Praca na kasie to już nie powód do wstydu? Ujawniamy zarobki w Lidlu, Biedronce czy Tesco

Duże sieci handlowe coraz mocniej walczą o pracownika. Czy to godne zarobki?
Praca na kasie to już nie powód do wstydu? Ujawniamy zarobki w Lidlu, Biedronce czy Tesco
źródło: Daniel Monteiro / Unsplash
21.08.2017

Praca w handlu wciąż nie kojarzy się z prestiżem, a tym bardziej wysokimi zarobkami. Panuje krzywdzący stereotyp, że sklepy to przechowalnia dla osób bez wykształcenia, którym w życiu nie wyszło. Przecież nikt nie marzy o zostaniu kasjerem. Kiedyś mogło tak być, ale dziś największe sieci walczą o pracownika i traktują go coraz lepiej. Niskie bezrobocie wymusza wzrost płac.

Coraz częściej rekrutacja przypomina walkę o najwyższą stawkę. Niektóre sklepy oferują bowiem etat, godne wynagrodzenie, ścieżkę awansu i dodatki socjalne. Szczególnie dyskonty, które przez lata cieszyły się wyjątkowo złą prasą. O jakich stawkach mówimy? Temu przyjrzał się portal naszemiasto.pl.

Sprawdzono, ile wynoszą zarobki brutto w takich sieciach jak Lidl, Biedronka, Auchan, Carrefour, Tesco, Kaufland czy Ikea. Nie wygląda to chyba aż tak źle…

Zobacz również: Gdzie pracować, żeby nie klepać biedy? Lista najbardziej dochodowych zawodów

 

zarobki w handlu

źródło: Alexandru Tugui / Unsplash

Zarobki w Kauflandzie

Jak informuje naszemiasto.pl, pensja kasjera wynosi od 2600 do 3100 zł brutto. W zależności o stażu pracy.

Zarobki w Tesco

Brytyjska sieć hipermarketów po pół roku pracy oferuje kasjerom wynagrodzenie 2295 zł brutto. To jedna z najniższych pensji w tym zestawieniu.

Zobacz również: Co po maturze? Lista zawodów bez przyszłości

zarobki w handlu

źródło: Brooke Cagle / Unsplash

Zarobki w Lidlu

Niemiecka sieć dyskontów walczy o pracowników coraz wyższymi zarobkami. Na początku jest to od 2550 do 3300 zł brutto, a po 2 latach - od 3000 do 3800 zł brutto.

Zarobki w Ikei

Nowy pracownik szwedzkiej sieci sklepów meblowych i z wyposażeniem wnętrz może liczyć na 3300 zł brutto.

Zobacz również: Biurowy romans

zarobki w handlu

źródło: Clark Young / Unsplash

Zarobki w Biedronce

Według portalu pensja kasjera na początku kariery w sieci dyskontów wynosi 2300 zł brutto. Po 3 latach wzrasta do 2600 zł.

Zarobki w Auchan i Carrefour

Kasjer we francuskich hipermarketach zarabia ok. 2000 zł brutto, czyli obowiązującą w Polsce pensję minimalną. To najniższa pensja w zestawieniu.

Komentarze (23)

Ocena: 4.83 / 5
Poola (Ocena: 1) 24.01.2018 21:20
Wole pracować jako kasjerka niż kraść albo pobierać pieniądze od państwa. I skąd to pojęcie, że ludzie nie wykształceni pracują na kasach? Dużo osób ze studiami siedzi na kasie :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.08.2017 10:19
Kasjer traktowany jest jako pracownik gorszej kategorii. Tak traktuja kasjerow sprzedawcy a pracodawca uwaza kasjera za swojego niewolnika. Dobrym przykladem na to jest Auchan Janki. Relacjami miedzy przelozonymi a pracownikami powinna zajac sie PIP lub inny powolany do tego organ. Tam na tych stanowiskach jest mobbing, bazuja na pracownikach ze wsi, gdzie nie ma zatrudnienia i jakiegokolwiek dojazu, a Auchan zapewnia trnsport. I tak te kobiety pozbawione godnosci, upodlane ciagna do marnej emerytury. Tragiczne, ze to dzieje sie w XXI wieku.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.08.2017 21:33
Nie rozmiem skad sie w ogole wzielo cos takiego w Polsce, ze praca na kasie, sprzataczka czy ktos inny nie zarabiajacy kokosow to wstyd. Na prawde wiekszosc uwaza, ze bycie kasjerka to wstyd? Wstyd to jest krasc prosze Panstwa, tudziez rormnazac sie na potege by zgarniac 500+! Nie wiem czy Wy uczeni nie myslicie czy co ale sa ludzie, ktorzy nie mieli mozliwosci studiow, na prawde sa! Czy wtedy to, ze taka osoba jest sprzataczka to wstyd? Lepiej jakby sie miala ustawic w kolejce po zasilek? To to jest ok?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.08.2017 19:00
hmm, myślałam że takie dane są tajne.
odpowiedz
tereska (Ocena: 5) 22.08.2017 16:34
Ja po 9 latach w tesco mam 2000 zl netto na stanowisku zastepca kierownika. Naprawde rewelacja za taka kwote,brawoooo :-(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo