Zjawisko: Personal shopper, czyli na zakupy z doradcą (Norma czy przywilej dla bogaczek?)

Zdarza się, że personal shopperzy pomagają kobietom w zmianie wizerunku lub po prostu towarzyszą podczas wypraw do galerii handlowych.
Zjawisko: Personal shopper, czyli na zakupy z doradcą (Norma czy przywilej dla bogaczek?)
08.05.2015

Każda kobieta lubi czuć się zadbana, dobrze ubrana i wyjątkowa. Jednak dobranie odpowiedniej stylizacji, w której każdy element będzie dokładnie przemyślany i idealnie dopasowany do pozostałych, wymaga najczęściej dużej ilości czasu i uczenia się na błędach. Jak wynika z danych serwisu PrezentMarzen.com, coraz bardziej popularne staje się korzystanie z usług tzw. doradców zakupowych.

Według badań przeprowadzonych przez portal Prekursorki.pl dla 90% kobiet zakupy stanowią przyjemność. W szczególności takie, które pozwolą im zapomnieć o codziennych obowiązkach i poświęcić czas na polepszenie samopoczucia. Dlatego w wolnych chwilach panie wybierają najczęściej sklepy z ubraniami, dodatkami i odwiedzają ulubione drogerie. Jednak w ostatnim czasie część kobiet porzuciła dotychczasowy zwyczaj chodzenia na zakupy z partnerem lub przyjaciółką – do gry włączyli się doradcy zakupowi.

personal shopper

Już kilka lat temu korzystanie z tego typu usług przestało być przywilejem kobiet zamożnych czy znanych z życia publicznego. Mieszkanki dużych miast, pracujące w korporacjach czy przedstawicielki wolnych zawodów również chcą dobrze się ubierać, zasięgać porad modowych lub nauczyć się robić zakupy, wybierając kroje pasujące do ich wyglądu i potrzeb. Część z nich zwyczajnie nie ma czasu na samotne poszukiwanie własnego stylu lub czuje się zagubiona wśród niezliczonych propozycji stylizacji, nowych kolekcji i nieznajomych marek kuszących z wieszaków. Dlatego kobiety coraz częściej szukają porady u profesjonalnych doradców zakupowych, określanych mianem personal shopperów. Taka osoba nie tylko doradzi, jakie fasony i kolory będą odpowiednie dla określonego typu sylwetki oraz urody, ale i pomoże odnaleźć się w gąszczu sklepów, kolekcji i marek.

Usługi tego typu doradców opierają się nie tylko na wsparciu w dobraniu odpowiedniej stylizacji czy skompletowaniu garderoby – poza tym uczą oni kobiety jak kupować racjonalnie, wybierać rzeczy dobrego gatunku, podkreślać walory i maskować niedoskonałości. Zdarza się, że personal shopperzy pomagają kobietom w zmianie wizerunku lub po prostu towarzyszą podczas wypraw do galerii handlowych.

personal shopper

Zakupy ze stylistą to jeden z niestandardowych prezentów cieszących się w naszym serwisie niesłabnącą popularnością. Chociaż najczęściej kobiety są obdarowywane tym podarunkiem przez partnerów lub koleżanki, zawsze chętnie podejmują wyzwanie. Oprócz funkcjonalnych i praktycznych prezentów, kobiety coraz częściej chcą otrzymywać niespodziewane prezenty, które zaskoczą (20%) i niematerialne upominki w formie przeżyć (18%), jak potwierdza zrealizowana przez nas sonda dotycząca preferencji prezentowych kobiet – uważa Kornel Piesio z serwisu PrezentMarzen.com.

Kobiety zazwyczaj podkreślają, że dzień spędzony z personal shopperem to prawie jak zakupy z przyjaciółką, jednak zdecydowanie bardziej obiektywną, posiadającą znajomość trendów i doboru ubrań – dodaje.

Spotkanie z profesjonalnym doradcą może być dobrą okazją do odświeżenia garderoby oraz wzbogacenia szafy o niepowtarzalne stylizacje, dopasowane do figury i osobowości każdej kobiety. Takie zakupy mogą stać się dobrą zabawą, która umożliwi zrealizowanie nawet najbardziej wymyślnych modowych fantazji – w szczególności kiedy ma się pewność, że nad wszystkim czuwa profesjonalista.

Komentarze (2)

Ocena: 4.5 / 5
Ala (Ocena: 4) 08.05.2015 14:37
ja mam takiego personal shopper. To moja siostra, a ja jestem jej. Niema co zawsze powiemy sobie kiedy wyglądamy w czymś grubo albo kretyńsko hahahaha :)
odpowiedz
beti (Ocena: 5) 08.05.2015 08:20
Zwykli ludzie mają od tego przyjaciół. Bufony muszą za to płacić.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo