Najnudniejsze zawody świata: Lista, z którą musisz się zapoznać, zanim podejmiesz pracę

Oni popełnili ten błąd i teraz bardzo żałują. Są sfrustrowani, jak nikt inny!
Najnudniejsze zawody świata: Lista, z którą musisz się zapoznać, zanim podejmiesz pracę
Fot. iStock
25.02.2017

Wybierając kierunek studiów, a później poszukując pracy, najbardziej interesuje nas jedno: jak bardzo dochodowe jest to zajęcie. Na nic utarte slogany, że lepiej robić to, co się lubi i zarabiać mniej, niż spać na pieniądzach, ale nienawidzić swojego zawodu. Wierzymy, że wartości materialne przesłonią wszelkie ewentualne niedogodności. Warto się pomęczyć, jeśli efekty tego poświęcenia widoczne są na naszym koncie w banku.

Doświadczeni pracownicy wiedzą, że to dobre tylko na krótką metę. Łatwo przywyknąć do bogactwa, a rosnąca frustracja uniemożliwia cieszenie się z niego. Potwierdzają to wyniki tego sondażu. Serwis internetowy porównujący zarobki, Emolument, zapytał 1300 specjalistów o to, czy nudzą się w swojej pracy. Wyniki zaskakują - w czołówce znalazły się najbardziej prestiżowe i najlepiej opłacane zawody.

Jeśli marzysz o ekscytującym i satysfakcjonującym zajęciu, lepiej ich unikaj…

Zobacz również: 7 zawodów, które wpędzą Cię w depresję

 

nudna praca

fot. Thinkstock

Zawody prawnicze

Wydaje się, że to praca pełna wyzwań, w której trudno się nudzić. A jednak, aż 81 procent prawników twierdzi, że w ich zawodzie nie dzieje się nic ciekawego.

Zarządzanie projektami

To odpowiedzialne zadanie, bo planowanie, realizacja i kontrola zadań potrzebnych do osiągnięcia celów firmy jest podstawą nowoczesnych przedsiębiorstw. Mimo wszystko - wciąż nuda.

Kontrola finansowa

Wyobrażasz sobie, by resztę życia spędzić przy arkuszu kalkulacyjnym i codziennie liczyć wirtualne pieniądze? Osoby wykonujące ten zawód nie kryją rozczarowania.

Zobacz również: 6 kierunków studiów, które nie dadzą Ci pracy. To wylęgarnie bezrobotnych!

nudna praca

fot. Thinkstock

Konsulting

Konsultanci doradzający różnego rodzaju podmiotom gospodarczym nie należą do najbardziej usatysfakcjonowanych. Zarabiają nieźle, ale nie czują by ich praca miała ogromne znaczenie.

Bankowość

Oficjalnie pracownicy banków muszą się ciągle uśmiechać, ale w głębi duszy są już zmęczeni powtarzalnością wykonywanych zadań. Nudzą się jak mało kto.

Handel

Może się wydawać, że sprzedawcy nie mają prawa się nudzić. Mnóstwo obowiązków i codzienny kontakt z klientem gwarantują silne emocje. Ale sami zainteresowani są innego zdania.

Zobacz również: Na te zawody będzie największe zapotrzebowanie w 2017 roku

nudna praca

fot. Thinkstock

Marketing i PR

Teoretycznie każde zlecenie to zupełnie nowe wyzwanie. W praktyce bywa różnie. Specjaliści od budowania wizerunku w 60 proc. uważają swój zawód za mało ciekawy.

IT

I chyba nie ma się czemu dziwić. Siedzenie przed komputerem od rana do wieczora, niezależnie od powierzonych zadań, musi być naprawdę męczące. Ograniczony kontakt z żywymi ludźmi także.

Inżynieria

Bez względu na dziedzinę, inżynierowie w większości czują się znużeni swoją karierą zawodową. Odpowiedzialność - ogromna, zarobki - satysfakcjonujące. Cała reszta - nuda!

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 3.86 / 5
gość (Ocena: 5) 25.02.2017 17:54
Bycie pracownikiem socjalnym jest mega trudne. Nie dość, że często chodzi się do nierobów i meneli, którym trzeba dawać kasę (zgodnie z ustawą, a nie dlatego, że tak chcemy) to jeszcze większość społeczeństwa uważa nas za zabieraczy dzieci i rozdawnictwo. I to co boli najbardziej... z calego MOPSU mamy najwięcej roboty (wywidy, praca socjalna, kontrakty, tworzenie różnych pism, grupy robocze, niebieskie karty, spotkania) to zarabiamy najniższą krajową + 250 zł brutto za to, że chodzimy w teren (deszcz, śnieg, wichury, upały) A takie ancie pancie co siedzą w dyrekcji i wydają tylko decyzje, mają więcej od nas. I gdzie tu sprawiedliwość? :( BŁAGAM tylko nie piszcie, że mam robotę zmienić. Chciałam tylko opisać jak to wygląda.
odpowiedz
Paulina (Ocena: 1) 25.02.2017 15:44
Totalne bzdury, ile ludzi tyle zainteresowań, a te wymienione w artykule mają swoich zwolenników.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 25.02.2017 09:22
No a praca przy taśmie w fabryce na pewno dostarcza wielu wrażeń i satysfakcji :D Tak samo jak pilnowanie biblioteki czy hmmm bycie stróżem :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.02.2017 09:03
Zabawne, że są wymienione praktycznie wszystkie zawody w których najlepiej się zarabia... jaki to wybór... mieć ciekawą pracę i mało zarabiać, albo żyć na poziomie nudząc się w pracy
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 25.02.2017 07:01
moja praca w IT wcale nie jest nudna. obsługuję klientów z całego świata, a mój zespół jest świetny, także nie wiem o jakim ograniczonym kontakcie z ludźmi mówimy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie