Jak wrócić do łask szefa?

Nie zdążyłaś z projektem, notorycznie spóźniasz się do pracy, a może zawaliłaś ważne spotkanie z klientem? Teraz zastanawiasz się, jak znowu zdobyć zaufanie szefa. Prezentujemy 10 sprawdzonych sposobów na poprawienie relacji z przełożonym.
Jak wrócić do łask szefa?
22.09.2008

1. Licz się ze zdaniem szefa, nie poddawaj w wątpliwość jego kompetencji i umiejętnie przekazuj słowa uznania dla jego osiągnięć. Wystrzegaj się przy tym sztuczności i przesadnych zachwytów.

2. Jeśli zawaliłaś termin, nie dotarłaś na spotkanie z klientem albo skasowałaś ważne dane, powiedz o tym szefowi osobiście. Lepiej, żeby dowiedział się od ciebie, a nie od innych „życzliwych".

3. Okłamałaś przełożonego i sprawa wyszła na jaw? Wyjaśnij sytuację, ale bez zbędnych, pokrętnych tłumaczeń. W rozmowie z nim, jak ognia unikaj określenia kłamstwo. Możesz np. powiedzieć: „Przepraszam, że wprowadziłam szefa w błąd. Obiecuję, że to się więcej nie powtórzy".

4. Graj zespołowo. Pokaż przełożonemu, że potrafisz współpracować z pozostałymi pracownikami i jesteś lojalna. Ciesz się z sukcesów innych, zabieraj głos na spotkaniach i, co ważne, nie wymiguj się od imprez służbowych. Dzięki temu udowodnisz, że jesteś zaangażowana w sprawy firmy.

5. Wychodź z inicjatywą, rozwiązuj problemy, bądź aktywna i kreatywna. Jeśli dasz się poznać jako inteligentna osoba z werwą, szef odpuści ci każde przewinienie.

6. Jeśli do tej pory bardzo nerwowo reagowałaś na niepochlebną ocenę twojej pracy, naucz się panować nad emocjami. Szef nie ma pewności, że tak samo nie traktujesz np. klientów.

7. Pomyłki są rzeczą ludzką, ale jeśli dwa razy popełniasz ten sam błąd, nie dziw się, że twój szef ma ci to za złe. Poprawiaj wszelkie niedociągnięcia i zapewniaj przełożonego, że zaistniała sytuacja się nie powtórzy np. „Już nigdy nie pomylą mi się godziny spotkań. Teraz wszystko będę notować w kalendarzu".

8. Nie spóźniaj się do biura (jeśli to robisz, przysięgnij sobie poprawę), nie wymiguj się od pracy i od czasu do czasu zostań po godzinach. Jeśli chcesz naprawdę zapunktować, reaguj w sytuacjach awaryjnych, np. zastąp chorą koleżankę.

9. Nie zwracaj się do szefa z każdą wątpliwością, spróbuj sama szukać rozwiązań. Dzięki temu będziesz traktowana jako samodzielny pracownik, na którym zawsze można polegać.

10. Dowiedz się czegoś o rodzinie szefa, jego hobby i ulubionych formach spędzania czasu. Mimochodem opowiadaj też co nieco o sobie. Dzięki temu znajdziesz wspólny język ze swoim przełożonym i łatwiej będzie ci poprosić np. o urlop w razie choroby dziecka.

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.10.2008 10:24
http://www.wczasy-grecja.com/ >> wejdzcie na reklamy google pod obrazkiem na samej gorze obczajcie jaka nuta kozacka
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2008 22:57
zauważyłyście, że szefami w 85% są faceci?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2008 22:14
nie poradzisz:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2008 19:17
[quote="Gosc"]Smutne jest to że dziś już tak wiele dziewczyn ma w sobie dziwkę.[/quote] ZGADZAM SIE !! :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2008 14:34
Smutne jest to że dziś już tak wiele dziewczyn ma w sobie dziwkę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie