Kim opłaca się być: GADUŁĄ / MILCZKIEM? Zobacz, czy bycie rozmownym w pracy popłaca!

Okazuje się, że wszystko zależy tutaj od płci pracowników.
Kim opłaca się być: GADUŁĄ / MILCZKIEM? Zobacz, czy bycie rozmownym w pracy popłaca!
23.05.2012

Zastanawiałaś się kiedykolwiek, czemu jedni ludzie bez większych problemów potrafią piąć się po kolejnych szczeblach kariery, a inni z wielkim trudem zarabiają na życie? Amerykańscy badacze nie mają wątpliwości. Wszystko zależy tutaj od tego, w jaki sposób wyrażamy w pracy swoje poglądy.

I tak, kobiety, którego pragną awansu i marzą o oszałamiającej karierze zawodowej powinny... milczeć w pracy. Mężczyźni – wręcz przeciwnie, muszą być gadułami – przedstawia poglądy naukowców Sfora.pl

W jaki sposób badaczom udało się dojść do takich kontrowersyjnych wniosków? Profesorowie z Yale University przeprowadzili w tym celu specjalny eksperyment, w którym wzięło udział ponad stu chętnych. Uczestnicy badania mieli za zadanie przeczytać informacje o różnych szefach (każdy z nich prezentował określony sposób zachowania względem podwładnych), a następnie ocenić te osoby w skali od 0 do 7.

Co się okazało? Najwyższą ilością punktów, a tym sam największą sympatią obdarzono gadatliwych prezesów i ciche, małomówne szefowe. Respondenci zaznaczali, że to właśnie do takich osób mieliby największe zaufanie.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Polka na zakupach: Na czym oszczędza, a czego nie potrafi sobie odmówić?

Zarządzanie pieniędzmi to nie taka łatwa sprawa.

EXCLUSIVE: Spowiedź kosmetyczki

Justyna zdradza pikantne sekrety swojej profesji.

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.05.2012 16:07
Nie tylko w pracy, zauważyłam to już dawno w szkole. Małomówne dziewczyny, które pracują jak mrówki mają niewiele lepsze, a często takie same oceny jak wygadani leserzy, bajerujący nauczycieli. Po prostu - od dziewczyny wymaga się skromności, a od mężczyzn zdolności przywódczych [które łączą się z charyzmą i wygadaniem]. Może teraz to się powoli wyrównuje, ale niełatwo jest zmienić w kilka lat przekonania, które zakorzenione były przez wieki. Naprawdę, żeby dojść do takich 'odkrywczych' wniosków, trzeba być naukowcem?
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 23.05.2012 06:03
ja zawsze byłam małomówna i wstydliwa, dlatego nigdy nie zdobędę pracy, ponieważ nie potrafię rozmawiać z ludźmi a już o rozmowie kwalifikacyjnej to się nie wypowiadam ;/
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo