Trzy imiona KOBIET SUKCESU: Dwa na A, jedno na K (sprawdź, czy zrobisz karierę!)

Bez względu na branżę czy profil firmy, stanowiska managerskie piastowane są często przez osoby o tych samych imionach.
Trzy imiona KOBIET SUKCESU: Dwa na A, jedno na K (sprawdź, czy zrobisz karierę!)
25.05.2012

Czy twój przełożony ma na imię Piotr, Michał lub Tomasz? Jeśli tak, to nie jest to przypadek. Z analizy przeprowadzonej przez biznesowy serwis społecznościowy GoldenLine wynika bowiem, że w naszym kraju stanowiska managerskie najczęściej zajmują mężczyźni o tych właśnie imionach.

- Przeprowadzony ranking obejmuje ponad 80 tys. profili użytkowników z kadry kierowniczej, którzy pracują w ponad 34 tys. firm w całym kraju – wyjaśnia Monika Samojlik, Marketing Manager wspomnianego serwisu. - Piotrowie najczęściej są szefami w takich branżach jak: informatyka, sprzedaż, doradztwo, konsulting oraz logistyka, transport, dystrybucja. Z kolei Michałowie "rządzą" w motoryzacji, architekturze oraz geologii, hydrologii i tektonice. Natomiast przedsiębiorstwa z takich obszarów, jak Internet, e-commerce, czy sport oraz rekreacja są domeną Tomaszów – dodaje Sfora.pl.

Co ciekawe, wśród kobiet-szefów również istnieje pewna powtarzalność imion. Najczęściej w Polsce najwyższe stanowiska piastują bowiem Anny, Katarzyny oraz Agnieszki, przy czym te pierwsze zazwyczaj robią karierę w reklamie, marketingu, public relations, human resources oraz mediach i sztuce.

Eksperci z GoldenLine uspokajają jednak, że pracodawcy zazwyczaj nie kierują się imieniem aplikanta, którego zamierzają zatrudnić. Powtarzalność imion wśród kadry kierowniczej wynika zatem wyłącznie z demografii oraz mody na dane imię w konkretnym roczniku.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Kim opłaca się być: GADUŁĄ / MILCZKIEM? Zobacz, czy bycie rozmownym w pracy popłaca!

Okazuje się, że wszystko zależy tutaj od płci pracowników.

Polka na zakupach: Na czym oszczędza, a czego nie potrafi sobie odmówić?

Zarządzanie pieniędzmi to nie taka łatwa sprawa.

Komentarze (90)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.06.2012 20:48
Super ponieważ naywam się Ania i jestem kierownikiem mój mąż Tomasz dyrektor a córka KAsia -pierwszoklasistka
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.05.2012 19:06
lubię to ;d
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.05.2012 23:40
Powinni uwzględnić w badaniu współczynniki liczbowe przypisane imionom w zależności od ich rozpowszechnienia żeby badanie było wiarygodne. Ech, nikt się dzisiaj nie przykłada do obiektywizmu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.05.2012 11:37
to są bardzo popularne imiona, więc nic dziwnego, że wielu pracowników na wysokich stanowiskach właśnie takie imiona nosi. robicie z igły widły...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2012 22:41
może dla tego ,że to najbardziej pospolite imiona w tym kraju?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo