W jakiej pracy przytyjesz NAJBARDZIEJ?

Zostały przeprowadzone badania, które wskazują na silny związek wykonywanej pracy z nadwagą.
W jakiej pracy przytyjesz NAJBARDZIEJ?
Fot. iStock
27.10.2017

Wygląd w dużym stopniu zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Pod tym względem za najgorszą została uznana praca biurowa. Siedzenie przy biurku przez 8 godzin i robienie sobie przerw jedynie po to, aby wyjść do łazienki i zjeść jest bardzo niekorzystne dla sylwetki. Jeżeli dodatkowo pracownica ma do czynienia ze stresem, przybranie na wadze to prawie pewnik.

Portal CareerBuilder.com przeprowadził badanie na amerykańskich pracownikach. Okazało się, że aż 43% badanych osób przytyło w ciągu jednego roku. Przeważnie były to kobiety – czytamy na portalu polki.pl. Wyniki tego testu wskazują na ogromny wpływ wykonywanej pracy na to, czy przytyjemy czy nie.

Jakie zawody oraz prace są pod tym względem najgorsze?

Policjantka

Burzymy stereotyp, że policjantki to zgrabne, wysportowane kobiety. Co oczywiście nie znaczy, że takich nie ma. Niestety bycie policjantką wiąże się z nieregularnym trybem życia oraz ogromnym stresem. Praca zmianowa nie sprzyja spożywaniu posiłków o stałej porze. Najgorszy jest jednak stres, który dodatkowo bywa zajadany. Czekoladowe batoniki, pączki, cola – to tylko kilka kalorycznych produktów z jadłospisu policjantów.  

Zobacz także: 14 pomysłów na dodatkową kasę po godzinach

tycie przez pracę

Fot. unsplash.com

Krawcowa

Krawiectwo oznacza długie godziny spędzone przy maszynie do szycia. Kobiety, które pracują w domach, są w lepszej sytuacji, ponieważ szyją, kiedy chcą. W znacznie gorszej znajdują się pracownice fabryk.

Informatyk

Informatycy spędzają przed komputerem bardzo dużo czasu. Zdarza się, że nawet jedzą przy biurku. Ten rodzaj pracy ma zły wpływ na całą sylwetkę – zwłaszcza na kręgosłup.

Kucharka

Praca w kuchni często wiąże się z darmowym jedzeniem, a co za tym idzie – tyciem. Poza tym kucharki pracują w stresie. Muszą przygotować jedzenie na czas i dbać o to, aby było smaczne. Niezadowoleni klienci potrafią być bardzo nieprzyjemni.

tycie przez pracę

Fot. unsplash.com

Urzędniczka

W tej pracy występuje połączenie dwóch najgroźniejszych czynników – stresu oraz siedzenia. Urzędniczka wykonuje odpowiedzialną pracę. Zmaga się ze świadomością, że nieprawidłowości mogą zakończyć się dla niej kłopotami. Spędza też dużo czasu przed biurkiem.

Architekt

Architekci muszą dokonać szczegółowych obliczeń i wykonać precyzyjne rysunki. W swojej pracy posługują się też programami komputerowymi. To oznacza bardzo dużo siedzenia...

Dyrektorka

Bycie dyrektorką dużej firmy wiąże się z bardzo dużym stresem. Ludzie na wysokich stanowiskach często nie śpią po nocach, zajadają stres albo próbują o nim zapomnieć przy pomocy alkoholu. Ten ostatni to kolejny produkt, dzięki któremu przybywają dodatkowe kilogramy.

Zobacz także: Najgorszy zawód, jaki możesz wykonywać (według facetów)

 

tycie przez pracę

Fot. unsplash.com

Pracownica barów typu fast food

Pracownicy przeważnie mają zniżki albo jedzą za darmo. Nie wszyscy potrafią odmówić sobie darmowego jedzenia. Frytki oraz hamburgery zaliczają się do grupy najbardziej kalorycznych potraw.

Adwokat

Adwokaci mają stresującą pracę. Charakteryzuje ją odpowiedzialność oraz presja społeczna. Przedstawiciele tego zawodu również spędzają wiele godzin przed biurkiem. Do tego niektórzy zajadają stres.

Naukowiec

W pracy naukowca typowe jest spędzanie mnóstwa czasu na siedząco. Nie tylko w pracy, ale także po godzinach. Naukowcy bardzo często dokształcają się. Muszą też być na bieżąco z rozwojem nauki w dziedzinie, którą się zajmują. To oznacza dla nich również czytanie naukowych książek oraz magazynów.

Źródło: polki.pl
 

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.10.2017 13:19
Ja bym dodała jeszcze, pracowników sklepów , gdzie nie ma dużego ruchu, takich od prywatnych właścicieli.. Nie ma ruchu, nudzisz się - co robisz jesz.. A praca kucharza nie koniecznie wiąże się z tyciem, chociaż by te obiekty, gdzie jest bardzo duży ruch, tam obsluga nie ma kiedy zjeść normalnie obiadu, ani podjadac, do tego szybkie tempo i dźwignie ciężkich rzeczy..
odpowiedz
Nela12 (Ocena: 5) 27.10.2017 22:32
CHOĆ CZAS NAS GONI NIEUBŁAGANIE, A TY BRACIE JESTEŚ W KIEPSKIM STANIE, I TRENERÓW BEZ LIKU PROSIŁEŚ O POMOC, LECZ CIĄGLE SŁYSZAŁEŚ TO SAMO ZDANIE- „SPADAJ NA DRZEWO ZA PÓŹNO TUMANIE!” TO IGOR TWÓJ TRENER WYCIĄGA DZIŚ RĘCE, PODEJMIE WYZWANIE I ZMIENIĆ CIĘ ZECHCE! USIĄDŹ WYGODNIE, ODKORKUJ SZAMPANA OD DZISIAJ ZACZYNA SIĘ TWOJA PRZEMIANA! MASZ DOŚĆ NIEDZIAŁAJĄCYCH DIET I PLANÓW TRENINGOWYCH? ZMIEŃ SWOJĄ SYLWETKĘ RAZ A DOBRZE - NAWET W CIĄGU JEDNEGO TYGODNIA Z NAJLEPSZYM TRENEREM W POLSCE!!! WEJDŹ TERAZ NA : WWW.IGORTRENERONLINE.PL
zobacz odpowiedzi (1)
anette (Ocena: 5) 27.10.2017 16:52
Praca PIELĘGNIARKI wiąże się z dodatkowymi kilogramami. W podziękowaniu od pacjentów jest dużo tortów, czekolad, ciast,bombonierek....Zdecydowanie to miłe dodatkowe kilogramy :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.10.2017 14:14
stewardessa ... ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.10.2017 11:12
Myślałam że przez stres się chudnie a nie tyje ale co ja tam wiem....
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie