Właśnie kończysz studia i SZUKASZ PRACY? Nie licz, że szybko znajdziesz zatrudnienie!

Bezrobocie wśród młodych Polaków jeszcze nigdy nie było tak wysokie.
Właśnie kończysz studia i SZUKASZ PRACY? Nie licz, że szybko znajdziesz zatrudnienie!
26.05.2012

Z każdym rokiem sytuacja na rynku pracy staje się w Polsce coraz trudniejsza. Osoby, które w najbliższym czasie zamierzają szukać zatrudnienia powinny nastawić się na najgorsze.

Jak zauważyła Gazeta Wyborcza, stopa bezrobocia wśród młodych mieszkańców naszego kraju kilkakrotnie przewyższa unijną średnią. Obecnie wynosi aż 27 procent i nieprzerwanie rośnie!

Nawet absolwenci prestiżowych uczelni wyższych załamują ręce. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że pracy dla młodych ludzi w naszym kraju po prostu nie ma. Wielu z nich już na starcie więc rezygnuje i przestaje szukać. Są też i tacy, którzy na siłę przedłużają swoje kształcenie.

Nikt nie może im jednak dać gwarancji, że poszerzając swoje kwalifikacje, otrzymają w przyszłości jakiekolwiek zatrudnienie...

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Kim opłaca się być: GADUŁĄ / MILCZKIEM? Zobacz, czy bycie rozmownym w pracy popłaca!

Okazuje się, że wszystko zależy tutaj od płci pracowników.

Polka na zakupach: Na czym oszczędza, a czego nie potrafi sobie odmówić?

Zarządzanie pieniędzmi to nie taka łatwa sprawa.

Polecane wideo

Komentarze (52)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.05.2012 17:37
w tym roku sie obronilam, mam magistra chemii, w trakcie tych studiow zaczelam i skoczylam studia inzynierskie na zarzadzaniu i inzynierii produkcji, robilam tez dodatkowe praktyki w tych kierunkach, mam zrobione kilka szkolen z zakresu zarzadzania jakością....... i pracy dla mnie nie ma, mimo ze ponoc po scismym kierunku jest latwiej :(
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 28.05.2012 14:07
Nawet nie trzeba inwestować w nic ryzykownego. Wystarczy trochę pomyśleć i można nieźle zarabiać. Jak się człowiek zakręci, to może dostać dotacje na DG, i zarabiać na siebie. Ja tak otwierałam zakład fryzjerski. Tylko trzeba poszukać niszy, żeby się nie wkopać, bo jak będzi duża konkurencja to plajta murowana. Ja robię pracuje z dojazdem do domu i najwięcej klientek znalazłam przez ogłoszenie w Internecie w panoramie firm i przez pocztę pantoflową, bo zawsze ktoś komuś mnie polecił. Wystarczy trochę zaryzykować i można całkiem niezłe pieniądze zarbiać, bez konieczności użerania się z szefem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.05.2012 22:32
Zawsze jest jakaś alternatywa. Można np. pobawić się w ryzykowne inwestycje jeśli człowiek się nie boi. Ja tam wolę ryzykować niż szukać pracy przez kilka miesięcy po to żeby jej i tak nie dostać albo dostać taką w której będą mnie traktowali jak popychadło. Próbowałam iść do pracy -samo szukanie zajęło mi tyle czasu co praca na etat stracone godziny za które przecież nikt nie zapłaci. Poświęcając tyle samo czasu i zaangażowania w inwestycje człowiek przeważnie wychodzi na tym lepiej jeśli dobrze wszystko zaplanuje a z domu nie trzeba wychodzić ani użerać się z ludźmi, już nie mówiąc o tym że zdobywa się praktyczną wiedzę o rynku szybciej i wydajniej niż na jakichkolwiek studiach.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.05.2012 11:00
oj bo idą takieciamajd na studia po to by iść, a potem nie wiedzą co po nich robić -,-
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2012 19:40
Gratuluję! Oby wiodło Ci się dalej tak, jak do tej pory. Pozdrawiam, Kasia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie