O jakiej pracy marzą polscy studenci? (Wyścig szczurów nadal w modzie!)

Wielkie firmy kuszą prestiżem, wysokimi zarobkami oraz możliwością wszechstronnego rozwoju.
O jakiej pracy marzą polscy studenci? (Wyścig szczurów nadal w modzie!)
05.10.2011

Każdy młody człowiek marzy o tym, aby po zakończeniu nauki znaleźć dobrą pracę. Firm, w których może pracować absolwent szkoły wyższej jest całe mnóstwo. Nie wszystkie jednak gwarantują takie same warunki. W jakich więc przedsiębiorstwach młodzi ludzie chcieliby pracować najchętniej?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, przeprowadzono specjalny sondaż. W badaniu wzięło udział 15 tysięcy studentów ze stu polskich uczelni. Musieli oni odpowiedzieć na pytania związane ze swoimi oczekiwaniami zawodowymi.

Wyniki ankiety pokazały jednoznacznie – większość młodych ludzi chciałoby w przyszłości związać swoją karierę zawodową z TVN-em lub firmą Google. Studenci cenią przede wszystkim prestiż tych przedsiębiorstw, możliwość rozwoju zawodowego oraz wysokie zarobki. Co ciekawe, zainteresowanie tymi firmami zgłaszają zarówno humaniści, jak i prawnicy oraz inżynierowie.

Jak podaje portal Sfora.pl: Polscy studenci, ze wszystkich kierunków studiów, doceniają także takich pracodawców jak Nestle Polska, Coca-Cola, PKN Orlen, Nokia Simens Networks, Empik, Ernst&Young. Niestety, w pierwszej dziesiątce najbardziej pożądanych pracodawców niewiele jest polskich firm. Wśród najlepszych znalazły się TVN, LOT, PKO Bank Polski, Telewizja Polska oraz Telekomunikacja Polska z Orange.

Studentom marzy się przede wszystkim praca w wielkich korporacjach. Uważają oni, że tylko firmy posiadające ugruntowaną pozycję na rynku mogą zapewnić im wszechstronny rozwój.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Modsi - hipsterzy lat 50-tych

Negowali wszelkie zasady, słuchali alternatywnej muzyki, poruszali się stylowymi skuterami, uwielbiali modę. Nasze babcie i dziadkowie różnią się od współczesnych trendsetterów mniej niż myślisz.

Czego nie nauczą Cię przez 5 lat studiów?

Przedsiębiorcy są coraz bardziej niezadowoleni z poziomu wiedzy młodych pracowników.

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.10.2011 17:39
Empik? Sama tam pracuję (właśnie zaczęłam studia), ale to jak dla mnie praca chwilowa, a nie marzenie życiowe ;)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.10.2011 17:13
ah te marzenia. po studiach troche im sie zmieni poglad, beda sie lapac czego popadnie. smutna prawda, malo komu udaje sie wybic na szczyt
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.10.2011 14:42
prawnicy to też humaniści...
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 05.10.2011 14:22
TVN... proszę bardzo. Praca dokumentalisty zawsze czeka w ogłoszeniach... bo nikt nie chce się dłużej w tym babrać! Jeden wielki sajgon, małe pieniądze, chore żądania tych z góry... chcialam tam pracować, ale jak sie dowiedzialam co sie tam dzieje, to podziękuje całego TVNowi. bleee
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.10.2011 12:29
Orlen (albo Lotos, o ile nie przejmie go wkrótce ruska firma z państwowym drugim dnem)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo