Ile zarabiają polscy politycy?

Wszystkie pieniądze pochodzą oczywiście z naszych kieszeni.
Ile zarabiają polscy politycy?
29.04.2012

Nie wiesz, kim chciałabyś zostać zostać w przyszłości? Jaki zawód opłaca się wykonywać w dzisiejszych czasach? Podpowiadamy – zrób karierę w parlamencie! Okazuje się bowiem, że na zarządzaniu państwem można się nieźle dorobić.

Najnowszy raport opublikowany przez Rzeczpospolitą ujawnił horrendalnie wysokie pensje naszych parlamentarzystów. Średnio, na konto co czwartego posła wpływa miesięcznie około 24 tys. złotych – podaje gazeta.

Bywają też i tacy politycy, którym udaje się dobić do 27 tys. złotych. Dodatkową gotówkę dostaje się na przykład za kierowanie komisjami sejmowymi.

Aż strach pomyśleć, ile kosztuje w takim razie miesięczna praca wszystkich 460 posłów. Podobno kwoty sięgają kilkunastu milionów złotych...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Najgłupsze ogłoszenia o pracę = absurdalne wymagania + nędzna płaca + podejrzane intencje...

Sekretarka z tureckim, kasjerka znająca wietnamski…

Truskawki tylko dla bogatych? Przez długą zimę, czekają nas wielkie podwyżki cen!

Truskawki będą w tym sezonie naprawdę drogim rarytasem. Ile zapłacimy za kilogram?

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.06.2012 13:44
to nie prawda że politycy zarabiają ogromne pieniądze jest to tylko 20 tysięcy ludzie to dużo ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2012 16:46
nawet na głupi staż tylko biorą z umiarkowanym a nie z lekkim mam tego dość ta fundacja fuga mundi tak mi powiedziała lepiej sie zabić jestem człowiekiem tego nie widzicie też chce pracować i mam marzenia do spełnienia szego będę zyć co sobie kupie jaką rete będę miała niech ktoś powię jaką zachciało wam zabierać forse żeby sobie wiecej wepchnąć do kieszeni tak to niech płaca bezrobotnym i niepełnosprawnym składke na rentową emerytalną i na ubezbieczenie i na konto ,podatki zachciało podnosić . Jakto szło będzie lepiej raczej gorzej waszych wypłatach więcej ludzi morzna zmięścić .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2012 22:26
Panuje jakieś dziwne przekonanie, że jakby im zabrać to byłaby taka góra forsy że wszyscy byśmy się odczuli bogatsi. Ludzie nie ogarniacie rzędu wielkości, cen i wydatków na kwoty wyższe niż milion złotych. Za te kilkanaście milionów posłów, którzy de facto ogórków nie przerzucają i łatwej roboty nie mają, można by było na prawdę zbudować małą szkołę, gdzieś na wsi. A SETKI MILIARDÓW na służbę zdrowia, drogi, edukację niższą i wyższą, policję, wojsko, celników, dyplomatów, górników itd. nie zauważyłoby nawet "wzrostu paznokcia o milimetr".
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2012 22:18
A państwo zarabia prawie bilion złotych rocznie. Zabierzcie politykom pensje do zera, to może starczy na porządny przejazd kolejowy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2012 19:24
Tak tak wszytsko zgoncie na politykow jak tacy madrzy to sami kierujcie panswem skoro to takie proste i przyjemne. Polcay - narod narzeaczy niczego nie doceniaja wiecznie tylko zrzedzic potrafia narodowa mentalnosc.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo