Jak zwrócić na siebie uwagę szefa?

Daj się zauważyć i licz zyski!
Jak zwrócić na siebie uwagę szefa?
12.09.2014

Jeśli do tej pory byłaś przekonana, że wykonywanie absolutnego minimum w pracy w zupełności wystarczy, by dużo zarabiać, byłaś w błędzie. Z takim nastawieniem możesz od razu pożegnać się z awansem! Jednak gdy chcesz zjednać sobie szefa i piąć się coraz wyżej po szczeblach kariery, dowiedz się, jak skutecznie zwrócić na siebie uwagę i zrobić pozytywne wrażenie na swoim przełożonym.

Od tej pory nie przejdziesz w swojej firmie niezauważona!

praca

Zgłaszaj się na ochotnika

To jeden z najprostszych sposobów, by skupić na sobie uwagę szefa. Nie wyniesiesz z tego bezpośrednich korzyści, jednak podejmowanie dodatkowych działań może okazać się owocne w przyszłości.

praca

Bądź ambitna

Jednym z najskuteczniejszych sposobów, którym przyciągniesz uwagę swojego szefa, jest pokazanie mu, że jesteś ambitna. Żaden przełożony nie lubi, gdy jego pracownicy są leniwi i nie mają w sobie energii do działania. Zniechęcającym jest również widok, gdy pracownik wykonuje swoje zadania jedynie w podstawowym wymiarze, nie dokładając do niego większych starań.

Pozwól, żeby ambicja była kolejnym krokiem na Twojej drabinie do sukcesu. Pamiętaj też, że każdy kolejny poziom Twojej kariery będzie wiązał się z pomnożeniem obowiązków.

praca

Odetnij się od plotek

Plotki krążące po twoim biurze mogą być niezwykle prowokujące. To zrozumiałe, że chcesz wiedzieć, o czym rozmawiają twoi współpracownicy, ale powstrzymaj się przed braniem udziału w dyskusjach. Prędzej czy później Twój szef dowie się, kto był autorem plotek i z pewnością nie będzie zachwycony tym faktem. Chyba nie chcesz, by Twoje imię kojarzyło mu się z niedyskrecją i nieodpowiedzialnym zachowaniem.

praca

Okazuj troskę

Dobrze jest troszczyć się o swojego szefa jedynie w przypadku, kiedy jest to nasze naturalne zachowanie. Najlepiej gdy z jednakowym zaangażowaniem podchodzimy do relacji z współpracownikami. Okazuj autentyczne zainteresowanie tymi sferami prywatnego życia, które również chcesz dzielić. Przyjacielskie stosunki z osobami postawionymi wyżej z pewnością Ci nie zaszkodzą.

praca

Bierz ze sobą przysmaki

Nie powinnaś robić tego codziennie, jednak kiedy raz w miesiącu, w drodze do pracy kupisz pyszne drożdżówki, nie pozostaniesz niezauważona. Jeszcze lepiej, jeśli uda Ci się przygotować coś samej w domu! To bardzo drobny gest,  jest on jednak odzwierciedleniem twojego zaangażowania. Pokazujesz poprzez niego, że jesteś gotowa dać coś od siebie, niezależnie od tego, czy ktoś Cię o to poprosi.

Powodzenia!

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Aleksandra (Ocena: 5) 12.09.2014 19:06
Ja zwróciłam tak, że w zeszłym roku zapisałam się do dodatkowej szkoły, do progresu nic mu nie powiedziałam, a niedawno zaniosłam dyplom, że jestem specjalistą w rachunkowości. Uśmiechnął się kiedy poprosiłam o podwyżkę, nie było problemu. Kształcenie i inwestowanie w siebie to podstawa!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo