7 najgorszych rzeczy, których nie powinnaś robić w pracy

To może zaszkodzić Twojej karierze.
7 najgorszych rzeczy, których nie powinnaś robić w pracy
17.06.2014

Praca dla większości ludzi jest źródłem sporego stresu. To zrozumiałe. Nawał obowiązków, sprawozdania, dojazdy, rywalizacja ze współpracownikami, wymagający szef… Niektórzy nie wytrzymują presji.

Jeśli jednak zależy Ci na tym, by Twoja kariera rozwijała się jak najlepiej, koniecznie przeczytaj, czego powinnaś unikać w miejscu pracy. Te „przewinienia” mogą narazić Cię na śmieszność!

biblioteka

Modowe faux pas

W każdej firmie panuje inny dress code. Jeśli zarówno współpracownicy, jak i twój przełożony, przychodzą do pracy elegancko ubrani, nie wyłamuj się. Wystrojona w minispódniczkę i plażowe klapki będziesz odstawać od reszty. To działa również w drugim kierunku. Jeżeli wszyscy wokół ubierają się bardzo swobodnie, klasyczne garsonki schowaj głęboko do szafy.

biblioteka

Plotki

Plotkowanie na czacie z koleżanką z pracy o tym, jak źle ubiera się nowa sekretarka szefa, może być dla was chwilowo zabawne. Gorzej jednak, gdy znajoma pochwali się innym o waszych spostrzeżeniach i raptem cała firma będzie wiedziała, na co trwonicie czas. Plotki lepiej zostaw sobie na babskie wieczory z przyjaciółkami!

biblioteka

Konflikt z szefem

To jedna z najgorszych rzeczy, jakich niektórzy z nas dopuszczają się w miejscu pracy. Szef to w firmie świętość, dlatego nie wolno wchodzić z nim w otwarte konflikty. Udowadnianie mu jego rzekomej niekompetencji przy innych osobach z firmy, czy obmawianie go za plecami nigdy nie wyjdzie ci na dobre. Możesz stracić pracę i szacunek współpracowników.

biblioteka

Romans w firmie

Biurowe romanse zdarzają się niemal wszędzie. Nie oznacza to jednak, że ty również powinnaś się wdawać w jeden z nich. Emocje lepiej trzymaj na wodzy, bez względu na to, jak przystojny jest twój szef / programista / kolega z pokoju obok. Jeżeli o waszym romansie zrobi się w firmie głośno, staniesz się tematem numer jeden firmowych plotek.

biblioteka

Zrzucanie obowiązków na innych

Kiedy przełożony prosi cię o wykonanie dodatkowej pracy, na którą nie masz ochoty, nie powinnaś zrzucać jej na innych współpracowników. Ekstra-zlecenie potraktuj jako szansę do wykazania się przed szefem swoimi umiejętnościami. Kiedyś nadejdzie dzień, w którym on doceni twoje zaangażowanie w pracę.

biblioteka

Świńskie żarty

Wszyscy lubimy od czasu do czasu świńskie dowcipy, ale opowiadanie ich przy ludziach z pracy nie jest dobrym pomysłem. Takie zachowanie po prostu nie przystoi. Co innego na imprezie wśród znajomych – wtedy można pozwolić sobie na więcej.

biblioteka

Izolowanie się od grupy

Kiedy koleżanki z pokoju idą na wspólny lunch, ty wolisz pobyć sama? To błąd. Współpracownicy urządzają wspólne główkowanie nad danym projektem, a ty nie bierzesz w tym udziału? Sama sobie szkodzisz. W pracy lepiej trzymać się w grupie. Izolowanie się od niej sprawi, że wszyscy przykleją ci łatkę samotniczki lub wywyższającej się nad innymi księżniczki. A przecież tego byś nie chciała, prawda?

Co jeszcze dorzuciłybyście do listy przewinień w miejscu pracy?

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.06.2014 18:52
ja z mojej pierwszej pracy w życiu musiałam sie zwolnić przez plotki w które zostałam wkręcona, aby nie spadło na starych pracowników zrzucili je na mnie, poza tym byłam jedną osobą niepalącą i za każdym razem gdy całe biuro wychodziło na fajka ja zostawałam sama, ponoć nieźle mi wtedy wówczas obrabiali dupę ale nie złamałam się i nie zaczęłam palić, po prostu zmieniłam pracę i to była najlepsza decyzja z możliwych. Szkoda mi tylko szefa bo był porządnym, dobrym człowiekiem a pod jego nieobecność pracownicy nieźle się opieprzali i obrabiali mu tyłek.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2014 19:15
Raczej daje w krzakach za 10zl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.06.2014 20:41
moze ona pracuje w klubie go go ??
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.06.2014 12:03
Zgadzam się. Dziewczyny szanujcie się!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.06.2014 10:38
I czym tu się chwalić? Tym, że jesteś jakąś prostaczką bez grama kultury?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo