6 zawodów przyszłości. Na czym za kilka lat ludzie będą zarabiać największe pieniądze?

Dobrze wiedzieć to już teraz.
6 zawodów przyszłości. Na czym za kilka lat ludzie będą zarabiać największe pieniądze?
Fot. Thinkstock
10.11.2016

Kiedy wiele lat temu Kasia Sokołowska zaczynała pracę za kulisami wybiegów, nie było takiego zawodu jak „choreograf” czy „reżyser pokazów mody”. Jurorka „Top Model” stworzyła go sama i dzisiaj jest niekwestionowaną liderką w swojej branży.


Jaki z tego morał? Warto słuchać swojej intuicji, podążać za marzeniami, ale także bacznie obserwować, co dzieje się wokół. Dzięki temu w przyszłości osiągniesz zawodowy sukces.


Aby ułatwić Ci sprawę, stworzyłyśmy listę 6 zawodów przyszłości. To na tych zajęciach ludzie już wkrótce będą zarabiać największe pieniądze.


WASZE HISTORIE: „Doświadczyłam mobbingu”dochodowy zawód

Fot. Thinkstock

Personal Brand Coach


Obecnie coraz popularniejszą ścieżką zawodową jest porzucenie pracy w korporacji i założenie własnego biznesu. Niektóre małe firmy utrzymują się na rynku z powodzeniem, inne niestety nie wytrzymują rywalizacji z gigantami. Aby ziścił się ten pierwszy scenariusz, warto skorzystać z pomocy Personal Brand Coacha. Taka osoba pomoże nam zbadać rynek, podpowie, jak podnieść i rozszerzyć kwalifikacje oraz jak dotrzeć do klienta.

dochodowy zawód

Fot. Thinkstock

Nauczyciel online


Coraz więcej uczelni na świecie oferuje swoim studentom wykłady przez Internet. Co się z tym wiąże? W przyszłości wzrośnie zapotrzebowanie na nauczycieli online.

dochodowy zawód

Fot. Thinkstock

Miejscy rolnicy


Świadomość co do zdrowego odżywiania z roku na rok wzrasta. Chcemy żyć w zgodzie z naturą i odżywiać się ekologicznymi produktami. Właśnie dlatego osoby, które będą uprawiać warzywa i owoce na skrawku własnej ziemi (niekoniecznie na wsi), mają w przyszłości szansę na większy zarobek.

EXCLUSIVE: Najbardziej żenujące CV (Oto prawdziwy szczyt desperacji)

dochodowy zawód

Fot. Thinkstock

Opiekun seniorów


Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się. Na założenie rodziny decydujemy się coraz później, dzieci rodzimy grubo po 30. roku życia lub w ogóle rezygnujemy z macierzyństwa. Z tego względu w przyszłości nie będzie miał się kto nami zajmować. Opiekunowie osób starszych będą niezwykle potrzebni.

dochodowy zawód

Fot. Thinkstock

„Drukarz” 3D


Słyszałaś o drukowaniu przestrzennym i procesie wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu? Drukarki 3D stają się coraz popularniejsze, a co za tym idzie – osoby, które będą potrafiły korzystać z takiego sprzętu i udoskonalać go, będą w przyszłości niezwykle potrzebne.

Opiekun nowoczesnego domu


Technologia rozwija się coraz mocniej. Każdego roku na rynek trafiają coraz doskonalsze urządzenia techniczne, a także rozwiązania w pełni skomputeryzowane. Domy wielu osób są nowoczesnego do tego stopnia, że powoli zwykli pracownicy (np. ogrodnicy, ochroniarze) przestają być potrzebni. W przyszłości mogą być jednak potrzebne osoby, które będą sterowały systemami i maszynami, wykonującymi pracę za człowieka.

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.11.2016 13:00
na dzień dzisiejszy, żeby znaleźć pracę w ogóle najlepiej pójść na pielęgniarstwo, lekarski czy po prostu mieć dobry fach w ręku po zawodówce. Tego wciąż brakuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.11.2016 23:29
Nie wspomnieliscie o e-sporcie. Za pare lat bedzie to porownywalne do normalnego sportu a mecze beda ogladane przez taka sama liczbe widzow jak teraz mecze najlepszych druzyn pilki noznej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.11.2016 12:30
Ja też 5 lat temu zaczynałam kierunek, który miał mi dać świetlaną przyszłość, dzisiaj muszę całkowicie zmienić branżę żeby zarobić cokolwiek.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.11.2016 09:36
a programisci? ch*** wiecie o zawodach przyszlosci ...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.11.2016 08:20
e tam, informatycy zawsze na propsie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo