Jak zacząć zarabiać na swoim blogu modowym?

Zobacz, na co powinnaś zwrócić uwagę, aby twój blog stał się żyłą złota.
Jak zacząć zarabiać na swoim blogu modowym?
14.07.2014

Jeśli kiedykolwiek rozważałaś założenie własnego bloga modowego, z pewnością przeszło ci przez myśl pytanie, w jaki sposób mogłabyś na nim zarabiać. Biorąc pod uwagę ilość dziewczyn, które prowadzą własne strony, nie jest to łatwe zadanie. Zobacz, na co powinnaś zwrócić uwagę, aby twój blog stał się żyłą złota.

1. Współpraca z markami

Na początku kariery każdej blogerki współpraca z markami ogranicza się zazwyczaj do `zapłaty` w formie barteru (dostajesz za darmo rzeczy, które później reklamujesz na swojej stronie). Wraz z rozwojem bloga, marki będą coraz bardziej zainteresowane lokowaniem swoich produktów u Ciebie. Po pewnym czasie będziesz mogła żądać pieniędzy za umieszczenie reklam, jednak zanim to nastąpi, czeka cię mnóstwo pracy.

 

street style

5. Inwestycja

Blog wymaga inwestycji i nie ma sensu temu zaprzeczać. Uczestnictwo w Tygodniach Mody nie jest darmowe, szczególnie dla początkujących fashionistek. Blog to inwestycja, która czasami się nie zwraca, i niestety musisz wziąć to pod uwagę.

street style

2. Czytelnicy

Niektóre blogi natychmiast stają się hitem, innym potrzeba małej pomocy w formie promocji czy reklamy. Jedno jest pewne; bez czytelników nie możesz nawet myśleć o zarabianiu na blogu. Musisz dbać o zawartość merytoryczną bloga, ale pamiętaj że tym, co przyciąga ludzi najbardziej, są estetyczne i atrakcyjne zdjęcia.

street style

6. Błędy

Popełnianie błędów wpisane jest w każde działanie. Nawet jeśli jesteś dobra w tym, co robisz, masz po prostu prawo się pomylić. Nie każda twoja stylizacja czy wpis na blogu będą dobre i godne uwagi. Najistotniejsze jednak jest wyciąganie wniosków. Każdą potyczkę traktuj jak drogocenną lekcję i nie poddawaj się z byle powodu.

street style

4. Twój głos

Jeśli twój blog jest jedną z kolejnych szafiarskich stron, nie licz na rychłą karierę. Rynek nasycił się fashionistkami, które pokazują swoje stylizacje. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz się wyróżniać. Najtrudniejsza rzeczą jest pokazanie własnego punktu widzenia, ale to właśnie ta odrębność sprawia, że blog staje się atrakcyjny.

street style

3. Media społecznościowe

Nie powinnaś pomijać ich znaczenia dla dzisiejszego przemysłu i branży mody. Takie platformy jak Facebook czy Instagram zastępują często blogi, albo stają się doskonałym nośnikiem ich rosnącej popularności. Najlepiej łączyć kilka stron razem i korzystać zarówno z platformy bloga, Facebooka i Pinteresta. Dzięki temu możesz znacznie zwiększyć zasięg swojej strony.

Polecane wideo

Komentarze (12)
Ocena: 4.5 / 5
moda i styl (Ocena: 5) 08.08.2015 08:58
zapraszam wszystkich na www.emaukcje.pl super ubrania
odpowiedz
Convertiser (Ocena: 5) 13.05.2015 04:37
Programy partnerskie znanych sklepów to jedna z najłatwiejszych i najbardziej efektywnych metod zarabiania na blogu modowym :) Jest dużo łatwiejsza od współpracy bezpośredniej z markami i zapewnia długofalowe efekty + daje dużo większą wolność działań blogerowi/blogerce. Więcej na ten temat napisaliśmy ostatnio na blogu: _http://blog.convertiser.pl/2015/05/jak-zarabiac-na-blogu-modowym/
odpowiedz
pola (Ocena: 5) 14.07.2014 18:50
z jakich blogów są te zdjęcia?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 14.07.2014 17:50
jak mnie denerwują te pomieszane komentarze!!!!!!!!!!!!!1 zróbcie coś z tym wreszcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
m (Ocena: 5) 14.07.2014 15:31
ja mam bloga z własnymi rysunkami i projektami, blog stworzony z pasji :) nazywa się icon M
odpowiedz

Polecane dla Ciebie