Na co Polakom brakuje pieniędzy?

Ceny jedzenia i ubrań rosną, ale pensje ani drgną.
Na co Polakom brakuje pieniędzy?
30.09.2011

Jak donosi rmf24.pl, Polacy są narodem, któremu coraz mocniej zaczyna doskwierać bieda. Wyniki Diagnozy Społecznej "Warunki i jakość życia Polaków", przygotowanej przez zespół pod kierunkiem prof. Janusza Czapińskiego, wykazały bowiem, że zaledwie co piąte gospodarstwo domowe w Polsce radzi sobie z utrzymaniem rodziny.

Ponad połowa ankietowanych przyznała, że z trudem wiąże koniec z końcem, pozostali zaś (35 proc.) starają się żyć na tyle oszczędnie, by wystarczyło im na podstawowe potrzeby. To jednak nie wszystko. - 2 proc. nie ma nawet na najtańsze jedzenie, 7 proc. ma na jedzenie, ale z ubraniem jest już kłopot – podaje wstrząsające dane serwis.

Nieciekawa sytuacja finansowa naszych rodaków zapewne bierze się stąd, że ceny żywności i innych produktów w Polsce wciąż rosną, natomiast pensje pozostają żenująco niskie…

Maja Zielińska

Zobacz także:

Panika w sklepach: Nadciąga drożyzna, nawet chleb będzie kosztował majątek! CO TERAZ?

Ludzie w całej Polsce załamują ręce.

Polscy nauczyciele to darmozjady? Jest ich za dużo, pracują za krótko!

Pedagodzy z naszego kraju pracują najkrócej na świecie.

 

Polecane wideo

Komentarze (19)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.10.2011 10:55
to prawda! pensje stoja w miejscu a wszystko inne drozeje i wez tu za 1000zl wyzyw rodzine oplac rachunki mieszkanie jedzenie itd. nie mowiac o np. ksiazkach do szkoly dla dzieci jesli ktos ma dzieci masakra jakas. ja nie narzekam ale tylko dlatego ze mam sama siebie na utrzymaniu wiec na jedna osobe ktora nie musi utrzymac domu czy mieszkania mnie wystarcza ale co maja powiedziec osoby ktore musza rodzine utrzymac i mieszkanie? zenada jak zwykle w innych krajach zyja lepiej na bezrobociu niz my w pl harujac calymi dniami:/
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 01.10.2011 00:01
Żeby móc zrobić jak kolega tej pani trzeba spełniać zapewne jakieś warunki, inaczej wszyscy by tak robili (posiadać grunt rolny?). Poza tym zamiast chwalić "przedsiębiorczosć" tego pana weź pod uwagę, że w ten sposób niejako okrada twoje państwo i ciebie samą. Omija podatki więc nie załatali dziury w drodze, w którą wjechałaś i zepsułaś sobie auto.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.09.2011 20:30
dlatego ja z rodzina wyjezdzam do uk bo tu nie mozna zyc i sie utrzymac
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.09.2011 18:38
Na wiele może mi zabraknąć, ale nigdy nie zabraknie mi na podróże. To jest to co uwielbiam. 2 lata temu byłam w Egipcie ( starożytny Egipt - nie ma nic piękniejszego), rok temu w Turcji, a w tym roku na Krecie. Jak po raz kolejny wykupowałam w alfastarze wycieczkę to pani w biurze się śmiała, że jak tak dalej pójdzie to jakiś karnet będą musieli dla mnie wyrobić. Nie powiem fajnie by było, ale chodzi o to, że muszę się bezpiecznie na wyciecze czuć, a z nimi ten komfort mam.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 30.09.2011 15:32
to trzeba było robić jak kolega, nikt Ci nie zakazuje ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie