Prosty przepis na awans w pracy i podwyżkę (Trzeba zainwestować około 59 złotych)

Powiemy Ci, co musisz sobie kupić, żeby zdegradować własną szefową. Możesz się zdziwić!
Prosty przepis na awans w pracy i podwyżkę (Trzeba zainwestować około 59 złotych)
21.09.2011

Jeszcze do niedawna dość powszechnie panowało przekonanie, że kobieta, która chce odnieść sukces zawodowy, powinna upodobnić się do mężczyzny. Panie marzące o karierze splatały więc ciasno włosy, rezygnowały ze szpilek na rzecz klasycznych czółenek i wkładały jednokolorowe marynarki, które zazwyczaj kupowały w komplecie z eleganckimi spodniami.

Tymczasem najnowsze badania prof. Karen Pine z University of Hertfordshire wykazały, że nic tak nie przyspiesza kariery, jak… noszenie spódnic! - Uczestnicy eksperymentu, oceniający zdjęcia różnie ubranych kobiet, właśnie te w spódnicach oceniali jako budzące zaufanie i wiarygodne, dobrze zarabiające oraz kreatywne – czytamy na Sforze.

Biorąc pod uwagę fakt, że liczy się przede wszystkim pierwsze wrażenie, a ankietowani mieli na ocenę zaledwie 3 sekundy, wyniki badań wydają się być nadzwyczaj trafne.

Prof. Pine radzi jednak, aby decydować się raczej na spódnice do kolan, ponieważ miniówki kojarzą się powszechnie z niskim statusem zawodowym i brakiem profesjonalizmu. Dlatego, jeśli chwilowo przechodzisz kryzys zawodowy, rekomendujemy weekendową wycieczkę na zakupy. Sporo modowych inspiracji na każdą kieszeń (także spódnic) znajdziecie na stronie Nie mam się w co ubrać! na Faceboku.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Nastolatki idą do pracy (Co mogą robić, żeby dorobić do kieszonkowego?)

Potrzebują pieniędzy na ciuchy, kosmetyki i najnowsze gadżety.

Co rujnuje karierę zawodową?

Jeśli marzysz o awansie i podwyżce, są rzeczy, których nigdy nie powinnaś robić w miejscu pracy – a nawet po pracy. O czym mowa?

 

Komentarze (20)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.10.2011 11:40
Witam, przygotowuję materiał do programu dotyczący bliskich relacji pracownika ze swoim szefem. Wszystkie zainteresowane osoby proszę o kontakt na maila: k.mamiedow@tvn.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2011 22:25
dla mnie to szmaty gdy tak robią dla awansu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.09.2011 14:04
Z tego co ja widzę to wszystkie artykuły odnośnie pracy, zachowania w pracy itp. są głównie o pracy w biurze. Wszystkie artykuły są takie schematyczne: komfortowa praca w biurze i dress code. Niestety nie w każdym przypadku tak jest... I nie świadczy to kogos ambicjach lecz również zainteresowaniach.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2011 21:23
Nie powinno tak być, że nasz wygląd wpływa na pozycję zawodową w danej firmie. Jednak niestety często tak się dzieje. Sprawdza się stare powiedzenie: "jak Cię widzą, tak Cię piszą". Jednak tytuł tego artykułu jest bardzo denny! Przypuśćmy przez kilka lat dana kobieta nie może doczekać się awansu, albo podwyżki, po czym inwestuje "około 59zł" i na drugi dzień dostaje. Śmieszne... Trzeba po prostu zawsze wyglądać stosowanie do okazji i pełnionej funkcji. Carlaila (www.beautyandfashion-carlaila.blogspot.com)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2011 16:49
jak kończycie jakieś finanse i rachunkowość, europeistyke lub inne durnoty to sie później musicie przejmować czy dostaniecie awans bo takich jak Wy - bez ambicji i oferujące tylko własne ciało SĄ SETKI. zacznijcie sie uczyć na sensownych kierunkach to i z pracą i niezłą kasą nie będzie później problemu..
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo