Milionerzy z mediów społecznościowych. Jakie kwoty rekordziści dostają za jedno zdjęcie?

Mając do dyspozycji liczną armię followersów, można wynegocjować naprawdę gigantyczne sumy za sponsorowane posty.
Milionerzy z mediów społecznościowych. Jakie kwoty rekordziści dostają za jedno zdjęcie?
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/jenselter/)
11.04.2017

Jeżeli zawsze ciekawiło cię, ile można zarobić na publikowaniu sponsorowanych zdjęć w mediach społecznościowych, za chwilę się tego dowiesz. Magazyn „Forbes” opublikował bowiem listę „top influencerów” i podał ich przyprawiające o zawrót głowy stawki. – Ranking obejmuje osoby z kategorii urody, fitness i aranżacji wnętrz, ale lista ma być publikowana co kwartał i w kolejnych edycjach pojawią się również m.in. moda, podróże i jedzenie – tłumaczy serwis o2.pl.


Tym razem magazyn wziął pod lupę 30 osób, a łączna liczba ich fanów wyniosła… 250 mln! Mając do dyspozycji taką armię followersów, można wynegocjować naprawdę gigantyczne sumy za sponsorowane posty. Przykład? 7 milionów subskrybentów na koncie to liczba, gwarantująca zarobek rzędu 300 tysięcy dolarów. I to za JEDEN filmik na YouTube.

top influencerzy

fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/kayla_itsines/)

Kanał z video stoi zresztą na czele jeśli chodzi o zawrotne stawki, płacone influencerom. Na Facebooku także mogą oni jednak solidnie zarobić. Dokładnie 187 tysięcy dolarów za post. Na Instagramie stawka wynosi 150 tysięcy dolarów za zdjęcie.


Mniejsi gracze, mający około 100 tysięcy obserwatorów, mogą ubiegać się nawet o 5 tysięcy dolarów za jeden wpis z product placementem. Nie zapominajmy jednak, że sposobów na spory zarobek jest więcej: poza płatnymi postami, influencerzy zarabiają także na książkach, reklamach, czy własnych kolekcjach ubrań.

top influencerzy

fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/jenselter/)

- Pierwsza dziesiątka w fitnessie dociera do 106 mln osób we wszystkich mediach społecznościowych. Są to: Kayla Itsines, Jen Selter, Emily Skye, Michelle Lewin, Joe Wicks, Cassey Ho, Simeon Panda, Lyzabeth Lopez, Natalie Jill i Rachel Brathen – podsumowuje serwis.


Spodziewaliście się aż tak zawrotnych sum?

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
arek (Ocena: 5) 12.04.2017 11:06
mają dobre ciała, mają dobre życie - no to sie chwalą i pokazują. ja też jak schudłem z IQgreen i jego zieloną kawą 12 kilo to sie chwaliłem. ludzie mają potrzebę bycia docenianym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.04.2017 17:44
Niedługo większość zawodów typu kurier/sprzątaczka/taksówkarz/ekspedientka itp. zostanie zautomatyzowana. Rynek pracy dla ludzi przeniósł się już do Internetu. Nie kreujesz siebie = nie istniejesz. Zawody będą elitarne - tylko dla specjalistów.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie