Jaki zawód wybrać, by przyciągać mężczyzn? (Oto najseksowniejsze stanowiska pracy!)

Są pewne kobiece zawody, którym panowie nie mogą się oprzeć.
Jaki zawód wybrać, by przyciągać mężczyzn? (Oto najseksowniejsze stanowiska pracy!)
23.10.2013

Gdy kobieta chce zdobyć mężczyznę, stara się pokazać mu wszystkie swoje atuty, a jednocześnie go zaintrygować swoją osobowością. Możecie o tym nie wiedzieć, ale swoje szanse można zwiększyć również przez…  obranie odpowiedniej drogi zawodowej. Okazuje się bowiem, że niektóre zawody kręcą facetów bardziej niż inne.

Portal MyDwoje.pl przeprowadził wśród swoich użytkowników ankietę, w której zarówno panie jak i panowie odpowiadali na pytanie, jaki zawód wykonywany przez przedstawicieli płci przeciwnej uważają za najbardziej atrakcyjny. Z sondażu wynika, że punkt widzenia obu stron jest zupełnie różny – nie ma jednego stanowiska, które podobałoby się u drugiej osoby zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

A oto co wykazały wyniki tej ankiety.

wykładowca/nauczyciel – ok. 3%

menedżer – około 3%

przedstawiciel służby zdrowia ok.3%

informatyk/programista – ok. 3%

rolnik – ok. 3%

dziennikarz – 2%

artysta – 2%

fryzjer – mniej niż 1%

urzędnik – mniej niż 1%

sprzedawca – mniej niż 1%

Wiecie już, jak duże macie szanse u mężczyzn? Może warto zastanowić się nad zmianą zawodu? :)

A oto rozkład procentowy poszczególnych głosów:

lekarz/stomatolog – 16,5%

przedsiębiorca – 8%

prawnik – 6,4%

policjant/żołnierz/przedstawiciel służb mundurowych – 6%

inżynier – 5,9%

naukowiec- 5%

architekt - 4,5%

 

zawody

A oto dokładny rozkład procentowy poszczególnych zawodów, które podobają się mężczyznom u kobiet:

lekarka – 16,7%

wolny zawód – 8,5%

nauczycielka/pedagog – 6%

studentka – 6%

ogrodniczka – 5%

praca fizyczna – 4,8%

bizneswoman – 4,5%

sprzedawca – 4,5%

artystka – 3%

policjantka/pracownica służb mundurowych – 2,5%

urzędniczka – 1%

dziennikarka – 0,6%

zawody

ZAWODY, KTÓRE POCIĄGAJĄ MĘŻCZYZN

Od lat powielany jest schemat, że faceci najczęściej fantazjują na temat seksownych pielęgniarek. Sondaż pokazał, że jest w nim ziarno prawdy, gdyż panowie najchętniej u swojego boku widzieliby panią doktor. Na ten zawód zagłosowało 16,7% ankietowanych. Powodzeniem wśród użytkowników internetowego portalu matrymonialnego cieszą się też przedstawicielki wolnych zawodów (8,5%) , studentki (6%), a także nauczycielki i panie pedagog (6%). Na dalszych miejscach znalazły się między innymi kobiety wykonujące pracę fizyczną, prowadzące swoją działalność gospodarczą, ogrodniczki, dziennikarki, czy artystki. 

Wciąż jeszcze spotykani są panowie, którzy woleliby mieć przy sobie partnerkę nie pracującą i zajmującą się domem na cały etat. Taką opcję w ankiecie wybrało 2,5% pytanych mężczyzn.

ZAWODY, KTÓRE POCIĄGAJĄ KOBIETY

Wyniki ankiety pokazały, że w kwestii wyboru najbardziej pożądanego zawodu u partnera, kobiety kierują się głową, a nie innymi częściami ciała (co widać w przypadku odpowiedzi panów). Dla nas liczy się przede wszystkim to, by mężczyzna mógł zapewnić nam finansową stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. 

Dane nie są zaskakujące. Najwięcej pań zagłosowało na lekarza/stomatologa (16,5%), przedsiębiorców (8%) i prawników (6,4%). Zdecydowanie mniej pań kieruje się w tym względzie atrakcyjnością danego zawodu, dlatego kolejne miejsca zajęli policjanci, inżynierowie, architekci i naukowcy.

Najmniejsze szanse u kobiet mają z kolei nauczyciele, rolnicy, programiści, fryzjerzy, czy urzędnicy. Małym powodzeniem cieszą się także artyści i dziennikarze, choć ci drudzy mają więcej względów u pań, niż panie redaktor u mężczyzn. Żadna z pań natomiast  nie wyraziła chęci, by jej mężczyzna został panem domu. 

Komentarze (58)

Ocena: 5 / 5
ENTUZJASTA PIELĘGNIAREK i POŁOŻNYCH .WIELBICIEL (Ocena: 5) 03.04.2016 00:30
Najseksowniejsza jest zawsze pielęgniarka lub położna w eleganckim białym (najlepiej stilonowym ) na głowie w czepku pielęgniarki lub położnej. Najseksowniejsza jest bez dwóch zdań pielęgniarka lub położna w eleganckim białym (najlepiej stilonowym ) fartuszku w czepku pielęgniarki lub położnej na głowie.Każdy zastrzyk wykonany przez taką pielęgniarkę czy położną działa jak balsam.POZDRAWIAM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE
zobacz odpowiedzi (1)
Maja (Ocena: 5) 09.09.2014 21:12
Kupcie sobie dziewczyny coś seksownego humor poprawi, i facet innym wzrokiem spojrzy ja kupiłam sobie coś takiego me-seduce pl Jak się ładnie ubiorę, od razu lepiej się czuję, nie wiem jak wy :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.11.2013 16:04
ja mam zamiar wybrać zawód który mi się podoba a nie facetom.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2013 17:56
Ja bym dodał jeszcze kelnerka ;)
zobacz odpowiedzi (1)
mmmm (Ocena: 5) 24.10.2013 12:35
a gdzie kierowca szambowozu? :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo