Co trzeci Polak nie ma własnego mieszkania! (Jak zwykle jesteśmy na szarym końcu UE)

Na tle Europy wypadamy pod tym względem naprawdę słabo.
Co trzeci Polak nie ma własnego mieszkania! (Jak zwykle jesteśmy na szarym końcu UE)
13.11.2011

Jak donosi serwis stooq.pl, tylko dwie trzecie Polaków mieszka we własnych domach. - Zgodnie z danymi Eurostatu, na 100 mieszkań w Polsce tylko niespełna 69 zamieszkanych jest przez właścicieli. Pozostałe zajmowane są przez osoby, które do zajmowanych lokali nie mają prawa własności. Mogą to być mieszkańcy TBS-ów, osoby zajmujące mieszkania należące do gminy (mieszkania lokatorskie) lub Skarbu Państwa (np. mieszkania wojskowe, mieszkania należące do Lasów Państwowych) czy wreszcie osoby, które wynajmują lokal na zasadach komercyjnych, czyli po prostu od innej osoby. Taki wynik daje nam dopiero 23. miejsce w Unii Europejskiej – informuje portal.

Gorszą sytuację od Polaków mają jedynie mieszkańcy Austrii, Francji, Danii, Luksemburga, Holandii i Niemiec, jednak w przypadku tego ostatniego kraju doskonale funkcjonuje rynek najmu (łatwość znalezienia mieszkania, przystępna cena, możliwość szybkiej przeprowadzki). Dla porównania – w Polsce korzysta z niego jedynie 2,2 proc. mieszkańców.

- Zarówno pod względem cen jak i udziału mieszkań właścicielskich jesteśmy poniżej średniej dla UE – podsumowuje serwis.

A jak jest u Was? Macie własne mieszkanie?

Maja Zielińska

Zobacz także:

"Wszyscy jesteśmy Mostowiakami", czyli jak Polacy przeżywają śmierć Hanki? ; - )

Dowcipy, specjalne grupy na Facebooku, zdjęcia. Zobacz, co jeszcze wymyślili internauci!

Szczury atakują polskie miasta: Inwazja gryzoni w Opolu (Co dalej?)

Biegają po ulicach. W nocy słychać przeraźliwe piski.

Komentarze (50)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2011 18:42
Brakuje Ci pieniędzy na torebki i buty? Mam sposób jak szybko zarobić przez internet! Wejdź na tnij*org*/n8fr (usuń gwiazdki)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.11.2011 02:41
ZAL MI CIE!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.11.2011 23:25
pfff to jakas kpina? Niemcy gorzej niz my? moja rodzina mieszka w niemczech i kuyzn ktory jest singlem dostal mieszkanie od panstwa! ale gdyby tego bylo malo wymiel sobie na wieksze blizej szkoly! to samo kuzynka i cala reszta tylko nie POLSKA! zenada jakas nic tylko z tad wyachac! Polska to jedno wielkie dno i bardzo zaluje ze musze tu mieszkac :/ ludzie gburowaci nie usmiechaja sie do siebie, a gdzie tam jeszcze z byka popatrzą! żalll ze tez musieli mnie tu wyprodukowac! ehhh
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.11.2011 22:14
Jest nas 2- ja i mąż i tak: 1700 zł rata kredytu mieszkaniowego, 700 zł czynsz, 300 zł prąd i gaz, 150 zł tv i Internet, 150 zł telefony, 200 zł ubezpieczenie ( w razie gdyby któreś z nad odwaliło kitę, to żeby drugie z głodu nie umarło), 500 zł dodatkowa składka na godziwą emeryturę (żeby nad było na starość stać codziennie na bułki), 600 zł na paliwo do samochodów, 400 zł na prywatna opiekę zdrowotną, bo choruję na nerki i gdybym się miała leczyć na NFZ, to by mnie już tu nie było, ok. 2000 zł na tzw. życie, czyli zakupy (jedzenie, chemia). Moje pytanie: czy ten kraj nie jest nienormalny?
zobacz odpowiedzi (5)
Anonim (Ocena: 5) 13.11.2011 20:42
ja i mój mąż mamy bardzo małe, ale swoje mieszkanie 45 metrów,które kupili mojemu mężowi jego rodzice 10 lat temu. nie wiem co będzie jak się dziecko pojawi za rok lub 2 ,na takim malym metrażu się pozabijamy...
zobacz odpowiedzi (8)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo