Nie płacisz mandatów? Urzędnicy mają na to sposób - zabiorą Ci komórkę (tak obrywa się głównie 20-latkom)

Na baczności powinni mieć się przede wszystkim studenci!
Nie płacisz mandatów? Urzędnicy mają na to sposób - zabiorą Ci komórkę (tak obrywa się głównie 20-latkom)
03.02.2013

Długo zwlekasz z opłacaniem rat za studia? A może dostałaś mandat za szybką jazdę, ale nie zamierzasz go płacić? Lepiej jak najszybciej pozbądź się długów, bo konsekwencje takiego postępowania mogą nie być zbyt przyjemne.

Coraz częściej przekonują się o tym studenci, którzy myślą, że skoro mieszkają w akademiku i nie mają żadnego majątku, nie doścignie ich ręka sprawiedliwości. Okazuje się jednak, że urzędnicy fiskusa świetnie potrafią poradzić sobie i z takimi oszustami.

Z racji tego, że młodzi ludzie nie posiadają własnego konta ani mieszkania, komornicy zabierają im komórki, laptopy, telewizory oraz inne wartościowe rzeczy osobiste. Oczywiście karta SIM zostaje u właściciela, ale telefon jest odbierany – tłumaczy na łamach portalu gazeta.pl Paweł Szalak, pracownik skarbówki z Lublina.

Czy da się jakoś odzyskać stracony gadżet? Jest to możliwe, jeżeli szybko uregulujemy należność. W przeciwnym wypadku nasza ukochana komórka zostanie zlicytowana...

Komentarze (22)

Ocena: 5 / 5
;) (Ocena: 5) 04.02.2013 00:56
to że rzeczy nie zabiorą, to nie zabiorą. też się cwaniaczyłam. 300 zł mandatu. żebym wiedziała co będzie, to bym zapłaciła. nawet komornika u mnie nie było. dostałam od razu pismo z sądu, że przyznają mi godziny do odrobienia. razem 124 czy 128 godzin ( już nie pamiętam ). sprzątałam autobusy ;) za 300 zł mandatu. więc jak dostajecie mandaty, to lepiej płaćcie, bo potem wyślą was na odróbkę tak jak i mnie.
odpowiedz
P (Ocena: 5) 03.02.2013 22:43
Hahahaha, telefon na mamę, powodzenia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2013 14:46
dokładnie, brawo za cudowny PR, w życiu na to cos nie wejdę
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2013 14:24
Na złość tej natrętnej pseudoreklamie nikt tu nie wejdzie, mozesz sobie wklejać skoro ci się nudzi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2013 12:20
a co do mieszkania w akademikach to zazwyczaj mieszka się w kilka osób i wystarczy, że powiem, iż telewizor czy laptop jest współlokatora, a ja tylko korzystam z niego czasem i skarbówka może mnie cmoknąć w 4 litery. Teraz ludzie znają swoje prawa, nie tak jak dawniej.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo