Praca przyszłości – nowe (modne) zawody

Kaletnika niedługo nie znajdziesz nawet ze świecą! Oto zawody, które mają przyszłość.
Praca przyszłości – nowe (modne) zawody
12.04.2013

Popularny portal z ofertami pracy, Pracuj.pl, stworzył ranking nowych zawodów, które w ciągu najbliższych kilku lat mogą nieźle namieszać, a przy okazji wyprzeć te już przestarzałe, jak kaletnik, czy zecer.

Oto lista 5 profesji, które według serwisu mają szansę, aby na stałe zagościć na polskim rynku pracy. Może nadszedł czas na spróbowanie sił w nowej branży?

1. Sex coach

Jest to trzecia osoba w sypialni, która obserwuje poczynania pary, komentuje je i udziela praktycznych porad. Za oceanem to już całkiem popularny zawód, który ma szansę rozwinąć się także w Polsce.

2. Bloger

Co raz więcej blogerów zyskuje popularność, a co za tym idzie zwiększa się rentowność tego nietypowego zawodu. Najbardziej opłaca się prowadzenie bloga modowego albo kulinarnego.

3. Content Designer

Zawód idealny dla uzależnionych od internetu. Jest to osoba, która zarządza profilami firmy na różnych portalach (Facebooku, YouTube i Twitterze). Jej zadaniem jest m.in. przygotowywanie treści na poszczególne profile i ciągłe kontrolowanie tego, co się na nich dzieje.

4. Specjalista od nowoczesnych technologii 

Do tej grupy należą m.in. inżynierowie zajmujący się efektownością procesów i cloud computingiem, a także specjaliści od technologii mobilnych.

5. Trendsetter

Trendsetter to osoba, która z założenia ma wyznaczać nowe trendy. Jej zadaniem jest zachęcanie do kupowania, przez co muszą być dość wiarygodni. Krótko mówiąc, firmy płacą im za „bywanie” i „wyglądanie” i oczywiście lansowanie ich produktów.

Chciałybyście wykonywać którąś z powyższych profesji?

Komentarze (50)

Ocena: 5 / 5
Angie (Ocena: 5) 15.04.2013 12:09
Ludzie, zaczynam się zastanawiać czy czytacie komentarze tylko po to, by jak najwięcej zgłosić do usunięcia..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2013 11:12
Sex Coach ? Nie wiem czy ktoś w Polsce będzie chciał być obserwowany podczas czegoś tak intymnego. Poza tym nikt nie potrzebuje trenera do wszystkiego można dojść bez jego pomocy. Zwłaszcza, że każda para jest inna, więc nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka ... =.=
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2013 23:15
anonimie z 14:25 mieszkałam w Niemczech 3 lata , wiem co mówię, a ty siedź w Polsce i marz o zagranicy :*
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2013 22:26
Omg ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2013 21:56
Jest drożej, nie siej propagandy. Mam znajomych, podróżuję i wiem. Ostatnio ktoś się rzucał, że domy w Polsce są droższe niż w Niemczech Wschodnich. Jasne, jak się porówna nowy osiedlowy domek i trzydziestoletnią kostkę, która stoi na jakiejś opuszczonej wsi to tak będzie, ale bądźmy poważni.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo