Kryzys leczymy wódką

Potrafimy oszczędzać światło i gaz, ale nie potrafimy sobie odmówić przyjemności w postaci alkoholu, czy papierosów.
Kryzys leczymy wódką
12.03.2009

Polacy topią kryzysowe smutki w alkoholu, tak przynajmniej wynika z badań firmy Nielsen które opublikował „Puls Biznesu”. Z odpowiedzi na zadane pytania wynika, że jesteśmy gotowi oszczędzać na gazie i prądzie, potem ubraniach i jedzenie, najmniej z nas zrezygnuje z alkoholu i tytoniu.

Badania nie objęły jedynie Polski. W sumie przepytano obywateli 48 krajów. Ogólnoświatowe wyniki prezentują się bardzo podobnie do tych w naszym kraju. Najwięcej, bo 40 procent osób, zamierza oszczędzać nie kupując nowinek technicznych, 36 procent chce zastępować lepsze produkty jedzeniowe ich tańszymi odpowiednikami. W ramach cięć wstrzymamy się z wymianą sprzętów domowych i nie będziemy szaleć podczas wakacji. Najmniej jest zwolenników ograniczenia wydatków na alkohol i papierosy, odpowiednio 16 i 12 procent.

W trakcie badań przepytano tysiące konsumentów na temat ich planów oszczędnościowych podczas kryzysu. Te zachowania są zgodne z teorią ekonomii, według której w czasach bessy zastępujemy towary drogie drobnymi luksusami, pocieszenia szukając w używkach.

Joanna Martel

Polecane wideo

Komentarze (34)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2009 16:32
Polacy wiedza co dobre :P:P:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.03.2009 13:02
prawda.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2009 14:34
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] moj tata pije ja mam 9 lat i czasami mi daje piwko. Moja mama tez lubi piwo.[/quote] CO ?!?!?!?! :|[/quote] Co co??? jak się pieprzyć mogą to niech hleją i ćpają itp, co tylko im do głowy przyjdzie. buahaha[/quote] A ja mam 5 lat i piję wódkęz moim sąsiadem, który ma 35 lat, to wsumie nie jest mój sąsiad tylko chłopak, a tata się patrzy jak się całujemy!!![/quote] ta jasne bo uwierze.. i co masz 5 lat i umiesz wlaczyc kompa, wejsc na neta na papilota , znalezc taki news i podpisac?? taa jaasne .. ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2009 23:52
racja, ja jak mam kryzys to musze odreagowac :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2009 23:24
sranie w banie, jakby media nie nagłaśniały jakiegoś kryzysu to nikt by nawet tego nie dostrzegł:/ "eey ja mam 15 lat i nie wyobrazam sobie dnia bez piwka ......." -->a y sie idz lecz, zaczyna sie od przyjemności, potem przyzwyczajenie a potem hop wpadniesz w naóg jak śliwka w kompot i juz nie bedziesz umiała przestac. ja lubie sobie wypic ale z umiarem i nie za często
odpowiedz

Polecane dla Ciebie