Szukasz pracy? Bez konta na Facebook`u nie masz szans na posadę!

Pracodawcy zwracają uwagę na to, czy kandydat jest aktywny na portalu.
Szukasz pracy? Bez konta na Facebook`u nie masz szans na posadę!
20.07.2012

W dzisiejszych czasach niezwykle trudno jest znaleźć dobrą pracę po studiach. Mówi się nawet, że szanse na zatrudnienie zwiększają trzy czynniki: doświadczenie, znajomości i… konto na portalu społecznościowym. Potwierdza to zresztą najnowszy raport firmy Jobvite, która już od pięciu lat prowadzi badanie `Social Recruiting Survey`. Wynika z niego m.in., że rekrutacja poprzez social media powoli staje się w Europie normą.

- Aby dostać pracę, trzeba być obecnym na LinkedIn, Facebooku i Twitterze. Te trzy media są najbardziej popularne wśród pracodawców szukających nowych pracowników – czytamy na serwisie praca.wp.pl.

Szansę na otrzymanie wymarzonej posady zwiększają przy tym dwie rzeczy – aktywne prowadzenie własnego profilu (czyli zamieszczanie zdjęć i postów) oraz regularne komentowanie wpisów innych użytkowników. Należy jednak pamiętać, aby unikać treści związanych z zażywaniem narkotyków, piciem alkoholu czy uprawianiem seksu. – Niewskazane są również wulgaryzmy oraz błędy ortograficzne i gramatyczne – zaznacza portal.

Jaki z tego wniosek? Facebook przestaje być już wyłącznie kontem prywatnym. Obecnie jest to serwis, który w dużej mierze decyduje o naszej karierze zawodowej.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Dziwne pytania na kwalifikacyjnej

Podczas rozmowy o pracę powinnaś spodziewać się różnych pytań, choć nie na wszystkie musisz odpowiadać.

Umowa ŚMIECIOWA: Historie kobiet, które nie dostały umowy o pracę. Ty też? (REPORTAŻ)

Młodzi Polacy coraz częściej muszą zadowolić się umowami o dzieło.

Komentarze (26)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2012 13:08
hahaha sorry, ze tak bez sensu komentuje, ale tak mnie to rozsmieszyło, ze musiałam coś napisać:D nie wiadomo czy się śmiać czy płakać nad tym co wy tu piszecie:D jestem ciekawa czy reda^^ktorki same wierzą w te swoje NEWSY :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2012 19:51
Czy wy naprawdę myślicie, że posiadanie lub nieposiadanie konta na facebooku czyni kogoś gorszym lub lepszym? Głupszym? Mądrzejszym? Czy to jakaś szczególna zasługa? Coś czym można się szczycić? :]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2012 19:18
\m/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2012 19:01
CO ZA BZDURA!!!!!!!!!!!NIEKTÓRZY ZWRACAJĄ UWAGĘ CZY MA JAKIEŚ TEGO TYPU KONTO ALE TO GO DYSKWALIFIKUJE!!!!!!BO SZANSA ,ŻE TAJEMNICE FIRMY WYJDĄ JAK LUBI SIĘ OBNAŻAĆ
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2012 17:51
Ludzie w ogóle nie szanują swojej prywatności,wręcz obwieszczają się z każdą rzeczą na tym durnym portalu społecznościowym! Informują o każdej wykonanej czynności,każdym wyjeździe,nowym zakupie i każdym pierdnięciu swoim,czy swojego dziecka .. facebook = plebs.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo