Pieniądze czy rower – jaki prezent na Komunię 2016?

Co roku inny gadżet staje się komunijnym hitem prezentowym.
Pieniądze czy rower – jaki prezent na Komunię 2016?
Fot. Thinkstock
03.05.2016

Wielkimi krokami zbliża się czas uroczystości komunijnych. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Okazje na tegoroczne przyjęcia wybiera się ponad 40% ankietowanych . Tego typu okazje wiążą się z wyborem odpowiedniego upominku. Jakie prezenty komunijne zamierzamy kupić w tym roku?

Ile jesteśmy w stanie na nie wydać? Na te oraz inne pytania odpowiada przygotowany raport.

Znaczna część respondentów, którzy wzięli udział w przeprowadzanym badaniu, wybiera się na tegoroczne uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. W Polsce to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka. To bowiem pierwsza tak huczna impreza zorganizowana na jego cześć, w której może w pełni uczestniczyć i ją zapamiętać (w przeciwieństwie do chrzcin czy roczku). Ciekawostką jest, że większość ankietowanych (51%) wybierających się w tym roku na tego typu przyjęcie to osoby posiadające dzieci.

prezent na komunię

Fot. mat. prasowe

Jaki prezent?

Co roku inny gadżet staje się komunijnym hitem prezentowym. Jednak najbardziej popularną formą prezentu pozostają pieniądze. Podarować je osobom przyjmującym sakrament zamierza prawie połowa ankietowanych. Wśród najchętniej wybieranych upominków znalazła się również biżuteria (15%), tablet (14%), zegarek (12%), laptop (12%) oraz rower (11%). Biżuteria w postaci medalików z motywami religijnymi to element tradycji katolickiej. Taka ozdoba to piękna pamiątka zarówno I Komunii Świętej, jak i chrzcin.

Kiedy opłaca się urodzić dziecko? Wcześniej nie warto, bo zarobisz mniej!Wybierając prezent spośród wyżej wspomnianych, możemy być pewni, że będzie to trafiony wybór. Co w takim razie cieszy się najmniejszym zainteresowaniem? Zdecydowanie najmniej osób ma zamiar kupić okazji Komunii czytnik e-booków (2%). Popularnością nie cieszą się także konsole do gier (5%) oraz drony (5%).

prezent na komunię

Fot. mat. prasowe

I za ile?

Prezent komunijny to z reguły spory wydatek rzędu kilkuset złotych. Według badania, największa grupa ankietowanych (29%) chce na niego przeznaczyć od 300 do 500 zł. Z kolei 22% badanych planuje wydać kwotę mieszczącą się między 501 a 1000 zł. Wśród respondentów znalazły się również osoby (9%), które chcą przeznaczyć na zakup prezentu komunijnego nie więcej niż 100 zł. Kwotę powyżej 1000 zł, planuje z kolei wydać 10% respondentów.

Ile zarabia się na kasie w Biedronce?

prezent na komunię

Fot. Thinkstock

A jak było kiedyś?

Mimo że prawie co roku pojawia się nowy gadżet, który pragną otrzymać wszystkie dzieci, to pozostaje grupa prezentów komunijnych, która od lat jest niezmienna. Respondenci zapytani o to, co otrzymali z okazji swojej I Komunii Świętej, najczęściej odpowiadali, że zegarek, rower albo pieniądze. To zatem ponadczasowe upominki, które były dobrym wyborem kilkanaście lat temu i pozostają nim dzisiaj.

I Komunia Święta dziecka to bardzo ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. To okazja do spotkania się i spędzenia czasu w gronie bliskich nam osób. Dla najmłodszych bardzo istotne są również prezenty, które otrzymują przy tej sposobności – nic w tym dziwnego, każdy z nas lubi być przecież obdarowywany.

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
asiek (Ocena: 5) 16.05.2016 21:43
Srebrną bransoletkę z aniołkiem - w aparcie ją znalazłam :)
odpowiedz
Mariola (Ocena: 5) 12.05.2016 22:51
Ja postanowiłam wyjść wszystkim naprzeciw i zakupić swojej córce chrzestnej sztabkę ze złotej uncji. Uważam, że to nietypowa i przede wszystkim przyszłościowa inwestycja.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo