Co sprawia, że wyglądasz na biedniejszą, niż w rzeczywistości jesteś?

7 szczegółów, na które nie zwracamy uwagi, a wiele o nas mówią.
Co sprawia, że wyglądasz na biedniejszą, niż w rzeczywistości jesteś?
04.02.2015

To nieprawda, że musisz być bajecznie bogata, by wyglądać jak milion dolarów. Niemal na każdym kroku można spotkać kobiety, które wcale nie śpią na pieniądzach, ale pomimo to mają więcej klasy i uroku, niż ich lepiej sytuowane koleżanki. Dobrego gustu nie da się tak po prostu kupić. A wystarczyłoby zwracać uwagę na szczegóły, o których same zapominamy, a inni dostrzegają je natychmiast.

Żeby wyglądać godnie i elegancko, wcale nie trzeba wystroić się w kreację od projektanta i obwiesić się złotem. Taka stylistyka wygląda taniej, niż skromna sukienka z sieciówki. Zresztą, nie tylko o powierzchowność w tym przypadku chodzi. Niektóre z nas mają skłonność do pogrążania się z własnej woli poprzez niefortunne wypowiedzi i zachowanie.

Jak nie sprawiać wrażenia zaniedbanej „biedaczki”? Wystarczy pamiętać o...

wizerunek kobiety

CIĄGLE CHODZISZ W TYM SAMYM

Jeśli co drugi dzień (lub nawet częściej) pokazujesz się w tych samych ulubionych spodniach lub butach, niektórzy mogą pomyśleć, że nie stać Cię na nic innego. To oczywiście nieprawda, bo w Twojej szafie aż roi się od ubrań. Uznałaś jednak, że skoro dobrze się w nich czujesz i wyglądasz, nie ma sensu szukać niczego innego. Jest! Nie powinnaś z własnej woli ograniczać się do kilku rzeczy, które wciąż na siebie zakładasz. Nawet jeśli są najwygodniejsze i najpiękniejsze na świecie. Twój wizerunek potrzebuje trochę świeżości.

wizerunek kobiety

ZANIEDBANE ZĘBY

Możesz być najlepiej ubrana, zgrabna i piękna, ale jeśli Twoi rozmówcy krzywią się, kiedy otwierasz usta, to wszystko na nic. Zadbane zęby to absolutna podstawa współczesnej elegancji. Jeśli są krzywe, przebarwione i pokryte grubą warstwą kamienia nazębnego, raczej nie są Twoją najlepszą wizytówką. Czy tego chcesz, czy nie, kojarzą się fatalnie. Nieestetyczne uzębienie przystoi raczej kloszardowi śpiącemu na dworcu, a nie Tobie. Uśmiech wymaga inwestycji.

wizerunek kobiety

ZNISZCZONA TOREBKA

Pewnie uważasz, że nikt tego nie widzi. Tylko dlatego, że sama przymykasz oczy na jej naderwane uszy, pęknięcia i z trudem działający zamek błyskawiczny. W końcu masz ją od lat, jest taka wygodna, pojemna i elegancka... Tymczasem torebka jest jedną z Twoich wizytówek, bo praktycznie nie ruszasz się bez niej z domu. Towarzyszy Ci w szkole, pracy, wieczorami. Uzupełnia każdą stylizację. W im gorszym stanie się znajduje, tym gorzej jesteś postrzegana. To nie jest wytarta i wyciągnięta bluzka, którą możesz ukryć pod swetrem.

wizerunek kobiety

WCIĄŻ ZWRACASZ UWAGĘ NA CENY

Być może faktycznie nie masz zbyt wielu wolnych środków i jesteś zmuszona do szukania oszczędności, ale to nie powód, by wszyscy o tym wiedzieli. Czasami lepiej z godnością przejść obok czegoś, na co rzeczywiście Cię nie stać, niż rozpoczynać wywód, że to zbyt drogie, kogo na to stać, sama musiałabyś pracować na to kilka miesięcy itd. W tym przypadku milczenie naprawdę jest złotem. Nie ma powodu, by Twoi znajomi kojarzyli Cię właśnie z tym.

wizerunek kobiety

POKIERESZOWANY TELEFON

Nikt nie twierdzi, że powinnaś zainwestować w najmodniejszy smartfon za kilka tysięcy złotych. Nie o jego klasę i cenę chodzi. Wystarczy, że będzie prezentował się elegancko, a z tym raczej nie kojarzą się poobijane boki, wytarte klawisze, pęknięty ekran. Takie rzeczy widuje się często i wcale nie dotyczą marginesu społecznego. Telefon to przedmiot, którym posługujesz się na co dzień i masz go zawsze przy sobie. Niech prezentuje się godnie, bo może o tym nie wiesz, ale jest tak samo istotnym i widocznym dodatkiem, jak modne buty czy torebka.

wizerunek kobiety

ŻERUJESZ NA OFIARNOŚCI INNYCH

Być może robisz to nieświadomie, ale możesz być pewna, że inni szybko to dostrzegą. Raz na jakiś czas można pozwolić sobie na to, aby rachunek za wspólne spotkanie w restauracji zapłacił ktoś inny. Następnym razem wypadałoby się odwdzięczyć. Jeśli nie protestujesz i pozwalasz, by sytuacja znowu się powtórzyła, wyjdziesz na osobę, która żeruje na innych. I nie chodzi wyłącznie o pieniądze, które w ten sposób „zaoszczędziłaś”, ale o Twój wizerunek. Na pewno na tym nie zyska.

wizerunek kobiety

NOTORYCZNIE BRAKUJE CI GOTÓWKI

Chyba każda z nas zna kogoś, kto raczej nie narzeka na biedę, ale wciąż wielkim problemem jest dla niego zapłata za drobne zakupy. Jego portfel świeci pustkami, bo przyzwyczaił się do tego, że za wszystko można zapłacić kartą. Wtedy pojawia się problem, prosi Cię o drobne, próbuje się tłumaczyć. Niby nic, ale jeśli Tobie samej takie sytuacje przydarzają się często, to niektórzy mogą pomyśleć, że naprawdę cienko przędziesz.

Komentarze (32)

Ocena: 4.25 / 5
VikiVi (Ocena: 1) 06.02.2015 20:35
Dlaczego próbuje wmówić się ludziom, ze zachowanie pozorów to najlepsze co możemy zrobić? Dlaczego mam udawać? Dlaczego mam się źle czuć ze starą torebką, czy wytartym telefonem? Dlaczego próbuje nam się wmówić, że poczucie naszej wartości zależy od tego jak nas widzą inni? Już dawno zrozumiałam, że własnej wartości nie wolno budować na ocenie innych. Nie staram się przypodobać ani niczego udowadniać. Nie interesuje mnie co ktoś tam sobie pomyśli. Jestem sobą, nikogo nie udaję. Stać mnie na ciuchy,, torebki, buty i perfumy znanych marek z najwyższej półki i nawet mam sporą kolekcję ale ...mało kto z moich znajomych o tym wie. Mam takie rzeczy nie dlatego, żeby je pokazywać tylko dlatego, ze mi się spodobały.Nawet moja siostra nie wie co, za ile, gdzie i jakiej firmy. Nie szpanuję, nie zależy mi aby inni myśleli, że mnie stać a wręcz przeciwnie. Większość myśli, że nie mam kasy i...mam święty spokój. Kupuję to co mi się podoba a nie to co wypada mieć zatem mam też stary, odrapany telefon, torebki bez nazw ( tez stare:), buty wytarte i dobrze mi z tym. Ubieram się w to co akurat chcę a nie po to aby się pokazać. W ogóle to całe pozerstwo mnie śmieszy i jest poniżając bo jeśli Cię nie stać to nie udawaj, że jest inaczej bo to i tak zawsze wychodzi w praniu:) .Jak chcę to nosze te same spodnie przez miesiąc i nikomu nic do tego. Ważne, ze ja się w tym dobrze czuję. Mam ciuchy warte kilka tysięcy od sztuki i takie które kupiłam w sklepie z używaną odzieżą bo lubię sobie pogrzebać:) Innych nie oceniam po tym co mają na sobie ale po tym co w głowie i jakimi są ludźmi. Pieniądz nie jest żadnym wyznacznikiem tak samo jak wygląd. Nie dajmy sobą manipulować ani wmówić, ze bez wyglądu nic nie znaczymy.
odpowiedz
pony (Ocena: 4) 05.02.2015 18:46
to było do przywidzenia, gorzkie żale dziewczynek, które uświadomiły sobie, że wcale nie wyglądają tak super, jak im się wciąż wydawało. artykuł spoko.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 05.02.2015 15:11
Idiotyzm na potęgę. Bieda umysłowa "autora" tych wypocin tak daje po oczach że ledwo można doczytać te wywody do końca.
odpowiedz
co ja tu robię (Ocena: 5) 04.02.2015 23:58
jak ktoś ma już tak straszne zęby że ludzie zwracają na nie uwagi to drobna inwestycja nie pomoże. Debilny artykuł
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2015 23:51
W sumie niby plytki, ale dal mi trochę do myslenia. Od paru miesięcy nie rozstaje się z ulubiobymi botkami, mam trochę obtarta torbę, pokiereszowany telefon, czasem narzekam na ceny. Wiekszosc się zgadza niestety. Nie uważam się za biedaczkę, ale zawsze można sobie cos przemyslec i cos w sobie zmienić. Osobiscie uważam, ze noszenie tych samych butow czy spodni nie jest zle o ile sa czyste i zadbane. to z kolei obtarta mocno torebka czy portfel swiadczy już o nas samych niezbyt dobrze. Pozdrawim
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo