Sekrety szefów: Co ukrywają przed swoimi pracownikami?

Tych tajemnic nigdy Ci nie zdradzi...
Sekrety szefów: Co ukrywają przed swoimi pracownikami?
Fot. Thinkstock
23.06.2016

Nie ma idealnych warunków pracy, ani idealnego szefa. Każda firma rządzi się własnymi prawami, ale zawsze znajdzie się aspekt, na który można ponarzekać. Często są to relacje z szefem albo pomiędzy pracownikami. Z jednymi są lepsze, a z innymi gorsze. Nie wszyscy są traktowani tak samo, chociaż pozory zdają się temu przeczyć. Osoby zatrudnione po jakimś czasie mają tego świadomość, ale niewiele mogą zdziałać.

Gdy szef czy szefowa mają przed pracownikami tajemnice, próbują zapobiec, aby podwładni stali się ich świadomi. Nie w każdym przypadku chodzi o sprawy związane z działalnością firmy, chociaż i tak się zdarza. Przeważnie sekrety dotyczą wewnętrznego życia, które toczy się w przestrzeni pracowniczego budynku.

O czym nie powinni wiedzieć pracownicy zdaniem szefów? Co przed nimi ukrywają?

sekrety szefów

Fot. Thinkstock

Ile tak naprawdę znaczysz dla firmy?

Możesz być świetnym pracownikiem, ale Twój szef nie zawsze doceni Cię tak, jak należy. Owszem pochwali, da premię, ale nie będzie to wynagrodzenie adekwatne do wykonanego zadania. Niektórzy pracodawcy boją się, że dobry pracownik będzie żądał podwyżki albo innych benefitów, a jeśli jej nie dostanie, poszuka zatrudnienia gdzie indziej. Firmę nie zawsze stać na takie wynagrodzenie, a tym bardziej stratę pracownika, który się sprawdza, dlatego zdarza się, że szef odrobinę umniejsza jego zasługi i nie pokazuje, jak wiele jest wart dla firmy.

sekrety szefów

Fot. Thinkstock

Ile dostają inni?

Takie porównanie mogłoby okazać się krzywdzące dla wielu osób. Nie wszyscy tak łatwo dostają urlop, nie wszyscy dostają go wtedy, kiedy większość chce, czyli np. w majówkę, nie wszyscy dostają godne wynagrodzenia. To jest prawda, której – zdaniem szefa – nie powinnaś być świadoma dla jego własnego komfortu. Wyobrażasz sobie, co by się stało, gdyby wszyscy pracownicy zrobili porównanie warunków, jakie mają w pracy, a potem poszli do niego ze skargami? Właśnie tego chce uniknąć. Nie zmienia to jednak faktu, że dla własnego dobra możesz sprawdzać, czy nie jesteś pod jakimś względem poszkodowana.

Zobacz także: Najlepsze uczelnie w Polsce

 

sekrety szefów

Fot. Thinkstock

Co tak naprawdę jest powodem Twojej niedyspozycji w poniedziałki?

Każdy pracodawca domyśli się, że Twoje częste zachorowania w poniedziałki są związane z chorobą alkoholową i kacem. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że zawsze chorujesz po weekendzie? Pracodawca też był kiedyś młody i niekoniecznie święty, nawet jeśli teraz codziennie nosi garnitur i jest ojcem gromadki dzieci. Jeżeli chcesz zachować pracę, postaraj się imprezować z głową. On nie chce, żebyś wiedziała, co naprawdę myśli, ale w odpowiedniej chwili może to wypomnieć. To jego zabezpieczenie.

sekrety szefów

Fot. Thinkstock

Co chce, abyś do niego czuła?

Poczucie akceptacji jest ważne dla każdego. Nikt nie chce być postrzegany jako niedobry, ale wspaniały, pomocny i wartościowy. Chociaż w wielu przypadkach ta konkluzja wydaje się nieprawdopodobna, szef też ma uczucia. Być może rzadko je okazuje i na pewno nie chciałby, żebyś wiedziała o jego pragnieniu Twojej sympatii, ale ono istnieje.

sekrety szefów

Fot. Thinkstock

Co za niego robisz?

Niektórzy szefowie zbyt dosłownie traktują swoją rolę i obowiązki ograniczają jedynie do sprawowania władzy, czyli wydawania poleceń i kontrolowania. Zastanawiasz się, co Twój szef robi całymi godzinami zamknięty w pokoju? Być może pracuje, ale niektórzy popijają sobie kawę i przeglądają witryny z porno albo wybierają meble do kuchni. Od prawdziwej pracy jesteś Ty i pozostali, ale to on zgarnia największe kokosy.

sekrety szefów

Fot. Thinkstock

Co robi z pieniędzmi przeznaczonymi na rozwój firmy?

Wiele firm dostaje różnego rodzaju dotacje z Unii na rozwój swoich przedsiębiorstw. Bardzo często pieniądze trafiają jednak do kieszeni szefa, a nie do firmowego budżetu. Zastanawiasz się, dlaczego Twojego szefa stać na jaguara, a brakuje mu pieniędzy na wypłacenie pensji w terminie i zapewnienie godziwych warunków pracy? Szef na pewno nie chciałby, abyś wiedziała o tych przekrętach. Podobnie jest w przypadku innych gałęzi zatrudnienia. Czy napiwki dzielone są po równo? Czy wszyscy dostają premię po równo? Sprawdź.

Zobacz także: Praca w biurze... NAGO?

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo