Kto handluje naszymi danymi?

Dostajesz non stop maile, dzwonią do ciebie, piszą listy? Ktoś sprzedał twoje dane i jeszcze nieźle na nich zarobił.
Kto handluje naszymi danymi?
30.04.2009

Główny Urząd Statystyczny gromadzi dane o wszystkich Polakach. Zakładając firmę, musisz podać adres, numer telefonu - będąc tego nieświadoma, udostępniasz swoje dane firmom zajmującym się telemarketingiem. GUS sprzedaje je im, zarabiając, wszystko jest legalne i odbywa się zgodnie z prawem. Co z tego, że zaczynamy być nękani telefonami, listami od osób próbujących nam coś sprzedać lub zainteresować niebywałą okazją.

Rzecznik GUS-u, Wiesław Łagodziński, tłumaczy, że instytucja na tym nie zarabia, a opłata jest pobierana za wyszukanie potrzebnych danych. W GUS-ie można uzyskać dane odnośnie firm, ponieważ są one jawne.

Tajemnicą poliszynela jest, że firmy wymieniają się danymi swoich klientów, a nieuczciwi pracownicy wynoszą z pracy dane i nimi handlują. Raz podane informacje trafiają do coraz nowych właścicieli. Dostajemy oferty kosmetyków, banków, pożyczek, poduszek.

W Niemczech w zeszłym roku wybuchła afera, ponieważ pracownicy instytucji odpowiedzialnych za ochronę danych osobowych bez większych problemów kupili na czarnym rynku płyty CD i DVD z danymi. Były na nich informacje o 6 milionach obywateli, w tym aż 4 miliony numerów kont. Koszt płyt wynosił jedynie 850 euro.

Zobacz także:

Bucikowo.pl - super okazja czy super oszustwo?

Jak rozmawiać o książkach, których się nie czytało?

Polecane wideo

Komentarze (23)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2009 23:18
Żadna nowość, wystarczy zatrudnić się w byle callerman robocie..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.05.2009 15:20
http://nagrody24.pl/?t=35991925 na tej stronie mozna wygrac 100zl!!!!!!! to nie zadna sciema wystarczy ze zagracie w bardzo prosta gre, wyslecie sms....I ROZESZLECIE LINK ZNAJOMYM....A wygrane pieniadze sa przelewane na konto...proscizna.GRAJCIE JA WYGRALAM!!!!!!!!:):):):)::)):):
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2009 23:54
[quote="Gosc"][quote=Gosc][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Aparatka xD[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote=Ola_11] [quote][b]Gellwetka[/b] Niech ktoś to zatrzyma!!! Do mnie dwa razy dziennie dzwonią z zaproszeniem na pokaz pościeli wełnianej, kosmetyków naturalnych albo garnków philipiak... LITOŚCI!!! Nie chcę sie wyżywać na tych biednych telemarketerkach, ale już mnie o do szału doprowadza! [/quote] mam tak samo ! [/quote] do sądu za nekanie ich posłać...[/quote] ja mam gorzej pff...! ostatnio dzwonią ciagle jakies obce numery... moze numery chodza przez znajomych ale nie wiadomo... dzwonią do mnie i - Pani potrzeba ?? taksoweczka stoi?? i co ja mma gadać?xDDD 2 tel - Paweł?! (mam na Imie Paulina) oddawaj moje 50 płytek CD!!! ... >> ITP <<< NA PEWNO!!!!!!!!!! WPISZ SOBIE NA YOUTUBE I TAM SĄ NAGRANE TAKIE ROZMÓWKI Z BABKĄ CO JĄ ŁADUJĄ W CHU.J.A A BABKA KORBY DOSTAJE. IDŹ SIĘ LECZ ZAMIAST TU SCIEMNIAĆ
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2009 22:45
[quote="Gosc"][quote=Gosc][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Aparatka xD[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote=Ola_11] [quote][b]Gellwetka[/b] Niech ktoś to zatrzyma!!! Do mnie dwa razy dziennie dzwonią z zaproszeniem na pokaz pościeli wełnianej, kosmetyków naturalnych albo garnków philipiak... LITOŚCI!!! Nie chcę sie wyżywać na tych biednych telemarketerkach, ale już mnie o do szału doprowadza! [/quote] mam tak samo ! [/quote] do sądu za nekanie ich posłać...[/quote] ja mam gorzej pff...! ostatnio dzwonią ciagle jakies obce numery... moze numery chodza przez znajomych ale nie wiadomo... dzwonią do mnie i - Pani potrzeba ?? taksoweczka stoi?? i co ja mma gadać?xDDD 2 tel - Paweł?! (mam na Imie Paulina) oddawaj moje 50 płytek CD!!! ... >> ITP <<< jestem atrakcyjną dziewczyną i moze dlatego... ale nie wiem...;/nie fajne to jest.. ^^ a nr mi sie nie chce zmieniać[/quote] dlatego ze jestes atrakcyjna dziewczyna to mówia do ciebie Paweł?[/quote] hahaha! nie no leje z tego xDDDDD[/quote] oooj i mi to ostro polepsyło humor xp
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2009 21:03
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Aparatka xD[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote=Ola_11] [quote][b]Gellwetka[/b] Niech ktoś to zatrzyma!!! Do mnie dwa razy dziennie dzwonią z zaproszeniem na pokaz pościeli wełnianej, kosmetyków naturalnych albo garnków philipiak... LITOŚCI!!! Nie chcę sie wyżywać na tych biednych telemarketerkach, ale już mnie o do szału doprowadza! [/quote] mam tak samo ! [/quote] do sądu za nekanie ich posłać...[/quote] ja mam gorzej pff...! ostatnio dzwonią ciagle jakies obce numery... moze numery chodza przez znajomych ale nie wiadomo... dzwonią do mnie i - Pani potrzeba ?? taksoweczka stoi?? i co ja mma gadać?xDDD 2 tel - Paweł?! (mam na Imie Paulina) oddawaj moje 50 płytek CD!!! ... >> ITP <<< jestem atrakcyjną dziewczyną i moze dlatego... ale nie wiem...;/nie fajne to jest.. ^^ a nr mi sie nie chce zmieniać[/quote] dlatego ze jestes atrakcyjna dziewczyna to mówia do ciebie Paweł?[/quote] hahaha! nie no leje z tego xDDDDD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie