Kobiety do zawodówek, mężczyźni na studia – oto nowa (i jaka PRZYKRA) tendencja na rynku pracy

Czy przedstawicielki płci pięknej rzeczywiście nadają się tylko do pracy fizycznej?
Kobiety do zawodówek, mężczyźni na studia – oto nowa (i jaka PRZYKRA) tendencja na rynku pracy
02.02.2013

Kto by pomyślał, że przyjdzie nam żyć w czasach, w których ukończenie studiów zamiast być atutem stanie się kulą u nogi. Dzisiaj osoba z tytułem magistra niewiele już znaczy, dlatego z każdym rokiem przybywa bezrobotnych z dyplomem.

Jednocześnie na rynku pracy coraz lepiej radzą sobie ci, którzy z daleka ominęli próg uczelni wyższej, a zdecydowali się za to skończyć zawodówkę. Posiadanie fachu w rękach jest teraz w cenie i uświadomić powinny to sobie przede wszystkim kobiety.

Zawodowa sytuacja przedstawicielek płci pięknej jest bowiem obecnie dużo cięższa niż mężczyzn. Świadczą o tym najnowsze statystyki sporządzone przez resort pracy. I tak, wśród 250 tys. bezrobotnych po studiach, ponad 170 tys. to kobiety. W ciągu roku przybyło ich 15,3 tys. Liczba bezrobotnych mężczyzn po studiach wzrosła w tym czasie o 9,9 tys - donosi dziennik.pl.

Ta nowa tendencja na rynku pracy nie oznacza oczywiście tego, że my, kobiety, nadajemy się tylko do pracy fizycznej. To raczej wypadkowa kilku czynników. Po pierwsze, przedstawicielki płci pięknej rzadziej wybierają studia inżynierskie, a decydując się na mniej przyszłościowe kierunki, takie jak pedagogika, polonistyka czy socjologia, zmniejszają swoje szansa na znalezienie pracy.

Po drugie trzeba tutaj wziąć pod uwagę zapotrzebowanie rynku. W czasach kiedy wszyscy chcą być wiecznie młodzi i piękni potrzeba wielu specjalistów od urody i wizażu, a na tym polu panie mogą się naprawdę wykazać...

Polecane wideo

Komentarze (43)
Ocena: 5 / 5
Gghh (Ocena: 5) 03.03.2018 21:24
Gghhjjj
odpowiedz
Nianiusia (Ocena: 5) 04.02.2013 23:43
No proszę ja skończyłam taki mało przyszłościowy kierunek jak pedagogika... Jestem świetną niania, nie powiem kokosów na razie nie ma ale jest coraz lepiej. Zdobywam referencje. Od października magisterka, później być może praca w przedszkolu a kiedyś być może własne :) Zrobiłam to co chciałam, co czułam że do mnie pasuje a nie kierowałam się tym czy to jest przyszłościowe...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2013 15:25
czy kobiety maja w ogole szanse,zeby pracowac np jako inzynier budownictwa? czy od razu dysktyminacja?
zobacz odpowiedzi (1)
m (Ocena: 5) 02.02.2013 18:09
idz na studia i badz bezrobotny.. moja mama ma skonczona szkole podstawowa i zarabia 10 tys.. trzeba po prostu dobrze trafic i korzystac
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 02.02.2013 15:02
Kobiet jest w zawodówce, tyle samo co facetów, jak nie mniej. To po pierwsze. Specjalistką od urody i wizażu nie zostanie się po zawodówce, trzeba robić różnego rodzaju kursy a nawet studia. To po drugie.Odnośnie wskaźniku bezrobocia. Wiadomo że facet znajdzie szybciej prace. Jak pracodawca będzie miał wybór to wybierze faceta który jest bardziej dyspozycyjny i nie zajdzie w ciąże.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie