Podwyżki cen już niebawem: Więcej zapłacimy za benzynę, papierosy, leki - co jeszcze?

Można by wymieniać bez końca...
Podwyżki cen już niebawem: Więcej zapłacimy za benzynę, papierosy, leki - co jeszcze?
14.02.2012

Od dłuższego czasu ceny wszystkich produktów rosną w naszym kraju w zastraszającym tempie. Co najgorsze, nic nie wskazuje na poprawę tego stanu rzeczy. - Przed nami bardzo kosztowne miesiące, inflacja będzie się utrzymywać na wysokim poziomie. Ma na to wpływ żywność, która zwykle drożeje o tej porze roku oraz wysokie ceny benzyny i oleju napędowego – czytamy na portalu Hotmoney.pl.

Wzrosną nie tylko koszty transportu – w lutym i marcu będzie to nawet o 8,1 i 6,5 proc. więcej w skali roku -  ale również ceny nośników energii i mediów. W lutym wyniosą one prawdopodobnie około 8,2 proc. rok do roku, a w marcu 8,3 proc. W następnych miesiącach dołoży się do tego wzrost cen gazu.

Jakby tego było mało, podrożeją również leki, wyroby tytoniowe oraz usługi hotelarskie i gastronomiczne. – Najgorzej będzie w sezonie letnim. Przyczyni się do tego również Euro 2012 – dodaje Dziennik Gazeta Prawna.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zmienić nasze dotychczasowe przyzwyczajenia zakupowe. Będziemy musieli wybierać tańsze produkty, czekać z poważniejszymi zakupami na wyprzedaże oraz odmawiać sobie niektórych przyjemności. Pytanie tylko, jak długo?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Z takim nazwiskiem kariery nie zrobisz!

Wielu z nas nigdy nie osiągnie sukcesu zawodowego z bardzo prozaicznej przyczyny - przez nazwisko. O co dokładnie chodzi? Czy Ciebie to dotyczy?

Co Polacy robią po pracy?

Jak wygląda wieczór statystycznego Kowalskiego? Czy leżenie przed telewizorem z puszką piwo wciąż jest na topie?

Polecane wideo

Komentarze (23)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.02.2012 22:50
Niech podniosą stawki zarobkowe i okej.. A nie wszystko idzie w górę, ale pan Tusk nie wie, jak to przeżyć za 1300 zł cały miesiąc w 3osobowej rodzinie. Opłacić wszystko i nic już nie zostaje na życie właściwie. I takich rodzin jest o wiele więcej niż takich Tusków i innych polityków, którzy mogą sobie na wszystko pozwolić, a my nie wiemy co do garnka włożyć i jak przeżyć do następnej wypłaty..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.02.2012 10:00
Przez ACTA Tusk sobie bardzo nagrabił ;) więc jeśli zrobi kolejne kroki, aby to cholerstwo wprowadzić to prędzej zbierze się pół miliona (chyba) podpisów, żeby odwołać rząd PO. Szkoda, że dopiero po groźbie ocenzurowania internetu Polacy wyszli na ulicę, no ale lepiej późno niż wcale. Mam nadzieję, że teraz więcej osób się zainteresuje polityką i będą myśleć bardziej racjonalnie, chociaż znam osoby, które mimo wszystko będą głosować na PO, co w ogóle mi się w głowie nie mieści. Chociaż są to osoby, którym do życia nie brakuje pieniędzy. Szkoda, że biedniejsi są skazani na śmierć głodową, albo przez brak leków, bo przecież refundacja teraz to jakaś kpina. Po wprowadzeniu ACTA będzie jeszcze lepiej, bo nie będzie tańszych zamienników. Studenci w naszym kraju też mają przesrane, bo nawet po dobrych kierunkach w większości muszą zasuwać na kasach w biedronce, bo nie mają gdzie pracować, a za coś żyć trzeba. Ludzie nie decydują się na dzieci, bo ich zwyczajnie nie stać. To wszystko dzięki naszemu wspaniałemu rządowi, dzięki podatkom, zadłużeniu i tym, że politycy w naszym kraju to łakome na kasę świnie. Podziękujmy PO z Tuskiem na czele. Mam nadzieję, że powstanie w końcu jakaś partia, która ogarnie nasz kraj i dzięki temu będziemy mogli żyć godnie a nie licząc każdy grosz. Rewolucja w naszym kraju by się przydała. A jak nie, to trzeba wyjeżdżać, żeby jakoś przeżyć.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2012 22:19
www.page.ostrowmaz24.pl/kod,faec63ea39e65fa9fc613233197a6a7e.html prosze o klikniecie;)zbieram pkt. w konkursie... z góry dziekuje;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2012 21:46
co za cioty, co za rząd, co za kraj ... wyjeba*ć tego tuska całe PO i reszte kretynów .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2012 21:12
ludzie głosujący na PO (lub Palikota= spisek z PO) maja problemy z postrzeganiem świata i analizą faktów, jakże mi przykro, że jest to większość naszego "społeczeństwa" ;|
odpowiedz

Polecane dla Ciebie