Te zawody (wbrew pozorom) uszczęśliwiają!

Te zawody dają poczucie wolności i szczęścia. Chce je uprawiać coraz więcej osób, mimo że tylko niewielu udaje się zarobić na tym kokosy.
Te zawody (wbrew pozorom) uszczęśliwiają!
29.02.2012

W dzisiejszych czasach zawód artysty nie kojarzy nam się zbyt dobrze. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że tylko nieliczni mogą osiągnąć większy sukces w tej profesji. Niemniej jednak wciąż nie brakuje chętnych, którzy pragną realizować się sztuce. Dziwne?

Niekoniecznie, jak wynika z badań German Institute for Economic Research - artyści to najszczęśliwsze osoby na świecie. Wykonywanie takich zawodów, jak malarz, muzyk czy aktor daje ludziom olbrzymią satysfakcję, i co najważniejsze, pozwala im z każdym dniem coraz bardziej kochać swoją pracę.

Ludzi parających się sztuką nie zniechęcają nawet niskie zarobki, trudności w znalezieniu stałego zatrudnienia oraz problemy w łączeniu życia zawodowego z prywatnym. To fenomen, który zainteresował już wielu psychologów.

Specjaliści twierdzą, że wybór artystycznej ścieżki życiowej można tłumaczyć tylko jednym – żadna inna profesja nie zapewni człowiekowi tak dużo poczucia wolności, a ten przywilej, jak dobrze wiemy, jest w dzisiejszych czasach na wagę złota!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Szalone pomysły na biznes

Żeby osiągnąć sukces, bardzo często wystarczy nietypowy pomysł i odwaga, aby wcielić go w życie.

Dni WOLNE OD PRACY: W którym kraju europejskim jest ich najwięcej w roku?

Polacy, ze swoimi 13. dniami urlopu zajmują dopiero szesnaste miejsce w zestawieniu.

Polecane wideo

Komentarze (37)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.03.2012 13:53
wizazystka-to profesja dajaca mnostwo satysfakcji. cudnie jest widziec jak zmieniasz kogos samym makijazem-tak niewiele a jednak duzo:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2012 12:40
moja mama jest magistrem sztuki po malarstwie na ASP i faktycznie jest super szczesliwa z tego powodu. chociaz tak sobie mysle, ze jakby sie miala utrzymac ze swoich zlecen bez pomocy ojca juz by tak radosnie nie opowiadala o swojej profesji.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2012 00:05
white-tablecloth. blogspot .com
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.02.2012 22:32
witam :) nie mogę się w 100% zgodzić z autorką artykułu jak i z autorkami poniższych postów. Prawdą jest że choćby się było geniuszem plastycznym (wypowiadam się w tej dziedzinie bo sama w niej działam) a nie ma pomysłu co ze swoim talentem zrobić to skończy gdzieś na krakowskim rynku ale współcześnie sztuka choćby i ta komercjalna jest na każdym kroku, reklamy atakują nas z każdej strony, telewizja jest niemal nieodłączną częścią życia przeciętnego Polaka. To jest miejsce dla artysty. Zresztą patrząc na sztukę z perspektywy czasu, artyści zawsze byli zależni od mecenasów a większość dzieł które są dziś podziwiane były malowane pod konkretne zamówienie ale jeśli ten konkretne artysta nie pracował nad sobą rysując chociażby głupią parę starych butów żeby ćwiczyć swoją kreskę to czy byłby w stanie potem namalować obraz zachwycający pokolenia?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.02.2012 20:18
gówno
odpowiedz

Polecane dla Ciebie