Inwestuj w sztukę!

Nie znasz się na giełdzie, finansach i przerażają cię rachunki. Dla estetek istnieje alternatywny sposób inwestowania - kolekcjonowanie sztuki.
Inwestuj w sztukę!
29.06.2008

Ostatnio coraz więcej pieniędzy przeznaczamy na inwestycje. Modne są lokaty bankowe czy fundusze inwestycyjne. Granie na giełdzie to już standard, a nie tylko hazard dostępny dla nielicznych. Jednak nie zawsze te formy obracania pieniędzmi nas interesują.

Jeżeli przyjrzeć się historii, wiele znanych i znaczących rodów swoje fortuny budowało na umiejętnym operowaniu sztuką. Kolekcjonowane latami dzieła lub pojedyncze, upolowane egzemplarze zyskiwały wiele na wartości i zyskują nadal.

Inwestowanie w sztukę nie wymaga wielkich pieniędzy ani dużej wiedzy. Oczywiście, nie można być zupełnym laikiem. Warto zapoznać się z branżowymi pismami, takimi jak chociażby "Art&Business". W wielu kwestiach należy liczyć jednak na swoją intuicję, poczucie estetyki i marszandów prowadzących galerie. Chętnie doradzą nam obrazy, rzeźby czy litografie dopasowane do naszego gustu i skrojone na miarę naszej kieszeni.

Taka inwestycja może doskonale ozdobić nasz salon, a po latach stać się nie lada kąskiem dla innych inwestorów. My, rozstając się z danym dziełem, nie musimy wcale rezygnować z zabawy i zarobione pieniądze możemy przeznaczyć na większą liczbę kolejnych, potencjalnych perełek. Pamiętajmy, rynek sztuki jest chłonny i cały czas zyskuje na wartości. Zawsze istnieje ryzyko, jednak nawet jeśli nie zarobimy, zyskamy unikatową rzecz, będącą wyłącznie naszą własnością.

Sztuka sprzedaje się teraz jak ciepłe bułeczki, lepiej zatem szybko się rozejrzeć, dopóki jest w czym wybierać. Na początek warto spokojnie przyjrzeć się cenom obrazów, które często zaczynają się już od ok. 1000 zł. Mówimy tu o artystach znanych, nie tych ulicznych, sprzedających na straganach. Internetowe katalogi znajdują się na stronach domów aukcyjnych, takich jak np. http://www.rempex.com.pl/.

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.08.2008 20:00
jestes tempa
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 04.08.2008 23:05
hahahahahahahahaha!hhohohohohohoho!kretynstwo szerzy sie w spoleczenstwie, wiecie czym jest sztua?nie wiecie, pewnie,ze nie , wy gowno wiecie.sztuka-nie ozdoba na scianie, łohohoho
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2008 17:52
Chyba nigdy nie zrozumiem, jak można wydawać tyle kasy na obrazy czy inne "dzieła sztuki". Ale ja się na tym nie znam...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2008 21:14
Nie znam się na nowoczesnej sztuce. Trzeba być znacą i mieć gruby portwel, aby z tej rady skorzystać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2008 19:30
Takie sobie:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie