Świąteczne oszustwa w supermarketach (Nieuczciwe ceny, fałszywe promocje)

Jak sprzedawcy naciągają klientów?
Świąteczne oszustwa w supermarketach (Nieuczciwe ceny, fałszywe promocje)
02.12.2011

Mimo że do Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, w sklepach na dobre już rozpoczął się przedświąteczny szał. Gigantyczne kolejki do kas w wielkich galeriach handlowych i brak miejsc do zaparkowania to znak, że 24 grudnia zbliża się wielkimi krokami.

Ten swoisty zakupowy obłęd doskonale wykorzystują właściciele supermarketów. Kusząc klientów promocjami i wyprzedażami, zbijają sporą fortunę. Niestety, nie wszyscy zachowują się uczciwie. Inspekcja Handlowa ujawniła właśnie szereg oszustw, których dopuszczają się sprzedawcy.

Opublikowany na portalu Fakt.pl raport zawiera mnóstwo zastrzeżeń. I nie chodzi tu wcale o zawyżanie cen produktów, lecz zwykłe naciąganie niczego nieświadomych klientów.

Oto najczęstsze metody stosowane przez nieuczciwych sprzedawców:

Nieprawdziwe ceny

Jednym z najbardziej powszechnych sposobów naciągania konsumentów jest podawanie niewłaściwej ceny danego produktu. W sklepach, które skontrolowała inspekcja handlowa aż 22 procent towarów miało inną cenę na półce niż przy kasie.

W wielkim pudle mała rzecz

Inną metodą oszukiwania klientów jest pakowanie towarów w duże opakowania. Osoba, która nie przeczyta dokładnie etykiety jest przekonana, że kupuje większy produkt.

Fałszywa promocja

To bardzo znana sztuczka. Najpierw cena danego produktu jest drastycznie podwyższana, by później nieco ją obniżyć i wmówić klientom, że oto natrafili na wielką okazję.

Drogi zestaw

Kupując zestaw kosmetyków wydaje nam się, że w ogólnym rozliczeniu zapłacimy za nie znacznie mniej. Nic jednak bardziej mylnego. Przed świętami często zdarza się tak, że zestaw kosmetyków jest znacznie droższy niż produkty kupione osobno.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Nowa data KOŃCA ŚWIATA: To się stanie już za rok (tuż przed Wigilią)!

Apokalipsa jest naprawdę blisko!

Self Pop Tart: Pastisz "sweet foci" i "cmoków" rodem z NK (Przyłączacie się?)

Im bardziej absurdalna fotka z tartą, tym lepiej!

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2011 12:36
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2011 11:28
A lewiatanie zmieniają daty produktów ! Denaturatem zmywają i piczą nowe pisakami do płyt albo poprawiają je ! Radze się przyglądać.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2011 18:47
Dzisiaj weszłam do sklepu... pisało: "wielka promocja" byla naklejona cena: 29.99zł! a pod spodem 25.99zł
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2011 21:09
z tymi kosmetykami to bzdura, kosmetyki sprzedawane w zestawach na swieta to super sprawa, producenci pakuja w zestawy kosmetyki ktore najlepsze czasy swietnosci maja juz dawno za soba, sprzedaz spada wiec wyprzedaja je za grosze, za taka cene zeby zwrocily sie materialy. To normalne podejscie marketingowe i nie ma w tym nic podstepnego. Pozdrowienia dla pani dr. Smarzewskiej z PSW w Bialej Podlaskiej!!!:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2011 16:03
E tam, ja jestem zorientowana w cenach , sprawdzam też jaką ma produkt wage (czy rzeczywiście to promocja czy produkt niby w promocji nie jest czasem mniejszy) więc mnie nikt nie nabierze na superpromocję. I myślę że z takim podejściem da się wiele rzeczy kupic w korzystnej cenie i na prawdę promocyjnej.:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie