Romans w pracy? W porządku, ale przestrzegaj TYCH REGUŁ!

Decydując się na taki związek, musisz trzymać się kilku zasad.
Romans w pracy? W porządku, ale przestrzegaj TYCH REGUŁ!
Fot. Thinkstock
02.11.2016

Chociaż w pracy powinnyśmy zajmować się wyłącznie obowiązkami, często przenosimy wzrok znad komputera na innych współpracowników. Powodem jest oczywiście zainteresowanie damsko-męskie. Nie ma żadnego znaczenia, czy jesteśmy pracownicą kancelarii adwokackiej, korporacji, sklepu spożywczego czy salonu samochodowego. W niektórych branżach jest co prawda większa liczba mężczyzn, a w innych kobiet, ale wtedy tym bardziej zwracamy uwagę na tych nielicznych osobników przeciwnej płci.

Znane są przypadki nie tylko pracowniczych romansów, ale także małżeństw. Wiele osób deklaruje, że poznało wybranka właśnie w pracy. Nic w tym dziwnego, w końcu spędzamy w niej większość dnia.

Decydując się na nawiązanie bliższych relacji z jednym z pracowników, musimy być świadome, że trzeba będzie zachować ostrożność. Nie wszyscy patrzą przychylnym okiem na pracownicze romanse, a dla niektórych to może być doskonały powód do plotek podczas przerwy na kawę.

O czym musimy pamiętać, jeżeli zakochałyśmy się w jednym ze współpracowników?

Zobacz także: Portret bezrobotnej Polki: Kto nie znajdzie pracy?

romans w pracy

Fot. Thinkstock

Zapoznaj się z polityką firmy

Niektóre firmy regulują prawnie stosunki pomiędzy pracownikami. Z jednej strony robią to dla ochrony zatrudnionych, a z drugiej, aby zadbać o atmosferę w pracy. Powodem jest coraz większa liczba romansów pomiędzy zatrudnionymi osobami. Ustalenie pewnych zasad reguluje, jakie zachowanie jest dopuszczalne w pracy, a jakie nie. Dlatego dobrze jest zorientować się, jak jest w przypadku Twojego miejsca pracy. Nie możesz pozwolić na to, żeby uczucia kompletnie przesłoniły Ci zdrowy rozsądek i zagroziły pozycji zawodowej.

romans w pracy

Fot. Thinkstock

Nie powiadamiaj o wszystkim kolegów

Jeżeli nie chcesz, aby znali szczegóły z Twojego osobistego życia, zatrzymaj wszystko dla siebie. W innym przypadku możesz, być pewna, że każdy Twój krok będzie odprowadzany wzrokiem innych. Twój humor będzie analizowany pod kątem zachowania partnera, a Wasze rozmowy podsłuchiwane. Ludzie lubią żyć cudzym życiem. Podczas wykonywania nudnych obowiązków, pracowniczy romans jest jak najlepsza rozrywka.

Zobacz także: Żadna kobieta nie chce być biedna: Czy rzucić faceta, który jest niezaradny i mało zarabia?

romans w pracy

Fot. Thinkstock

Nie przenoś spraw zawodowych do domu i na odwrót

Kłótnie na temat związku w pracy są niedopuszczalne, ale czasami trzeba bardzo się postarać, aby ich uniknąć. Sprzeczki z facetem utrudniają wykonywanie obowiązków w pracy, jeżeli oboje jesteście zaangażowani w te same sprawy. To zrozumiałe, że pojawia się napięcie i jest ono wyczuwane także przez innych pracowników. Tak samo rozmawianie o łączących Was sprawach zawodowych w domu, może zepsuć atmosferę. Będąc w związku ze współpracownikiem, trzeba pamiętać, aby rozgraniczać sprawy zawodowe od spraw domowych.

romans w pracy

Fot. Thinkstock

Gdy jesteście w towarzystwie innych pracowników, nie zachowuj się, jakbyś była na randce

To bardzo kuszące, aby siedząc przy jednym stole, szturchnąć faceta stopą, przejechać dłonią po jego kolanie, uśmiechnąć się porozumiewawczo czy wysłać przeciągłe spojrzenie. Musisz jednak pamiętać, że wokół znajdują się inni ludzie i nie mają ochoty brać udziału w Waszych umizgach. Postaraj się być profesjonalna i nie dawaj innym powodu do noszenia skarg do szefa. Twoje zachowanie może przeszkadzać innym w wykonywaniu obowiązków.

romans w pracy

Fot. Thinkstock

Nie zaprzeczaj, gdy ktoś pyta, czy jesteście razem

Może się zdarzyć, że czujne oko koleżanki wychwyci, co pomiędzy Wami jest. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy powiedzieć prawdę, ale jednocześnie nie dać się wciągnąć w dyskusję i nie zagłębiać w szczegóły. Np. `Tak, jesteśmy razem, ale to nasza prywatna sprawa i nie chciałabym mieszać spraw prywatnych z zawodowymi`. Tym samym utniesz wszelkie dyskusje. W razie plotek i złośliwych uwag nie reaguj. Jeżeli będziesz zachowywać się profesjonalnie, temat po jakimś czasie się znudzi i ciekawskie koleżanki zajmą się czymś innym.

romans w pracy

Fot. Thinkstock

Nigdy nie wdawaj się w romans z szefem albo podwładnym

W pierwszym przypadku pozostali pracownicy prawdopodobnie zaczną Cię unikać, przestaną Ci ufać i powstaną plotki. Nie łudź się, że Wasza relacja nie wyjdzie na jaw, bo może się tak stać w każdej chwili i trzeba się z tym liczyć. Wystarczy chwila nieuwagi. Wszystkie Twoje osiągnięcia będą rozpatrywane przez pryzmat `kariery przez łóżko`. Z kolei romans z podwładnym może być postrzegany jak wykorzystywanie swoich uprawnień czy zabawa pracownikiem. Niewykluczone także, że sama padniesz ofiarą dorobkiewicza, który w ten sposób będzie chciał coś osiągnąć.

Zobacz także: 5 rzeczy, które MUSISZ zrobić, aby znaleźć prawdziwą miłość

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie