Zabronione na rozmowie kwalifikacyjnej: Zbyt mocna opalenizna, czerwona szminka oraz...

Sprawdź, jaki wygląd przekreśli Twoje szanse na znalezienie zatrudnienia.
Zabronione na rozmowie kwalifikacyjnej: Zbyt mocna opalenizna, czerwona szminka oraz...
04.10.2012

Wszyscy dobrze wiemy, jak wygląda współczesny rynek pracy. Od kandydatów oczekuje się już nie tylko tytułu magistra, ale przede wszystkim kilku lat doświadczenia zawodowego, świetnej znajomości co najmniej dwóch języków obcych, a także kreatywności, dyspozycyjności oraz entuzjazmu. Do tej długiej listy dochodzi jednak coś jeszcze, a mianowicie odpowiednia prezencja.

W związku z tym faktem naukowcy Uniwersytetu w Pensylwanii postanowili stworzyć listę mankamentów, które już na starcie zniechęcają pracodawcę do osoby, ubiegającej się o dane stanowisko.

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazły się obgryzione paznokcie – szefowie firm uznali bowiem w ankiecie, że świadczy to o zbytniej nerwowości przyszłego pracownika. Równie złe wrażenie robią na nich rozdwojone końcówki włosów oraz przesadnie wytuszowane rzęsy.

makijaż

Na czwartym miejscu listy uplasowała się sztuczna opalenizna (ponieważ sugeruje, że kandydat woli odpoczywać niż pracować), a na piątym czerwona szminka, która jest zbyt wyzywająca na taką okazję, jak rozmowa kwalifikacyjna.

Dalej szefowie korporacji wymienili również: zbyt cienkie brwi, mocną woń perfum, zęby ubrudzone pomadką, kompletny brak makijażu oraz ślady podkładu na linii brody (ten ostatni mankament interpretowany był przez pracodawców jako nieumiejętność przykładania się do szczegółów).

Zgadzacie się z tym zestawieniem? A może macie na ten temat zupełnie inne zdanie?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Kiedy przestaniesz martwić się o pieniądze?

Jest taki magiczny wiek. Granica, kiedy stać cię na wszystko.

RANKING SKLEPÓW: Gdzie w Polsce zrobisz najtańsze zakupy? (Wcale nie w Biedronce!)

Sprawdź, w których sklepach opłaca się kupować.

Komentarze (42)

Ocena: 5 / 5
Marchewa (Ocena: 5) 11.01.2013 21:20
i jeszcze jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną rekruteo.pl/artykul/38/Rozmowa_kwalifikacyjna_-_jak_sie_ubrac?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.10.2012 19:51
Wiadomo, na rozmowie kwalifikacyjnej trzeba odpowiednio wyglądać. Po prostu schludnie. Ja byłam dosłownie wczoraj na rozmowie o pracę i czekam na odpowiedź. Chcę zostać opiekunką dziecięcą. Skończyłam jeden kurs, jestem po szkole policealnej w Progresie, mam doświadczenie. Uwielbiam dzieci i nie wyobrażam sobie robić coś innego. Myślę, że dobrze wczoraj wyglądałam. Miałam na sobie czarne spodnie, białą koszulę i czarne buty na delikatnym koturnie. Myślę, że się spodobałam.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.10.2012 22:57
ja obryzam :( ale w firmie pracuje na recepcji, ale staram sie chowac porzed pracownikami
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.10.2012 21:29
haha zapytam szefa czy na rozmowie kwalifikacyjnej miałam rozdwojone koncowki na pewno zwrocil jna to uwage
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.10.2012 00:03
witam serdecznie dziewczyny, bardzo proszę o pomoc - rok temu poznałam super faceta, świetnie się dogadujemy, jest wykształcony, przystojny i można by tak wymieniać - wpadł mi w oko od pierwszego wejrzenia i z wzajemnością... jednak jest pewien problem, który mnie bardzo niepokoi... mężczyzna ten ciągle namawia mnie, wręcz przymusza do zajścia w ciążę... nie wiem, co o tym myśleć. jestem z nim rok, ale niestety nie jestem gotowa na dziecko, bez ślubu, bez pożycia rodzinnego, w które wchodzi wspólne zamieszkanie, bycie ze sobą, przynajmniej kilka lat. Proszę Was o radę - czy ten facet coś knuje, dlaczego on tak obsesyjnie zmusza mnie do zajścia w ciążę, a na moje napomknienie, iż wcześniej wolałabym ślub, aby dziecko miała ojca i matkę, jest całkowicie, podejrzanie głuchy i w ogóle nie przyjmuje tego do wiadomości! Dodam, że jest starszy ode mnie, idealny wprost wiek do założenia rodziny, na solidnych fundamentach, a on nawet nie chce mieszkać razem! Dlaczego tak robi, czy to jest jakiś zakład, czy on chce mnie skrzywdzić? Proszę, pomóżcie. Facet obsesyjnie namawiał mnie na dziecko już praktycznie od pierwszego spotkania... Myślicie, że on może mieć jakąś obsesję, jakieś zboczenie na punkcie kobiet w ciąży???
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo