To smutne: Ceny żywności tak skoczyły, że nawet podstawowe produkty są dla Polaków za drogie...

Zarobki w Polsce są tak niskie, że nie mamy pieniędzy na podstawowe potrzeby!
To smutne: Ceny żywności tak skoczyły, że nawet podstawowe produkty są dla Polaków za drogie...
30.03.2013

Choć politycy zręcznie unikają rozmów na temat kryzysu, każdy z nas boleśnie odczuwa go na swoim portfelu. Podczas gdy pensje systematycznie spadają w dół, ceny żywności rosną w zastraszającym tempie. Sytuacja ta oczywiście mocno odbija się na naszym codziennym menu.

- W styczniu i lutym 2013 roku sprzedaż detaliczna żywności i napojów, liczona w cenach stałych, spadła rok do roku odpowiednio o 3,6 i 0,8 proc. Różnica jest tym większa, że przed rokiem w tych samych miesiącach sprzedaż rosła odpowiednio o 6,1 i 3 proc. – wynika z najnowszego raportu GUS. W praktyce oznacza to zatem, że mieszkańcy naszego kraju odmawiają sobie poszczególnych produktów spożywczych. Jakich?

W ostatnich tygodniach oszczędzaliśmy zwłaszcza na mięsie. Z naszych talerzy systematycznie znikają wieprzowina, szynka oraz schab. Kupujemy za to więcej pieczywa, ponieważ zrobienie kanapki w domu wychodzi nam taniej, niż jedzenie „na mieście”.

Nie stać nas również na mleko i ziemniaki. Podczas gdy w ubiegłym roku wypiliśmy 196 litrów mleka, w tym roku ma być go o litr mniej. W przypadku kartofli sprawa wygląda podobnie: z zeszłorocznych 109 kg, w tym roku zrobi się 108 kg.

Niestety, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie sytuacja finansowa w Polsce miała ulec poprawie. I gdzie tu jest sprawiedliwość?

Komentarze (55)

Ocena: 5 / 5
Anita (Ocena: 5) 31.03.2013 16:33
ja teraz dostałam premii 3000 tys i ogolnie zarabiam 5- 6 tys w słabszym miesiącu 4 mam 22 lata ja nie wiem jak wy ludzie pracy nie mozecie znalezc
zobacz odpowiedzi (5)
Anonim (Ocena: 5) 30.03.2013 23:10
To fakt, ale na sprzadaz miesa wplywa co innego w tym kraju...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.03.2013 16:03
DZIEWCZYNY ! nie na temat ale liczę na pomoc. Jako że jestem ze swoim chłopakiem już dosyć sporo, a świeta nastają, to trochę już wyczerpały mi się pomysły na prezenty - były już kosmetyki, były już gadżety związane z jego zainteresowaniami, była już jakaś tam męska biżuteria, wspólne zdjęcia itd i tym razem stwierdziłam, że zrobię mu prezent humorystyczny tj. kupiłam taką śmieszną świnkę-skarbonkę i chcę przyczepić do niej kartkę "na wesele" ( bo planujemy), do tego jajko z czekoladkami forrero rocher i płytka z naszymi piosenkami i tak myślę, czy ta świnka to dobry pomysł. Raczej się nie obrazi, prawda ? Co myślicie ? Nie będzie to nietakt ?
zobacz odpowiedzi (7)
Julia (Ocena: 5) 30.03.2013 12:44
Skończyłam Akademię Medyczną we Wrocławiu, niby dobre studia i co i pracy nie mam. Od kilku miesięcy biegam po szpitalach . Szukałam pracy wszędzie nie tylko we Wrocławiu ale w Gdańsku, Warszawie,Łodzi i wielu innych jestem nawet gotowa się przeprowadzić tylko żeby praca była. Zastanawiam się nad przeprowadzką po amgielsku mówię brdzo dobrze z niemieckiego mam podstawy , bo zawsze mi było się go trudno nauczyć. Tylko czy w takiej Wielkiej Brytanii przyjmą kogoś na etat lekarza z polskim wykształceniem. Sami wiecie jakie zdanie o Polakach mają nasi zachodni sąsiedzi. Życzę Wesołych Świąt!
zobacz odpowiedzi (10)
xyz (Ocena: 5) 30.03.2013 12:00
oszusci rzadza tym krajem, eh, ta bezsilnosc jest najgorsza
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo