Nocny marek VS ranny ptaszek - która z nich szybciej zrobi OSZAŁAMIAJĄCĄ karierę?

Ciekawe wyniki badań hiszpańskich naukowców.
Nocny marek VS ranny ptaszek - która z nich szybciej zrobi OSZAŁAMIAJĄCĄ karierę?
27.03.2013

Są zdrowsi, bardziej wypoczęci i nie mają problemu z sińcami wokół oczu. Osoby, które kładą się wcześnie spać – bo o nich tu mowa – nie mogą jednak liczyć na zrobienie oszałamiającej kariery. Najnowsze badania specjalistów z University of Madrid wykazały bowiem, że to właśnie nocne marki najczęściej osiągają zawodowy i finansowy sukces. Z czego to wynika?

- Ludzie, którzy najbardziej aktywni są w godzinach wieczornych, to zdecydowanie typy ekstrawertyczne, kreatywne. Cechy te charakteryzują zazwyczaj artystów, poetów, czy wynalazców. Ranne ptaszki dysponują z kolei predyspozycjami, które czynią z nich dobrych urzędników bądź księgowych – tłumaczy profesor psychofizjologii, Jim Horne.

Wnioski te nasunęły się ekspertom po przeprowadzeniu doświadczenia na reprezentatywnej grupie 1000 nastolatków. – Uczniowie, którzy nie mieli problemu z rannym wstawaniem, osiągali najlepsze wyniki w szkole. Działo się tak zapewne dlatego, że lekcje odbywają się w korzystnych dla ich dobowego zegara godzinach – wyjaśniają naukowcy.

Z kolei nocne marki o wiele lepiej wypadły w testach na rozumowanie indukcyjne, czyli takie, w którym należy podjąć decyzję mając do dyspozycji niepełny zbiór przesłanek. Lepiej sprawdzały się także w testach wymagających myślenia koncepcyjnego i analitycznego.

A Wam kiedy najlepiej się pracuje – rano czy wieczorem?

Komentarze (35)

Ocena: 5 / 5
dkd (Ocena: 5) 29.03.2013 00:16
jestem prawnikiem i uwielbiam pracować w nocy. ;) daleko mi do kreatywnego typu. ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.03.2013 09:53
to kim jestem ja skoro kładę się późno i wstaje bardzo wcześnie.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 28.03.2013 01:12
kiedy mi się lepiej wstaje? NIGDY!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2013 21:45
Lubię wcześnie wstawać, bo nie lubię świadomości, że tracę dzień. Od jakiegoś czasu kładę się spać około 22-23, i śpię do 6. Nie wróżę sobie może oszałamiającej kariery, fakt, ale nie sądzę, by miało to szczególny wpływ na moje osiągnięcia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2013 16:50
artykul i temat rerzniety z tvn 24
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo