Praca przyszłości – nowe (modne) zawody

Kaletnika niedługo nie znajdziesz nawet ze świecą! Oto zawody, które mają przyszłość.
Praca przyszłości – nowe (modne) zawody
12.04.2013

Popularny portal z ofertami pracy, Pracuj.pl, stworzył ranking nowych zawodów, które w ciągu najbliższych kilku lat mogą nieźle namieszać, a przy okazji wyprzeć te już przestarzałe, jak kaletnik, czy zecer.

Oto lista 5 profesji, które według serwisu mają szansę, aby na stałe zagościć na polskim rynku pracy. Może nadszedł czas na spróbowanie sił w nowej branży?

1. Sex coach

Jest to trzecia osoba w sypialni, która obserwuje poczynania pary, komentuje je i udziela praktycznych porad. Za oceanem to już całkiem popularny zawód, który ma szansę rozwinąć się także w Polsce.

2. Bloger

Co raz więcej blogerów zyskuje popularność, a co za tym idzie zwiększa się rentowność tego nietypowego zawodu. Najbardziej opłaca się prowadzenie bloga modowego albo kulinarnego.

3. Content Designer

Zawód idealny dla uzależnionych od internetu. Jest to osoba, która zarządza profilami firmy na różnych portalach (Facebooku, YouTube i Twitterze). Jej zadaniem jest m.in. przygotowywanie treści na poszczególne profile i ciągłe kontrolowanie tego, co się na nich dzieje.

4. Specjalista od nowoczesnych technologii 

Do tej grupy należą m.in. inżynierowie zajmujący się efektownością procesów i cloud computingiem, a także specjaliści od technologii mobilnych.

5. Trendsetter

Trendsetter to osoba, która z założenia ma wyznaczać nowe trendy. Jej zadaniem jest zachęcanie do kupowania, przez co muszą być dość wiarygodni. Krótko mówiąc, firmy płacą im za „bywanie” i „wyglądanie” i oczywiście lansowanie ich produktów.

Chciałybyście wykonywać którąś z powyższych profesji?

Polecane wideo

Komentarze (60)
Ocena: 5 / 5
Piesek z monte (Ocena: 5) 11.10.2019 21:24
Nienawidzę bycia w próżni bo mnie zasysa od środa jak twoja stara resztki ze zlewu
odpowiedz
jarosław piskuta bez s (Ocena: 5) 09.10.2019 13:19
wzieli mnie z zaskoczenia
odpowiedz
matka teresa z kalkuty (Ocena: 5) 09.10.2019 13:18
modle sie za was zjeby
odpowiedz
el godziulek (Ocena: 5) 09.10.2019 13:17
no kurwa zdałem.
odpowiedz
niemen (Ocena: 5) 09.10.2019 13:16
skibidi papapapa
odpowiedz

Polecane dla Ciebie