dietetycznych albo organizować prywatne konsultacje.

nowoczesne zawody

Fot. Unsplash

Personal shopper

Osobistej stylistki szukają już nie tylko gwiazdy show-biznesu, ale również coraz częściej zwykłe kobiety, niezadowolone z tego, co wisi w ich szafach, i nie mające na siebie pomysłu. To dobra profesja dla kobiet z artystycznym temperamentem oraz znajomością mody i obowiązujących trendów. Umiejętności warto też pogłębić na kursach stylizacji prowadzonych np. przez specjalistów pracujących dla przemysłu filmowego.

Tanatokosmetyczka

Zawód dla kobiet o silnych nerwach i dużej odporności psychicznej. Coraz więcej rodzin chce, by zrobić ich zmarłym bliskim pośmiertny wizaż, by wyglądali jakby spali. Właśnie tym zajmuje się tanatokosmetyka. „Mogę spełnić każde życzenie. Maluję paznokcie na wybrany wcześniej kolor, doklejam tipsy, nakładam cienie do powiek, tak jak zmarła lubiła, albo tak, by makijaż najlepiej pasował do karnacji. Tuszuję rzęsy albo doklejam sztuczne…” – wylicza w jednym z wywiadów Adam Ragiel, specjalista kosmetyki pośmiertnej.

W tej branży na razie przeważają mężczyźni, ale szkolenia prowadzone np. przez Polskie Centrum Szkolnictwa Funeralnego są otwarte także dla kobiet. Doświadczeni specjaliści mogą zarobić naprawdę solidne pieniądze, choć wiąże się to z koniecznością częstego podróżowania.

Coolhunterka

Pierwsi łowcy trendów pojawili się w Stanach Zjednoczonych w latach 90. XX wieku. Dziś ta profesja cieszy się popularnością na całym świecie, także w Polsce. Praca coolhunterki polega na umiejętnej obserwacji, poszukiwaniu i wykorzystywaniu trendów kulturowych, na przykład mody, która pojawia się jako nowość w ubiorach, wnętrzach oraz wszelkich gadżetach, a także na przeczesywaniu serwisów społecznościowych, blogów czy forów dyskusyjnych i przekazywaniu tej wiedzy firmom odzieżowym, obuwniczym czy kosmetycznym. Dzięki temu koncerny wiedzą, jak zaprojektować nowy produkt, by miał szansę stać się rynkowym przebojem. 

 

nowoczesne zawody

Fot. Unsplash

Trendsetterka

To zawód dla pewnych siebie, kreatywnych i charyzmatycznych kobiet, bowiem tylko przebojowe osoby mają szansę odnieść sukces jako „żywa reklama” najnowszego modelu telefonu komórkowego, samochodu czy wchodzącego na rynek napoju alkoholowego. Praca trandsetterki polega na stworzeniu mody na konkretny produkt. Musi bywać w popularnych wśród młodych ludzi miejscach i nawiązywać mnóstwo kontaktów towarzyskich, poszukując swoich naśladowców. Zadanie nie jest łatwe, dlatego takie osoby często przechodzą szkolenia np. z technik manipulacji ludźmi.

Behawiorystka zwierzęca

Lubisz zwierzęta? Potrafisz zapanować nad niesfornym psem sąsiada? Przy tobie uspokaja się agresywny kot cioci? Masz zadatki psychologa zwierzęcego, zwanego także behawiorystą. To coraz bardziej rozchwytywani specjaliści, ponieważ wiele osób szuka pomocy w lepszym zrozumieniu potrzeb, zachowań i emocji swoich pupili. Behawiorysta może także udzielać porad osobom planującym posiadanie zwierzęcia, by jak najlepiej dopasować ich oczekiwania i styl życia do np. konkretnej rasy. Aby wykonywać ten zawód, należy ukończyć kurs, np. organizowany przez Europejskie Studium Psychologii Zwierząt i Wiedzy Praktycznej.

RAF

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Nova Centrum Edukacyjne Kraków (Ocena: 5) 17.11.2017 17:52
Masz 18-26 lat i potrzebujesz zniżek na przejazdy komunikacją miejską? Wole weekendy spędzasz w domu, bo bilety do kina lub teatru są za drogie? NOVA CENTRUM EDUKACYJNE ma dla Ciebie idealne rozwiązanie! Dzięki naszej szkole uzyskasz wiedzę, zdobędziesz nowe kwalifikacje oraz szanse na dobrze płatną pracę! Dodatkowo jako szkoła policealna zawodowa zapewniamy legitymację szkolną, dzięki której będziesz mógł/mogła korzystać ze wszystkich zniżek dla uczniów! NIE CZEKAJ, ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ! O ZAPISIE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. W swojej bogatej ofercie edukacyjnej posiadamy między innymi następujące kierunki: Asystent Kierownika Produkcji Filmowej, Technik weterynarii, Technik informatyk czy Technik usług kosmetycznych. Więcej informacji o kierunkach znajdziesz na naszej stronie internetowej. Dostępny jest również zapis online W razie wątpliwości czekamy na Ciebie codziennie w naszym sekretariacie ul. Szewska 14, I piętro, 31-009 Kraków lub pod numerem telefonu : 12 422 16 99, 12 431 11 83
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.11.2017 00:59
" Praca trandsetterki polega na stworzeniu mody na konkretny produkt." - eeee? Czy tym nie zajmują się marketingowcy, lub specjaliści ds. reklamy? Co to za durne odłamy? Co to za dziwne nazwy, zawody dla przygłupich bab, Jezu....
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie