Nienawidzimy swoich koleżanek z pracy (szczególnie tych "nad nami") DLACZEGO?

Kobiety i mężczyźni z naszego kraju nie mają najlepszego zdania o koleżankach z pracy.
Nienawidzimy swoich koleżanek z pracy (szczególnie tych "nad nami") DLACZEGO?
17.10.2011

Chociaż wiadomo nie od dziś, że firmy funkcjonują lepiej, jeśli wśród personelu zachowana jest równowaga płci, to jednak ponad połowa Polaków wolałaby pracować wyłącznie w męskim gronie. Tak przynajmniej wynika z badania "Monitor Rynku Pracy", przeprowadzanego cyklicznie w 29 krajach Europy.

- Grupa polskich respondentów, którzy wolą pracować z mężczyznami, jest zdecydowanie większa niż tych, którym lepiej pracuje się z kobietami (odpowiednio 59 proc. i 39 proc.). Jest to najwyższy odsetek wśród badanych krajów – czytamy na portalu stooq.com. - Większość badanych (59 proc.) wolałaby mieć także szefa mężczyznę, co również stawia nas na pierwszym miejscu wśród ankietowanych państw. Pod kierownictwem mężczyzny woli pracować dwie trzecie kobiet.

To jednak nie wszystko, ponieważ ponad 40 proc. naszych rodaków uznało, że podczas rekrutacji pracodawcy chętniej wybierają mężczyzn, niż kobiety. - Wydawało się, że na rynku pracy panuje równouprawnienie, a jednak w opinii respondentów wcale tak nie jest – mówi Maura Merson z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Jak myślicie, z czego wynika taka dyskryminacja płciowa w miejscach pracy? Jako kobiety jesteśmy mniej wydajnymi pracownikami, czy może mamy trudniejszy do okiełznania charakter?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Fałszywe "PROMOCJE" w serwisach zakupów grupowych - można strasznie przepłacić!

Oferty kuszą, ale mogą być nieuczciwe!

6 błędów pierwszej pracy

Marzenie o karierze i pochwałach od szefa w pierwszej pracy mogą zakończyć się poważną wpadką. Sprawdź, czego nie powinnaś robić.

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2012 11:16
RKjv4W ntlhcqczvbes
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.12.2011 13:47
L8gpfs sgprszzuihuh
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2011 16:01
ja mam szefową kobietę i nie chciałabym pracować dla mężczyzny. Pomijając fakt, że od kobiety nie usłyszę seksistowskich żartów ( od poprzedniego szefa-mężczyzny słyszałam ich zanadto) , to moja szefowa nie robi kwaśnej miny, gdy mi dziecko zachoruje i muszę wziąć urlop chorobowy na dziecko. Oczywiście, są porządni szefowie-mężczyźni i słabe przełożone-kobiety, ale bazując na moich doświadczeniach wolę pracować dla i z tą samą płcią co ja.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2011 14:22
Proste- kobiety sa dla siebie wredne i zazdrosne, jak ktos jestpiekny (tak jak ja) to ma przesrane w pracy. Tysiac razy lepiej jest miec szefa niz szefowa, baby w pracy, zwlaszcza te nad nami to podle biche!;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2011 19:28
pracodawcy nie lubia zatrudniac kobiet bo maja miekki tyłek i nie moga na nie odpowiednio wrzeszczec bo od razu do sądu i o molestowanie ;p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo